برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

گلدن ویزای یونان در 2024 – اخذ اقامت طلایی دائم

مایل به دریافت مشاورۀ رایگان هستید؟
پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان استارگیت در سریع‌ترین زمان با شما تماس می‌گیرند.

محتویات این نوشته:

گلدن ویزای یونان در 2024 + شرایط و مراحل دریافت پاسپورت

اگر به فکر مهاجرت بوده‌اید، حتما تا بحال نام گلدن ویزای یونان به گوشتان خورده است. یونان در حال حاضر یکی از کشورهایی است که ایرانیان زیادی اقدام به دریافت ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه‌گذاری برای آن می‌کنند. یکی از انواع ویزا و درخواست اقامت از طریق آن برای کشور یونان، گلدن ویزای یونان است که در ادامه مقاله زیر درباره این ویزا و روش‌ها و شرایط دریافت آن توضیح خواهیم داد. پس اگر بنا به هر دلیلی کشور مورد نظر شما برای مهاجرت یونان است، خواندن این مطلب را به شما توصیه می‌کنیم. شما هم‌چنین می‌توانید با بررسی صفحۀ اخذ ویزای یونان، دربارۀ سایر روش‌های دریافت ویزای این کشور اطلاعات جامعی دریافت کنید.

گلدن ویزای یونان در 2023 + شرایط و مراحل دریافت پاسپورت

روش های اخذ گلدن ویزای یونانی

اقامت طلایی یونان یک فرصت خوب جهت دریافت مزایای قابل توجه اقامت یونان با سرمایه گذاری در این کشور است. افرادی که گلدن ویزای یونان را دریافت می کنند، اقامت همسر و فرزندان خود را هم به دست آورده و می توانند به همراه خانواده به این کشور مهاجرت کرده و در صورت تمایل پس از پنج سال درخواست تابعیت یونان را ارائه کنند.

متقاضیان با حداقل میزان سرمایه‌گذاری می‌توانند گلدن ویزای یونان را دریافت کنند. اصلی‌ترین روش‌ اخذ این ویزا، سرمایه‌گذاری در این کشور به ویژه در ملک و مستغلات است. به منظور دریافت ویزای طلایی یونان لازم است یکی از سرمایه‌گذاری‌های زیر را در این کشور انجام دهید:

 • ملکی با حداقل ارزش ۲۵۰ هزار یورو در یونان بخرید. (اقامت یونان با خرید ملک)
 • ملکی را برای مدت ۱۰ سال اجاره کنید.
 • در شرکتی که در یونان ثبت شده باشد حداقل سرمایه‌گذاری ۴۰۰ هزار یورویی انجام دهید.
 • در اوراق قرضه دولتی یونان ۴۰۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری کنید.
 • در اوراق قرضه یا سهام شرکت‌های موجود در یونان ۴۰۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری کنید.
 • در یک بانک یونان سپرده ۴۰۰ هزار یورویی قرار دهید.
 • در اوراق قرضه شرکتی یا دولتی ۸۰۰ هزار یورو سرمایه‌گذاری کنید.

شرایط اخذ ویزای طلایی یونان

برای دریافت ویزای طلایی یونان به عنوان یک سرمایه‌گذار باید یکسری شرایط را دارا باشید که در زیر فهرست شده‌اند:

 • سن قانونی ۱۸ سال را داشته باشید.
 • سابقه کیفری در کشور مبدا و در کشور یونان نداشته باشید.
 • بیمه درمانی از یک شرکت فعال در کشور یونان داشته است.

پس از تایید این شرایط عمومی شما توسط سفارت یونان باید مدارک مورد نیاز خود را تکمیل کرده و برای دریافت ویزای طلایی یونان اقدام کنید. مدارک شما شامل موارد زیر هستند:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • عکس پرسنلی
 • گذرنامه
 • پرداخت هزینه‌های دولتی
 • اثبات داشتن یک بیمه درمانی
 • مدارک اثبات تمکن مالی

پس از کامل کردن این مدارک باید آن‌ها را به سفارت برده و برای دریافت ویزای طلایی یونان از طریق سفارت اقدام کنید. البته شما قبل از اخذ این ویزا باید با ویزای توریستی وارد کشور یونان شده و سرمایه‌گذاری خود را نهایی کنید.

در ادامه پس از قطعی کردن سرمایه‌گذاری خود تقریبا ۴۰ الی ۶۰ روز زمان می‌برد تا گلدن ویزا برای شما صادر شود. در نهایت اجازه ۵ سال اقامت در یونان برای شما صادر می‌شود و پس از ۵ سال می‌توانید در صورت تمایل در خواست اقامت خود را ارائه کنید. توجه کنید چنانچه قبل از ۵ سال ملک خود را بفروشید و یا سرمایه خود را از یونان خارج کنید، گلدن ویزا نیز باطل می‌شود. در ادامه، بیان این مسئله نیز خالی از لطف نیست که شما می‌توانید با کلیک کردن بر روی عبارت ویزای طلایی چیست؟ جزئیات و روش‌های اخذ آن در ۲۰۲۴، اطلاعات خود را در خصوص این نوع از پاسپورت افزایش دهید.

شرایط و مراحل دریافت گلدن ویزای یونان (اقامت طلایی یونان)

آخرین تغییرات گلدن ویزا ۲۰۲۴

بر اساس آخرین اخباری که درخصوص تغییرات گلدن ویزای یونان منتشر شده، احتمال اینکه برنامه گلدن ویزا تا پایان سال ۲۰۲۵ منقضی شود، بسیار زیاد است؛ دلیل اصلی این موضوع، این است که اتحادیه اروپا به قدر کافی اشباع و شلوغ شده و پس از گذشت زمان کوتاهی، بهتر است که فرصت ویزای طلایی را حذف کنند. با این کار میتوانند از تراکم بیش از حد در اتحادیه اروپا و صدور ویزای طلایی یونان به مقدار فراوان جلوگیری کنند.

به طور کلی می‌توان گفت فرصت زیادی باقی نمانده تا بتوانید از این ویزای فوق العاده استفاده کنید و تنها با خرید یک ملک در کشور یونان، اقامت بدون دردسر این کشور را دریافت کنید. بنابراین اگر قصد مهاجرت به کشور محبوب یونان، به همراه خانواده خود را دارید، توصیه میکنیم تا این فرصت طلایی باقی است، نسبت به اخذ آن اقدام نمائید. همچنین لازم به ذکر است شما با دریافت این اقامت، میتوانید به راحتی و بدون دریافت ویزای خاصی به تمامی کشور های جزء اتحادیه اروپا سفر کنید.

با توجه به قوانین جدید گلدن ویزای یونان که از ۳۱ مارس ۲۰۲۴ اجرایی می‌شوند سرمایه‌گذاران بر اساس به بودجۀ خود می‌توانند یکی از گزینه‌های زیر را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.

گزینه اول: سرمایه‌گذاری ۸۰۰ هزار یورویی

برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات در مناطق آتیکا، تسالونیکی، میکونوس، سانتورینی و جزایری که بیش از ۳۱۰۰ نفر جمعیت دارند مبلغ سرمایه‌گذاری در آگوست ۲۰۲۴ از ۵۰۰ هزار یورو به ۸۰۰ هزار یورو تغییر می‌کند.

گزینه دوم: سرمایه‌گذاری ۴۰۰ هزار یورویی

این گزینه تمام مناطق دیگر یونان را پوشش می‌دهد و در این مناطق نیز حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری از ۲۵۰ هزار یورو به ۴۰۰ هزار یورو افزایش می‌یابد. هدف اصلی از قرار دادن این گزینه تشویق سرمایه‌گذارانی که بودجۀ کم‌تری دارند به سرمایه‌گذاری در مناطق بکر یونان و برخورداری از مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان است.

گزینه سوم: سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار یورویی

مبلغ سرمایه‌گذاری ۲۵۰ هزار یورویی برای اماکن تجاری‌ای که قرار است به املاک مسکونی تبدیل شوند و ساختمان‌های فهرست شده‌ای که قرار است بازسازی شوند، باقی می‌ماند.

 • سرمایه‌گذاری در ساختمان‌هایی که تغییر کاربری می‌دهند:

در صورتی که ملک سرمایه‌گذاری از تجاری به مسکونی تبدیل شود، مبلغ حداقل سرمایه‌گذاری بدون توجه به مکان و متراژ ملک ۲۵۰ هزار یورو باقی می‌ماند. این سرمایه‌گذاری بر روی یک ملک انجام می‌شود و باید قبل از ارائه درخواست ویزای طلایی، تبدیل کاربری انجام شود.

 • سرمایه‌گذاری در ساختمان‌های فهرست شده:

در صورتی که ملک سرمایه‌گذاری در ساختمان‌های فهرست شده (ساختمان‌های تاریخی و تحت حفاظت) واقع شده باشد که قرار است به طور کامل توسط سرمایه‌گذار بازسازی شوند، حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری بدون توجه به متراژ و مکان ملک ۲۵۰ هزار یورو باقی می‌ماند. این سرمایه‌گذاری بر روی یک ملک انجام می‌شود و بازسازی کامل پیش‌نیاز اولین تمدید ویزای طلایی پس از پنج سال است. تا زمانی که بازسازی کامل نشده باشد ملک قابل فروش نیست. عدم تکمیل فرآیند بازسازی منجر به لغو مجوز اقامت و جریمه ۱۵۰ هزار یورویی می‌گردد.

جزئیات قانون ویزای طلایی یونان در سال ۲۰۲۴

جزئیات قوانین جدید گلدن ویزای یونان از این قرار است:

 • اتباع کشورهای ثالث باید به جای سرمایه‌گذاری در چند ملک با مبلغ پایین در یک ملک با مبلغ بالا سرمایه‌گذاری کنند.
 • متراژ ملک سرمایه‌گذاری باید حداقل ۱۲۰ متر مربع باشد.
 • سرمایه‌گذاران می‌توانند سهمی از ملک به ارزش ۴۰۰ هزار یورو و یا ۸۰۰ هزار یورو خریداری کنند.
 • ملک سرمایه‌گذاری را می‌توان اجاره داد اما این اجاره نباید کوتاه مدت باشد و املاک مسکونی نمی‌توانند به عنوان دفتر مرکزی یا شعبه‌ای از یک شرکت استفاده شوند. در صورتی که سرمایه‌گذاران از هر یک از دو شرط فوق سرپیچی کنند، اجازه اقامت ۵ ساله خود را از دست داده و باید ۵۰ هزار یورو جریمه بپردازند.

تأثیر قوانین جدید گلدن ویزای یونان بر سرمایه‌گذاری‌های قبلی چیست؟

اگر قبلاً برای ویزای طلایی یونان درخواست ارسال کرده‌اید، پرونده شما در حال بررسی است؛ بنابراین درخواست شما تحت تأثیر تغییرات جدید برنامه ویزای طلایی یونان قرار نخواهد گرفت. هم‌چنین سرمایه گذاری‎های انجام شده نیز بر اساس مقررات قبلی طبق برنامه پیش خواهد رفت.

سرمایه‌گذاری در یونان با مبالغ قدیم

سرمایه‌گذاران هم‌چنان می‌توانند املاک و مستغلاتی که ارزش ۲۵۰ هزار و ۵۰۰ هزار یورویی دارند را بخرند در صورتی که ۱۰ درصد پیش‌پرداخت بپردازند، یک پیش‌قرارداد یا قرارداد خرید خصوصی تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۴ امضاء کنند و سرمایه‌گذاری خود را تا ۳۱ دسامبر ۲۰۲۴ به پایان برسانند و هم‌چنین اگر نتوانند تا پایان سال ۲۰۲۵ سرمایه‌گذاری خود را تکمیل کنند، می‌توانند تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۵ در ملک دیگری سرمایه‌گذاری کنند.

مراحل دریافت گلدن ویزای یونان

پشت سر گذاشتن تمامی مراحل گلدن ویزای یونان به معنای دریافت این اقامت ارزشمند است. در اولین مرحله متقاضی باید با مراجعه به سفارت این کشور اقدام به اخذ ویزای توریستی کند. سپس باید به این کشور سفر و اقدام به خرید ملک کند. در مرحله بعد، متقاضی باید نسبت به تکمیل و ارائه مدارکی مانند تمکن مالی، مدارک هویتی، عدم سابقه کیفری اقدام کند.

بعد از انجام مراحل فوق باید منتظر بود تا پرونده از سوی کشور یونان بررسی شود که این روند اصولاً به ۳ ماه زمان نیاز دارد. در صورتی که همه موارد تایید شود و دولت یونان موافقت خود را اعلام کند، لازم است متقاضی دوباره به یونان سفر کند و با ارائه مدارک دیگر مراحل نهایی دریافت گلدن ویزای یونان را به پایان برساند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای طلایی یونان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای طلایی یونان

هر گونه مدارکی که برای دریافت این اقامت مورد نیاز است باید کاملا خوانا و بدون هیچ خط خوردگی باشد اعم از:

 • مدرک اثبات تمکن مالی مناسب و مطلوب که تایید می‌کند شما قادرید تمام هزینه‌های اقامت خانواده‌تان در یونان را تامین کنید.
 • پرداخت خرده مبالغ و هزینه‌های دولتی
 • گذرنامه‌‌های بدون خط خوردگی و پارگی
 • عکس ۴x۳ با زمینه سفید
 • ارائه انگیزه‌نامه برای اثبات هدف شما از مهاجرت به یونان
 • دریافت فرم آنلاین و کامل کردن آن بوسیله سرپرست خانواده
 • اثبات داشتن محل اقامت در یونان پس از دریافت گلدن ویزا و اثبات بیمه بودن خود و خانواده‌تان در یونان

هزینه گلدن ویزا یونان چقدر است؟

مجموعه هزینه‌ها برای دریافت اقامت طلایی یونان عبارت است از:

 • سرمایه گذاری در املاک و مستغلات: +۲۵۰ هزار یورو
 • مالیات انتقال سند: ۹.۳%
 • اداره شهرسازی: ۲%
 • دفترخانه: ۱%
 • مهندس ساختمان جهت بررسی اسناد و ثبت ملک در اداره شهرسازی: ۱%
 • مشاور املاک: ۲%
 • هزینه‌های حقوقی مانند هزینه وکیل جهت حسن انجام امور مربوطه و اخذ اقامت گلدن ویزا: ۵%

هزینه گلدن ویزا یونان چقدر است؟

نکات مهم شرایط اخذ اقامت طلایی یونان

قابل توجه است بدانید که برای تمدید اجازه اقامت در یونان نیازی نیست در این کشور حضور داشته باشید. البته به این شرط که همچنان سرمایه خود را در یونان حفظ کرده باشید. در این صورت هر ۵ سال یک بار می‌توانید آن را تمدید کنید. برای تمدید اجازه اقامت باید ثابت کنید ملکی را که خریدید هنوز در تملک خود دارید. یکی از اهداف افرادی که به یونان یا سایر کشورها مهاجرت می‌کنند اخذ اقامت آن کشور است. با سرمایه‌‌گذاری در یونان و گرفتن گلدن ویزای یونان می‌تو‌انید شهروند یونان شوید.

شرایط اخذ ویزای همراه با گلدن ویزای یونان

از برجسته‌ترین مزایای گلدن ویزای یونان امکان اخذ اقامت و دریافت ویزا برای همراه مانند همسر و فرزندان است. شرایط گرفتن ویزای همراه با این نوع ویزا به این صورت است که ابتدا متقاضی برای همسر و فرزندان خود اقامت ۵ ساله می‌گیرد و همگی قادرند در کشور یونان زندگی کنند. این نوع ویزا به همراهان متقاضی این اجازه را می‌دهد که بتوانند آزادانه به همه کشورهای عضو شینگن سفر داشته باشند.

مزایا و معایب ویزای طلایی یونان

مزایای ویزای طلایی یونان

دریافت ویزای طلایی یونان دارای مزایای زیر است:

 • شما می‌توانید همراه داشته باشید مانند اعضای خانواده حتی والدین همسران.
 • محدودیت سنی ندارد.
 • نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.
 • اگر فرزند زیر ۲۴ سال دارید که دانشجو است ممکن است بتواند در برنامه ویزا قرار گیرد.
 • می‌توانید بدون ویزا به کشورهای حوزه شینگن سفر کنید.
 • برای تمدید اقامت خود برای مدت زمان طولانی هیچ شرطی برای زندگی در یونان وجود نخواهد داشت.
 • بعد از ۷ سال اقامت ارائه درخواست تابعیت یونان ممکن است.
 • یونان عضو اتحادیه اروپا است و شما قادر خواهید بود بدون ویزا به بیش از صد کشور سفر کنید.
 • امکان دسترسی به آموزش و مراقبت‌های اجتماعی یونان وجود دارد.
 • امکان دسترسی به بهترین شهر های یونان برای زندگی

ریسک‌های احتمالی سرمایه‌گذاری برای دریافت ویزای طلایی یونان

در کنار مزایای گلدن ویزای یونان این برنامه ریسک‌ها و محدودیت‌هایی نیز دارد:

ریسک سرمایه‌گذاری

مانند دیگر برنامه‌های مهاجرتی، احتمال این وجود دارد که سرمایه‌گذاری شما به شکلی که برنامه‌ریزی کرده بودید پیش نرفته و حتی سرمایه‌تان از دست برود.

تغییر برنامه ویزای طلایی و یا اتمام آن

در ماه‌های اخیر تغییرات زیادی در این برنامه اعمال شده و ممکن است طرح دریافت اقامت یونان با سرمایه‌گذاری تا سال ۲۰۲۵ به طور کامل اتمام یابد.

کلاهبرداری

در صورتی که با یک شرکت مهاجرتی معتبر همکاری نکنید همواره احتمال افتادن در دام افراد سودجو وجود دارد. هولدینگ استارگیت، با بیش از ۱۴ سال سابقه، در تمامی مراحل دریافت ویزای طلایی یونان در کنار شماست. شما می‌توانید جهت تسریع فرآیند اخذ ویزا، فرم ارزیابی صلاحیت ویزای یونان را تکمیل نمایید.

اخذ پاسپورت یونان

یکی از هدف‌های مهم اکثر افراد متقاضی سرمایه‌‌گذاری در یونان، دریافت پاسپورت این کشور است، زیرا با دریافت این پاسپورت قادرند به سفر به بیش از ۱۷۰ کشور بدون ویزا هستند. علاوه بر این امکان تحصیل، کار و زندگی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا با دریافت این پاسپورت وجود دارد.

مقایسه گلدن ویزای یونان با اسپانیا و پرتغال

مقایسه گلدن ویزای یونان با اسپانیا و پرتغال

گلدن ویزای اسپانیا و پرتغال از دیگر ویزاهای طلایی محبوب در اروپا هستند اما اگر به شکل دقیق‌تری به مقایسه گلدن ویزای یونان، اسپانیا و پرتغال بپردازیم، کامل‌تر بودن گزینۀ الحاق خانواده در ویزای طلایی یونان این کشور را به انتخاب مناسب‌تری برای افرادی که قصد مهاجرت خانوادگی را دارند تبدیل می‌کند. با توجه به این که ویزای طلایی پرتغال دیگر از طریق خرید ملک ارائه نمی‌گردد در صورتی که قصد سرمایه‌گذاری در املاک را دارید، یونان گزینه‌های متعددی را برای سرمایه‌گذاری پیش روی شما قرار می‌دهد.

از دیگر مزایای گلدن ویزای یونان نسبت به ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال این است که برای دریافت گلدن ویزای پرتغال شما باید حداقل ۷ روز از سال را در خاک پرتغال سپری کنید و گلدن ویزای اسپانیا برای بار اول به صورت یک‌ساله صادر می‌شود در صورتی که برای دریافت ویزای طلایی یونان نیازی به اقامت در این کشور نیست و این ویزا برای بار اول به طور ۵ ساله صادر می‌شود. هم‌چنین وجود راه‌های سفر به یونان از طریق ترکیه و نزدیکی این کشور به یونان از دیگر مزایای اقامت ویزای طلایی یونان به شمار می‌روند.

بسته گلدن ویزای یونان موسسه استارگیت

با خرید ملک به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار یورو می توان اقامت دائم یونان را دریافت کرد. در این نوع اقامت همه افراد خانواده که شامل پدر و مادر همسر و شخص متقاضی می باشد، مشمول دریافت اقامت دائم خواهند شد. این نوع اقامت شرط حضور دائم ندارد.

 

جمع‌بندی

گلدن ویزای یونان امروزه بسیار مورد توجه سرمایه‌گذاران کشورهای مختلف از جمله ایران قرار گرفته است که یکی از دلایل اصلی آن امکان دریافت تابعیت این کشور در صورت احراز شرایط است. این ویزا به متقاضی و همراهان او امکان اقامت ۵ ساله فوری را می‌‌دهد.

با خرید ملک به مبلغ ۲۵۰ هزار یورو شما واجد شرایط این برنامه خواهید شد. لازم است قبل از اقدام برای سرمایه‌‌گذاری در این کشور یونان آگاهی کاملی از شرایط گلدن ویزای یونان داشته باشید تا ببینید آیا برای شما مناسب است یا نه. برای این کار می‌توانید از مشاوره وکلای متخصص در این زمینه استفاده کنید.

سوالات متداول اقامت طلایی یونان

از جمله این موارد، عبارت است از:

چه شروطی به جز مبلغ سرمایه گذاری برای دریافت گلدن ویزای یونان وجود دارد؟

از جمله این موارد، عبارت است از: داشتن سن بالای 18 سال، نداشتن سابقه کیفری، داشتن منابع مالی، ملیت EU/EEA نداشتن، داشتن بیمه سلامت برای فرد + اعضای خانواده، توانایی ارائه تمامی مدارک.

آیا برای دریافت گلدن ویزا یونان، دانستن زبان یونانی نیاز است؟

خیر نیازی به یادگیری زبان نمی باشد. البته پس از گذشت 7 سال در یونان، نیاز تا امتحان زبان یونانی دهید.

آیا می توان با گلدن ویزای یونان کار پیدا کرد؟

خیر با داشتن گلدن ویزا، امکان کار در یونان وجود ندارد. چراکه این نوع ویزا، از نوع اقامتی می باشد نه کاری. حتی امکان کار در هیچگونه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا را فرد ندارد.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای ویزای طلایی یونان چقدر است؟

برای دریافت ویزای طلایی یونان، حداقل سرمایه گذاری 250000 یورو در املاک و مستغلات مورد نیاز است.

چقدر طول می کشد تا ویزای طلایی یونان را دریافت کنید؟

زمان دریافت ویزای طلایی یونان به طور متوسط بین 3 تا 5 ماه است.

LinkedIn
Telegram
WhatsApp
4 4 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین

سلام روز بخیر برای اقامت طلایی یونان هنوز همون مبلغ ۲۵۰ هزار یورو هستش؟

stargate

درود بر شما وقت شما هم بخیر
این مبلغ قبلا ۲۵۰ هزار یورو بود اما از تاریخ ۱ می ۲۰۲۳ افزایش دوبرابری داشته و در حال حاضر ۵۰۰ هزار یورو می باشد.

محمد

سلام من قصد مهاجرت به یونان دارم ولی پسرم غیبت سربازی داره برای گرفتن اقامت راهی وجود داره؟

stargate

با سلام دوست عزیز.
خروج از کشور (برای پسران) نیازمند داشتن معافیت تحصیلی، معافیت سربازی و یا کارت پایان خدمت می باشد. کسانی که دارای غیبت سربازی غیر موجه می باشند، روند خروج آن ها از کشور پیچیده می شود. پیشنهاد می شود جهت ارائه مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید. (تلفن رایگان: 02172265)

ساناز

توی سال ۲۰۲۳ چقدر باید برای دریافت گلدن ویزای یونان سرمایه گذاری کنیم؟

stargate

سلام دوست عزیز.
برای اینکه فرد واجد شرایط دریافت گلدن ویزای یونان باشد، می بایست حداقل 250 هزار یورو در این کشور سرمایه گذاری کند (مانند خرید ملک). همچنین می توانید مبلغ 400 هزار یورو اوراق قرضه دولتی بخرد. شایان ذکر است که حداقل مبلغ سرمایه گذاری در یونان به زودی به 532 هزار دلار افزایش می یابد.

پارسا

سلام. من شنیدم گلدن ویزای یونان قیمت های مختلفی داره. قیمت گلدن ویزا بر اساس چه چیزایی تعیین میشه؟

stargate

سلام دوست عزیز.
در سال 2013 قانونی توسط پارلمان یونان تصویب شد که هر فرد با 250 هزار یورو سرمایه گذاری در یونان می توانست اقامت 5 ساله طلایی یا همان گلدن ویزا را برای خودش، همسرش و فرزندان زیر 21 سال، پدر و مادر خودش و پدر و مادر همسرش دریافت کند. اما از july 2023 این مبلغ در بعضی از قسمت های یونان به 500 هزار یورو تغییر کرده است. اما همچنان در بعضی از شهرهای یونان امکان دریافت گلدن ویزا با 250 هزار یورو وجود دارد که پیشنهاد می شود با کارشناسان ما تماس بگیرید تا مشاوره های لازم را خدمت شما ارائه دهند.

مرجان

ممنون از محتوای جامعتون. فقط اینکه در حال حاضر کدوم مناطق یونان میتونیم با ۲۵۰ هزار یورو سرمایه گذاری کنیم؟

stargate

با سلام دوست عزیز.
با توجه به تغییرات جدیدی که در اخذ گلدن ویزا شکل گرفته، برای راهنمایی بیشتر با ما تماس بگیرید تا لیست بروز شده آگهی های مناسب سرمایه گذاری را در اختیارتان قرار بدیم.

مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی