برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان

محتویات این نوشته:

یونان در سال‌های اخیر به یکی از مقاصد برتر جهانی برای سرمایه گذاری در املاک تبدیل شده است. فرصت‌های سرمایه گذاری در یونان امکان تجربۀ زندگی در اروپا را برای شما به ارمغان میاورند. در میان اخبار توقف ارائه برنامه‌ ویزای طلایی سایر کشورها، یونان در تعهد خود برای ارائه مزایای سرمایه گذاری در یونان به سرمایه‌گذاران ثابت قدم است. در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا، یونان قیمت‌های رقابتی برای ملک به ویژه در مناطق روستایی و ساحلی خود ارائه می‌دهد. مقرون به صرفه بودن، یونان را به مقصدی جذاب برای سرمایه‌گذارانی تبدیل می‌کند که به دنبال خرید املاک با ارزش بالا با قیمت کم‌تری نسبت به اروپای غربی هستند. در این‌جا به مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان می‌پردازیم.

 

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری چیست؟

ویزای طلایی یونان یک برنامه اقامت با سرمایه گذاری است که به شهروندان کشورهای ثالث و خانوادۀ آن‌ها اجازه می‌دهد اقامت یونان را از طریق سرمایه گذاری با مبلغ حداقل ۵۰۰ هزار یورو (در برخی مناطق ۲۵۰ هزار یورو) دریافت کنند. این برنامه از سال ۲۰۱۳ آغاز شده و هدف آن توسعه اقتصاد یونان و جذب سرمایه‌گذاران خارجی است. ممکن است سرمایه‌گذاری در بورس بهترین سرمایه گذاری در ایران نباشد اما سرمایه گذاری در بورس آتن (ATHEX) می‌تواند تجربه‌ای سودآور برای شما باشد زیرا دریافت ویزای سرمایه گذاری یونان یا گلدن ویزا علاوه بر سرمایه‌گذاری در املاک از طریق سرمایه گذاری در بورس و خرید سهام و اوراق نیز ممکن است. هرچند مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان بسیارند اما اقامت یونان بدون سرمایه گذاری نیز ممکن است و از دیگر انواع ویزای یونان برای ایرانیان جهت دریافت اقامت بلند مدت یونان می‌توان به اقامت تحصیلی یونان، اقامت کاری یونان و اقامت الحاق خانواده یونان اشاره کرد.

مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان چیست؟

اقامت سرمایه گذاری یونان یکی از ارزان‌ترین راه‌های اقامت در بین کشورهای اتحادیۀ اروپاست. اما اقامت در اروپا از طریق سرمایه گذاری تنها یکی از مزیت های اقامت سرمایه گذاری در یونان است. اگر برای شما هم این پرسش پیش آمده که مزایای سرمایه گذاری در یونان چیست در این‌جا به دیگر مزایای اقامت یونان با سرمایه گذاری اشاره می‌کنیم. شما هم‌چنین جهت آشنایی با خرید ملک در یونان و دریافت اقامت می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

مزیت اول: بازار املاک و مستغلات یونان رو به رشد است.

یکی از مهم‌ترین مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان صعودی بودن نمودار رشد املاک و مستغلات آن است. این نمودار از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۷ به دلیل بحران بدهی دولت یونان حالت نزولی داشت اما از سال ۲۰۱۷ در نتیجه تلاش‌های دولت یونان و سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته، نمودار رشد بخش املاک در یونان حالت صعودی به خود گرفته؛ در نتیجه با خرید ملک در یونان، حاشیه سود سرمایه گذاری بالاتری در سال‌های آتی خواهید داشت و از مزایای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات یونان بهره‌مند خواهید شد.

مزیت دوم: شما از مزایای دریافت ویزای طلایی یونان بهره‌مند خواهید شد.

دولت یونان در زمان بحران اقتصادی، برنامه‌های متفاوتی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی ارائه کرد. گلدن ویزای یونان نیز یکی از این برنامه‌هاست. مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری با سرمایه‌گذاری حداقل ۲۵۰ هزار یورو در یونان ممکن است. یکی از مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان این است که تا زمانی که سرمایه‌گذاریتان پابرجا باشد می‌توانید بدون ویزا به یونان و منطقه شنگن سفر کنید. هم‌چنین پس از ۷ سال می‌توانید برای شهروندی یونان درخواست دهید.

مزیت سوم: اعضای خانواده‌تان می‌توانند شما را همراهی کنند.

نه تنها شما بلکه کل خانواده‌تان شامل همسر، فرزندان زیر ۲۱ سال، والدین شما و والدین همسرتان می‌توانند از مزایای ویزای سرمایه گذاری در یونان بهره‌مند شوند. یعنی اگر خانواده‌ای با دو فرزند را در نظر بگیریم، در مجموع ۸ نفر می‌توانند از یک سرمایه‌گذاری برای دریافت اقامت یونان استفاده کنند. یعنی ۳۱.۲۵۰ یورو به ازای هر نفر. کامل بودن گزینۀ الحاق خانواده در مقایسه گلدن ویزای یونان، اسپانیا و پرتغال یکی دیگر از مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان به شمار می‌رود.

مزیت چهارم: امکان سفر آسان به ایران و اروپا برای شما وجود دارد.

یونان عضو اتحادیه اروپا و پیمان شنگن است. یکی از مزایای ویزای یونان با سرمایه گذاری یا همان ویزای طلایی این است که متقاضی و اعضای خانواده وی می‌توانند بدون اخذ ویزای توریستی به ۲۷ کشور حوزه شنگن و از میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا که در منطقه شنگن نیستند به کرواسی، قبرس و رومانی سفر کنند. با ویزای طلایی یونان شما محدودیتی برای ورود به اروپا ندارید اما بازدید شما شامل اقامت کوتاه مدت ۹۰ روز در هر ۶ ماه می‌شود. هم‌چنین یکی دیگر از مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان فاصلۀ کم یونان با ایران نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و وجود راه‌های سفر به یونان از طریق ترکیه است که این کشور را به گزینۀ مناسبی برای مهاجرت ایرانیان تبدیل می‌کند.

مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان

مزیت پنجم: امکان کسب درآمد یورویی از طریق اجاره دادن ملک خود را دارید.

برای بهره مندی از مزایای سرمایه گذاری در مسکن یونان نیازی نیست در یونان زندگی کنید. از هنگامی که شما سند ملک سرمایه‌گذاری خود را دریافت می‌کنید، اجازه دارید آن را اجاره دهید. هم‌چنین در شرایط فعلی که یونان سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند، شما می‌توانید ملک خود را به صورت روزانه یا هفتگی به گردشگران خارجی که به یونان میایند از طریق سایت‌هایی چون Airbnb اجاره دهید. بنابر این یکی دیگر از مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان کسب درآمد دلاری و یا یورویی ماهانه است.

مزیت ششم: تفاوتی ندارد که چه تعداد و چه نوع ملکی خریداری می‌کنید.

یکی دیگر از مزایای سرمایه گذاری در املاک یونان این است که تا زمانی که حداقل ۲۵۰ هزار یورو در یونان سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید هر نوع ملکی که می‌خواهید خریداری کنید. خانه، زمین، مغازه، مزرعه و یا باغ زیتون؛ برای دریافت ویزای طلایی یونان تفاوتی ندارد چه ملکی را برای سرمایه گذاری انتخاب می‌کنید. از دیگر مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان این است که شما هم‌چنین می‌توانید مبلغ ذکر شده را در چندین ملک سرمایه‌گذاری کنید؛ به شرطی که شهر انتخابی شما در میان شهرهایی که حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در آن‌ها به ۵۰۰ هزار یورو افزایش یافته قرار نداشته باشد. چنان‌چه قصد سرمایه‌گذاری در آتن، تسالونیکی، میکونوس و یا سانتورینی را دارید باید کل مبلغ را در یک ملک سرمایه‌گذاری کنید. در مناطق دیگر می‌توانید ۲۵۰ هزار یورو را در دو ملک سرمایه‌گذاری کرده و یکی از آن‌ها را اجاره دهید. بنابر این یکی از مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان این است که با توجه به قیمت خانه در یونان، مبلغ اجاره طی چند سال می‌تواند مبلغی که شما برای خرید ملک هزینه کردید را پوشش دهد.

مزیت هفتم: فرزندان شما امکان تحصیل در مدارس یونان را خواهند داشت.

هنگامی که اجازه اقامت ویزای طلایی را دریافت می‌کنید، فرزندان شما می‌توانند تحصیلات خود را در یونان ادامه دهند. در صورت تمایل، می‌توانید فرزندانتان را در مدارس دولتی که آموزش یونانی ارائه می‌دهند (ΔΗΜΟΣΙΟ) ثبت‌نام کنید و یا آن‌ها را به مدارس خصوصی که آموزش با استانداردهای بین المللی ارائه می‌دهند (ΙΔΙΩΤΙΚΟ) بفرستید. برای مثال می توانید یکی از مدارس خصوصی آتن را انتخاب کنید که از سیستم آموزشی بریتانیا، آمریکا یا فرانسه استفاده می‌کند. از آن‌جایی که دانش‌آموزان این مدارس عمدتاً کودکان خارجی هستند، از نظر فعالیت‌های اجتماعی نیز از تنوع بالایی برخوردار هستند. علاوه بر این، فرزندان شما می‌توانند جهت تحصیل در یونان مانند شهروندان یونانی وارد دانشگاه‌های این کشور شوند. یکی دیگر از مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان این است که به عنوان یک سیاست دولتی در یونان، دانشگاه‌ها کاملا رایگان هستند و کتاب‌های مدرسه و هزینه‌های غذا نیز توسط دولت تامین می‌شود و در محاسبه هزینه زندگی در یونان می‌توانید از محاسبه این موارد صرف نظر کنید.

مزیت هشتم: آب و هوا و سبک زندگی در یونان ایده‌آل است.

آب و هوای یونان یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های این کشور برای سرمایه‌گذارانی است که قصد دارند بخش زیادی از سال را در یونان بگذارند. آب و هوای مدیترانه‌ای یونان با زمستان‌های معتدل و تابستان‌های گرم، این کشور را به مکانی مناسب برای زندگی در تمام طول سال تبدیل می‌کند. هم‌چنین یکی از مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان این است که تعداد زیادی از شهروندان یونانی به زبان انگلیسی مسلطند و به طور کلی یونانی‌ها در مواجهه با توریست‌ها و افراد خارجی مهمان‌نوازند. جهت اخذ اقامت و ویزای یونان در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید از مشاوره رایگان گروه استارگیت استفاده کنید.

سخن آخر

سرمایه گذاری در املاک یونان در سال‌های اخیر با ارائه طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها، به انتخابی جذاب برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی تبدیل شده است. یونان با ثبات اقتصادی، قیمت‌های مقرون به صرفه املاک و پتانسیل برای بازدهی بالا، فرصتی مناسب برای افرادی است که به دنبال تنوع بخشیدن به سرمایه‌گذاری‌های خود هستند. علاوه بر این، مناظر زیبا، تاریخ غنی و فرهنگ پر جنب و جوش این کشور، یونان را به مکانی مطلوب برای خرید خانه‌های تعطیلات و اجاره ملک تبدیل کرده است. همان‌طور که گفتیم مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان بسیارند اما با توجه به توقف برخی از دیگر برنامه‌های ویزای طلایی در اروپا و رشد قیمت ملک در یونان، امکان افزایش حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری برای دریافت گلدن ویزا در سال‌های پیش رو وجود دارد. چنان‌چه با در نظر گرفتن مزایا و معایب سرمایه گذاری در یونان قصد استفاده از شرایط فعلی بازار و سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و یا دیگر بخش‌های این کشور را دارید، شرکت مشاوره مهاجرتی استارگیت با سیزده سال سابقه در کنار شماست تا با خیالی آسوده از مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان که یکی از مقرون به صرفه‌ترین برنامه‌های اقامت اروپاست لذت ببرید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی