برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

خرید ملک در یونان – اخذ اقامت یونان با خرید ملک

مایل به دریافت مشاورۀ رایگان هستید؟
پس از تکمیل فرم زیر، کارشناسان استارگیت در سریع‌ترین زمان با شما تماس می‌گیرند.

محتویات این نوشته:

شرایط کامل اخذ اقامت یونان با خرید ملک

یونان کشوری خوش آب و هوا، مدرن و دارای امکانات اجتماعی و رفاهی فراوان است که شرایط اخذ اقامت یونان با خرید ملک را برای افراد خارجی‌ وسوسه‌انگیز می‌کند. تا امروز بالغ بر هزاران ایرانی در یونان اقدام به خرید ملک کرده‌اند.

لازم است بدانید علاوه بر امکان خرید ملک، به دلیل وجود برخی از بهترین دانشگاه‌های جهان در یونان بسیاری تحصیل در یونان را برای مهاجرت به این کشور انتخاب می‌کنند. فرایند خرید ملک در یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار آسان‌تر بوده و هزینه زندگی در یونان نیز مقرون به صرفه‌تر است در نتیجه یونان به یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجران مبدل شده است. برای آشنایی با فرایند دریافت ویزای این کشور و همچنین شیوه‌های گوناگون آن، پیشنهاد می‌کنیم به صفحۀ اخذ ویزای یونان سری بزنید.

اقامت یونان با خرید ملک

قانون اخذ اقامت یونان با خرید ملک

اقامت یونان با خرید ملک مزایای زیادی برای افراد به همراه دارد به عنوان مثال امکان آموزش و تحصیل رایگان، امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا، دریافت گلدن ویزای یونان و اخذ اقامت برای اعضای خانواده خود و حتی پدر و مادر فرد متقاضی و همسر وی و فرزندان زیر 24 سال. برای دریافت اقامت یونان با خرید ملک، فرد متقاضی باید ملکی به مبلغ حداقل ۲۵۰ هزار یورو در یونان خریداری کند که این مبلغ تا پایان 31 جولای 2023 معتبر است و پس از آن افزایش 2 برابری خواهد داشت.

لازم به ذکر است در روش دریافت اقامت یونان با خرید ملک از همان ابتدا متقاضی اقامت 5 ساله دریافت کرده که شرط حضور در این کشور را ندارد و امکان تمدید این اقامت برای 5 سال وجود دارد. در کل اگر فرد متقاضی بخواهد برای پاسپورت و شهروندی یونان اقدام کند، تنها الزامی که وجود دارد حفظ دارایی است و شرط حضور ندارد و فرد با حفظ دارایی پس از 7 سال می‌تواند پاسپورت یونان دریافت کند.

جدیدترین تغییرات اقامت در یونان با خرید ملک 2023

در ۱۰ سپتامبر 2022، کیریاکوس میتسوتاکیس نخست وزیر یونان، اعلام کرد که حداقل مبلغ لازم برای اقامت یونان از طریق خرید ملک، در مناطق مشخصی افزایش دوبرابری خواهد داشت. او تاکید کرده بود که این افزایش قیمت به منظور فراهم کردن مقرون به صرفه بودن املاک و مستغلات برای یونانیان است. قرار بر این بوده که از تاریخ ۱ می ۲۰۲۳ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲) این مبلغ به ۵۰۰,۰۰۰ یورو افزایش پیدا کند. این افزایش قیمت فقط برای مناطق خاصی در نظر گرفته شده که عبارت است از: آتن، تسالونیکی، جزیره میکونوس و جزیره سانتورینی؛ برای باقی شهرها همان مبلغ ۲۵۰,۰۰۰ یورو ثابت باقی می‌ماند.

بررسی هزینه های جانبی و میزان مالیات ملک در یونان

حداقل ارزش ملک خریداری شده در یونان

هزینه‌های اداری جانبی مالکیت شامل موارد زیادی است و ارزش ملک باید به‌وسیله کارشناسان رسمی تعیین شود که آن هم مستلزم پرداخت هزینه است. در روند اخذ اقامت یونان با خرید ملک، متقاضی باید معادل 3/09% بابت مالیات انتقال سند، 2% بابت اداره شهرسازی، 1% هزینه دفترخانه، 1% بابت مهندس ساختمان جهت بررسی اسناد و ثبت ملک در اداره شهرسازی و 2% بابت مشاور املاک پرداخت کند. علاوه بر این، متقاضی باید معادل 5% (legal fee) هم بابت هزینه وکیل، جهت حسن انجام امور مربوطه و اخذ اقامت گلدن ویزا پرداخت نماید.

اقامت یونان با خرید ملک چقدر طول می کشد؟

با خرید ملک در یونان، شما می‌توانید به صورت دائمی در این کشور زندگی کنید. اما مدت زمانی که شما می‌توانید با خرید ملک در یونان بمانید به وضعیت شما و نوع ملک خریداری شده بستگی دارد. با خرید یک ملک در یونان، شما می‌توانید یک ویزای شینگن یک ساله (TRP) دریافت کنید که به شما اجازه می‌دهد تا در تمام مناطق شینگن به مدت ۹۰ روز در هر شش ماه باشید.

اگر شما قصد دارید به صورت دائمی در یونان بمانید، باید برای دریافت ویزای دائمی (PR) اقدام کنید. ویزایی که افراد در اقامت یونان با خرید ملک دریافت می‌کنند ویزای تایپ D نامیده می‌شود که امکان اقامت در یونان برای 5 سال را به متقاضی می‌دهد و اگر قصد تمدید این ویزا را داشته باشد حتما باید ملک خود را به مدت 5 سال حفظ کند و بعد از 7 سال نیز قادر به دریافت پاسپورت یونان خواهد بود.

شرایط اخذ پاسپورت یا اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

شرایط اخذ پاسپورت یا اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک

دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک شرایطی دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • متقاضی نباید در کشورهای اتحادیه اروپا باشد زیرا این افراد حق دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک را نخواهند داشت.
 • متقاضی اقامت با خرید ملک در یونان، باید ثابت کند که توان مالی مورد نیاز این کار را دارد.
 • متقاضی نباید هیچ گونه سوء پیشینه داشته باشد.
 • متقاضی باید حداقل دارای 18 سال سن باشد.
 • متقاضی ممنوعیتی برای ورود به کشورهای اتحادیه اروپا، ایالات‌متحده، انگلستان و کانادا نداشته باشد.
 • تسلط به زبان یونانی پس از سال هفتم جهت دریافت اقامت دائم و پاسپورت یونان.

ویزای طلایی یونان چیست و احتمال گرفتن آن چقدر است؟

گلدن ویزای یونان یکی از برنامه‌های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای کسانی است که می‌خواهند در یونان زندگی کنند. دریافت ویزای طلای طلای یونان از راه‌های مختلفی امکان پذیر است ولی آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه آن خرید ملکی به ارزش حداقل ۲۵۰,۰۰۰ یورو در یونان است.

این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا به‌طور موقت یا دائمی در یونان زندگی کنید و از مزایایی مانند دسترسی به بازارهای اتحادیه اروپا، زندگی آسان و پویا در یونان و همچنین زمینه سازی برای کسب درآمد از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در یونان بهره‌مند شوید

برنامه ویزای طلایی یونان یک فرصت عالی برای کسانی است که می‌خواهند به صورت قانونی و رسمی در یونان زندگی کنند و همچنین از فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در این کشور بهره‌مند شوند.

با توجه به اینکه یونان به دنبال جذب سرمایه‌گذاران خارجی است و برنامه گلدن ویزای یونان از برنامه‌های مهاجرت محبوب در اروپاست، خوشبختانه احتمال دریافت گلدن ویزای یونان برای سرمایه‌گذارانی که شرایط لازم را دارند، بسیار بالاست.

مراحل قانونی خرید ملک در یونان

مرحله اول در اقامت یونان با خرید ملک، مراجعه به دفتر اسناد رسمی در این کشور و تدوین و امضای قرارداد اولیه است. بهتر است قبل از امضای این قرارداد حتما با کارشناسان مهاجرت مشورت کنید. در مشاورین املاک یونان اغلب چنین قراردادهایی از پیش آماده شده و معمولاً در تدوین آن‌ها منافع خود را در نظر می‌گیرند پس باید دقت کنید دچار دردسر نشوید.

امکان لغو قرارداد خرید ملک در یونان برای طرفین معامله وجود دارد. اگر خریدار معامله را فسخ کند، سپرده اولیه وی به عنوان جریمه ثبت می‌شود و در صورتی که فروشنده فروش ملک را لغو کند باید دو برابر پیش پرداخت را به خریدار بپردازد.

مرحله بعدی اقامت یونان با خرید ملک، دریافت یک شماره پرونده مالیاتی از اداره مالیات این کشور است. برای تکمیل اطلاعات در دفتر اسناد رسمی، این شماره پرونده مالیاتی لازم است و در قرارداد نهایی نیز این شماره باید ذکر شود. افتتاح یک حساب بانکی در بانک‌های یونان که برای پرداخت هزینه‌های معامله از آن استفاده شود لازم است. پروسه خرید ملک، با امضا قرارداد نهایی به‌وسیله طرفین معامله و پرداخت هزینه‌های مربوطه به پایان می‌رسد.

چه کسانی واجد شرایط خرید ملک در یونان هستند؟

خرید ملک در یونان برای هر فرد خارجی ممکن است و شرایط خاصی وجود ندارد. با این حال، اگر فردی قصد دریافت گلدن ویزای یونان را دارد و می‌خواهد از طریق خرید ملک اقدام کند، همانطور که گفته شد باید ملکی به حداقل ارزش ۲۵۰ هزار یورو خریداری کند. این تنها شرط خرید ملک در یونان برای اخذ ویزای طلایی این کشور است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای یونان با خرید ملک

جهت دریافت پاسپورت یونان با خرید ملک، مدارک بیشتری از شما درخواست می‌کنند که عبارتند از: پاسپورت متقاضی که باید دارای 18 ماه اعتبار باشد.

 • اصل شناسنامه.
 • گواهی عدم سوء پیشینه.
 • در صورت تأهل ارائه گواهی ازدواج.
 • تأییدیه حساب بانکی برای دریافت ویزای شینگن.

لازم به ذکر است در هر مرحله مدارک دیگری مانند فرم آنلاین درخواست گلدن ویزا و ارائه عکس نیز الزامی است.

اخذ اقامت یونان با خرید ملک برای چه کسانی مناسب است؟

قوانین اخذ اقامت یونان با خرید ملک هیچگونه محدودیتی برای افراد غیر اتحادیه اروپایی وضع نکرده است. اقامت با خرید ملک در یونان یکی از مطمئن‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری است که می‌توان با اجاره کوتاه یا بلند مدت دادن به دیگران، برای خریدار سودآوری کند. برای اقامت یونان با سرمایه گذاری (خرید ملک) همانطور که ذکر شد نیاز به تنها سرمایه اولیه 250 هزار یورویی است.

قوانین اخذ اقامت یونان با خرید ملک هیچگونه محدودیتی برای افراد غیر اتحادیه اروپایی وضع نکرده است. اقامت با خرید ملک در یونان یکی از مطمئن‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری است که می‌توان با اجاره کوتاه یا بلند مدت دادن به دیگران، برای خریدار سودآوری کند.

معرفی بهترین سایت خرید ملک در یونان

معرفی بهترین سایت خرید ملک در یونان

در این قسمت به معرفی 3 تا از بهترین وبسایت‌های خرید و فروش ملک در یونان و اروپا می‌پردازیم و در ادامه اصلی‌ترین تفاوت آنها را نیز بیان خواهیم کرد:

وبسایت Rightmove یکی از بزرگترین وبسایت های خرید ملک در جهان است که می‌تواند به شما در خرید و فروش ملک در یونان کمک کند. این وبسایت به شما اجازه می‌دهد تا به تعداد زیادی از آگهی‌های خرید و فروش ملک در یونان دسترسی داشته باشید. Homegreekhome نیز یکی دیگر از وبسایت‌های خرید ملک در یونان است که بیشتر مناسب خرید ملک برای خود یونانی هاست و Green-acres نیز یکی از بهترین وبسایت‌های خرید و فروش ملک در کل اروپا است که به شما اجازه می‌دهد با استفاده از فیلترهای مختلف، به آگهی‌های مختلف ملک دسترسی داشته باشید.

قیمت ملک در یونان

چالش اصلی پیش روی افرادی که قصد دریافت اقامت یونان با خرید ملک را دارند، قیمت ملک است که بسته به عواملی مثل منطقه، متراژ، امکانات و غیره متفاوت است. اگر دارایی شما محدود است بهتر است سراغ خانه‌های قدیمی‌تر بروید. در شهرهای مهم و بزرگتر قیمت ملک نیز بیشتر است.

خانه در یونان به شکل آپارتمان نوساز، ویلا و خانه قدیمی است و هرکدام هزینه‌های خاص خود را دارند که متقاضیان با در نظر گرفتن شرایط و میزان دارایی خود می‌توانند گزینه مناسب را انتخاب و خریداری کنند. در این مطلب قصد داریم درباره قیمت انواع ملک در یونان صحبت کنیم. برای شروع، باید بگوییم که قیمت های ملک در این کشور بستگی به محل قرار گیری، نوع ملک و وضعیت بازار دارد.

برای مثال، هزینه یک آپارتمان در شهرهای بزرگ مانند آتن و تسالونیکی حدود ۱۰۰٬۰۰۰ یورو تا ۲۰۰٬۰۰۰ یورو است، اما در شهرهای کوچکتر هزینه کمتری خواهید پرداخت. قیمت خانه هایی که در مناطق ساحلی و توریستی قرار دارند نیز بیشتر از محله های شهری است. همچنین، با توجه به وضعیت اقتصادی و بازار ملک در یونان، ممکن است به دلیل افزایش قیمت ها در چند سال اخیر، بعضی از ملک ها قیمت های بسیار بالایی داشته باشند.

در طول 2 سال گذشته، متوسط قیمت ملک در یونان در مارس 2023 با ارزش 2312 یورو در هر متر مربع به اوج خود رسیده است. این مبلغ نسبت به مارس 2022 (2020 یورو در متر مربع) 14.46 درصد افزایش داشت. کمترین قیمت درخواستی در سال 2021 برای ما می بود که برای یک ملک به طور متوسط 1999 یورو برای هر متر مربع در نظر گرفته می‌شد.

منطقه

حداقل مبلغ سرمایه گذاری جهت اخذ گلدن ویزا

Piraeus

۲۵۰ هزار یورو

جنوب Glyfada

۲۵۰ هزار یورو

Voula

۲۵۰ هزار یورو

Vouliagmeni

۲۵۰ هزار یورو

Varkiza

۲۵۰ هزار یورو

Vari

۲۵۰ هزار یورو

Saronida

۲۵۰ هزار یورو

Patision

۲۵۰ هزار یورو

Kifisia

۵۰۰ هزار یورو

Psychiko

۵۰۰ هزار یورو

Agia Paraskevi

۵۰۰ هزار یورو

Melissia

۵۰۰ هزار یورو

Kolonaki

۵۰۰ هزار یورو

Pagrati

۵۰۰ هزار یورو

Nea smyrni

۵۰۰ هزار یورو

Vyrona

۵۰۰ هزار یورو

Elliniko

۵۰۰ هزار یورو

Alimos

۵۰۰ هزار یورو

Iliopouli

۵۰۰ هزار یورو

شمال Glyfada

۵۰۰ هزار یورو

این قیمت ها، با توجه به تغییرات سال 2023 و عوض شدن شرایط دریافت گلدن ویزا، به صورت زیر است:

نوع خانه

متراژ €

میانگین قیمت €

میانگین اجاره €

آپارتمان تک خوابه در مرکز یونان

40 -80 متر (متری 3200 - 4500 €)

128 - 360 هزار €

400 - 1120 €

آپارتمان دو خوابه در مرکز یونان

60 -100 متر (متری 3200 - 4500 €)

192 - 450 هزار €

600 - 1400 €

آپارتمان وساز

از متری 4300 € به بالا

258 - 500 هزار €

700 - 1800 €

خانه یا ویلا در قسمت ساحلی

از متری 5500 € به بالا

330 - 550 هزار €

800 - 2100 €

خرید ویلا در یونان

ویلا ها املاک محبوب و پر طرفداری در یونان هستند؛ چرا که به طور کلی ویلا ها فضای زندگی وسیع و راحت تری دارند؛ از این رو ساختمان های مستقلی میباشند و اکثرا از لحاظ طراحی، جدید و به روز میباشند تا سبک زندگی مجلل را به ارمغان بیاورند. ویلا ها بر خلاف آپارتمان، دارای امکانات و ویژگی های لوکس زیادی هستند. برخی از این امکانات شامل زمین های بازی، باغ های زیبا، پارک برای کودکان، استخر های شنا و سایر امکانات لوکس میشود. همچنین اکثرا ویلا ها پارکینگ جداگانه و مجزا دارند یا به صورت مستقل به ساحل متصل میشوند.

در کنار تمامی مزایا و امکانات لوکس ویلا ها در یونان باید به هزینه آن نیز توجه داشت؛ ویلا ها اغلب نیاز به صرف هزینه بیشتری نسبت به آپارتمان ها دارند و این هزینه بسته به مراژ، امکانات و موقعیت جغرافیایی متغیر است.

قیمت مغازه در یونان

یکی از راهکار های خرید ملک در یونان برای سرمایه گذاری، خرید املاک تجاری یا مغازه در یونان میباشد. شما میتوانید با خرید مغازه در یونان، هم به نوعی سرمایه گذاری کنید و ماهانه بابت آن اجاره دریافت کنید و هم اقامت این کشور را به راحتی دریافت کنید. املاک تجاری یا همان مغازه ها در یونان قیمت های متفاوتی دارند که بسته به متراژ، موقعیت جغرافیایی و امکانات آن ممکن است قیمت آنها افزایش یا کاهش یابد. محدوده قیمت مغازه در یونان از 300 هزار یورو شروع شده و تا 1 میلیون یورو و حتی بیشتر هم ممکن است برسد.

قیمت خانه در یونان به پول ایران

قیمت خرید خانه در یونان به عوامل زیادی مرتبط است و میتوان این هزینه را با استفاده از راهکار هایی کاهش داد. به طور حدودی قیمت هر متر خانه در مرکز شهر آتن از 70 تا 80 میلیون تومان و قیمت هر متر خانه در حومه شهر به پول ایران از 60 تا 70 میلیون تومان است.

جدول مشخصات هزینه زندگی در یونان

زندگی در یونان هزینه‌های اصلی و جانبی زیادی دارد که عبارت است از: هزینه اجاره و خرید خانه، خورد و خوراک، لوازم مصرفی مارکت‌ها، حمل و نقل، بهداشت و درمان، سرگرمی، پوشاک و غیره. در این قسمت دوتا از مهمترین هزینه‌های اصلی در یونان را به صورت جدول به شما ارائه می‌دهیم، برای مشاهده کامل جداول هزینه‌ها می‌توانید مقاله هزینه زندگی در یونان را مطالعه کنید.

جدول هزینه اجاره و خرید خانه:

خرید هر متر خانه در مرکز شهر

1430 یورو

خرید هر متر خانه حومه شهر

1266 یورو

آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

294.37 یورو

آپارتمان 1 خوابه حومه شهر

248.57 یورو

جدول هزینه خورد و خوراک در یونان:

یک وعده غذایی در رستوران ارزان

10 یورو

دو وعده غذا در رستوران متوسط

30 یورو

ساندویچ مک دونالد

6 یورو

ساندویچ

5 تا 9 یورو

همبرگر

3 تا 5 یورو

پیتزا

15 یورو

یک فنجان قهوه

1.40 تا 2.20 یورو

بطری آب 0.33 لیتری

0.5 یورو

 بهترین شهر برای خرید خانه در یونان کجاست؟

از جمله شهرهای محبوب متقاضیان اقامت یونان با خرید ملک، شهر آتن پایتخت این کشور به عنوان بهترین شهر با سه میلیون جمعیت است. پس از آن، شهر تسالونیکی و بعد از آن شهر لاریسا از بهترین شهر های یونان برای زندگی و خرید ملک به حساب می‌آیند. لازم به ذکر است که یونان جزایر بسیار زیبا و مناسبی نیز جهت اقامت و زندگی دارد. در حال حاضر به دلیل گسترش پروازهای هوایی و صنعت گردشگری در یونان و جزایر آن، خانه و آپارتمان‌های لوکس و مدرن در حال ساخت هستند.

چه محدودیت هایی برای خرید ملک در یونان وجود دارد؟

برای خرید ملک در یونان مانند سایر کشورها محدودیت‌هایی وجود دارد که عبارتند از:

بر اساس قانون اساسی یونان امکان خرید املاک در مناطق جنگلی و تغییر کاربری این اراضی ممنوع است. خرید املاک در مناطق مرزی قوانین خاصی دارد مثلا اتباع خارجی برای خرید این نوع ملک باید مجوزهای لازم را داشته باشند که شامل رعایت مقررات سخت و ویژه است.

خرید املاک و اراضی خارج از منطقه‌‌بندی شهری، بسته به ظرفیت توسعه شهر، محدودیت‌هایی از جانب شهرداری منطقه دارد. اصولا خرید و توسعه املاک در مناطق ساحلی شرایط خاصی دارد و اغلب ممنوع است. اصولا خرید و توسعه ملک در مناطق تاریخی و دارای آثار باستانی بر اساس قوانین یونان غیر مجاز و ممنوع است. بر اساس قوانین کشوری خرید و توسعه ملک در مناطق طبیعی مهم و حفاظت شده زیست‌ محیطی ممنوع است.

اخذ ویزای همراه با روش خرید ملک در یونان

از مزایای مهم و برجسته اخذ اقامت یونان با خرید ملک، امکان دریافت ویزای همراه می‌باشد. این کشور برای متقاضیان گرفتن اقامت با خرید ملک در یونان از روش گلدن ویزا این امکان را فراهم کرده تا همسر و فرزندان زیر 21 سال بتوانند اقامت همراه بگیرند. بعلاوه همسر و فرزندان امکان کسب این اقامت برای والدین متقاضی و همسر او نیز وجود دارد. شایان ذکر است تحصیل فرزندان متقاضی نیز در این کشور رایگان خواهد بود.

تبدیل ویزا موقت به ویزای دائم با خرید ملک در یونان

تبدیل ویزای موقت به ویزای دائمی با خرید ملک در یونان، امری امکان‌پذیر است اما شرایط خاص خود را دارد که در اینجا برای شما شرح می‌دهیم. پس از اینکه در یونان خانه می‌خرید، به شما یک کارت اقامت موقت یک ساله (TRP) داده می‌شود. پس از گذشت 5 سال شما می‌توانید اقامت دائم (PR) بگیرید. البته این امکان به شرطی محقق می‌شود که ملک خود را نفروشید، خلاف‌های کیفری مرتکب نشوید و در هر ۶ ماه، یک هفته در خاک اروپا حضور داشته باشید.

شاخص اقتصادی مهم در خرید ملک

افرادی که قصد دارند در یونان اقدام به خرید ملک کنند، باید استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور را بدانند. شاخص هایی مانند نرخ مصادره اموال، نرخ تورم، نرخ مالیات بر درآمد و بهره بانکی که افراد باید قبل از اقدام به خرید ملک در یونان به بررسی آنها بپردازند.

 • نرخ مصادره اموال نشان دهنده میزان برگشت پذیری دارایی فرد در شرایط خاص مانند تغییر حکومت است که در کشور یونان این شاخص به صورت میانگین ۲% است.
 • نرخ تورم عاملی مهم و تاثیرگذار در خرید ملک، سرمایه گذاری، زندگی و هزینه‌های جانبی آن در هر کشوری به حساب می‌آید. نرخ تورم در کشور یونان ۱.۴٪ است که خبر از کنترل تورم در این کشور می‌دهد.
 • بسیاری از افرادی که به خرید ملک در یونان می‌پردازند به دنبال اجاره دادن ملک خود و کسب درآمد از این راه هستند. این افراد باید از شاخصی به نام نرخ مالیات بر درآمد آگاه باشند که این شاخص در کشور یونان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بیشتر است و چیزی حدود ۴۵٪ می‌باشد.
 • نرخ بهره بانکی در یونان از سال 2016 به بعد برابر 0 است.

مزایای خرید ملک در یونان

مزایای خرید ملک در یونان

اخذ اقامت یونان با خرید ملک برای متقاضیان این امر مزایای بسیاری به همراه خواهد داشت که به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 • دریافت اقامت 5 ساله یونان ضمن امکان تمدید آن به صورت نامحدود
 • توانایی خرید انواع ملک مانند مسکونی و تجاری و…
 • امکان اجاره دادن ملک و کسب درآمد از آن.
 • عدم شرط حضور دائمی در این کشور.
 • امکان رفت و آمد در کشورهای حوزه شینگن
 • امکان داشتن همراه مانند همسر و فرزندان غیر متاهل و زیر 21 سال و تحت برخی شرایط تا 23 سال.
 • امکان ارائه درخواست حق شهروندی و پاسپورت یونان بعد از 7 سال.
 • هزینه کم اخذ گلدن ویزای یونان
 • فاصله کم ایران تا یونان نسبت به سایر کشورهای حوزه شینگن
 • سبک جذاب و محیط اجتماعی زندگی در یونان
 • امکان افتتاح حساب بانکی بین المللی و اخذ مسترکارت و ویزا کارت برای متقاضی
 • هزینه اخذ اقامت یونان با خرید ملک حداقل 250 هزار یورو است که در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است.

معایب خرید ملک در یونان

اقامت در یونان و خرید ملک در این کشور محدودیت‌ها و معایبی هم دارد که در اینجا به آنها می‌پردازیم:

 • هزینه های جانبی: خرید ملک در یونان به دلیل هزینه‌های اضافی مانند مالیات، هزینه‌های وکالت، هزینه‌های ثبت و غیره هزینه‌های بالایی را به همراه دارد.
 • خطرات سرمایه‌گذاری: خرید ملک در یونان به دلیل تغییر قوانین، ریسک‌های مالی و اقتصادی و نوسانات بازار ریسک‌های سرمایه‌گذاری را به همراه دارد.
 • محدودیت‌های مربوط به اقامت: حضور در یونان از طریق خرید ملک، فقط امکان اقامت در این کشور را فراهم می‌کند و اجازه کار و فعالیت در این کشور را به همراه ندارد.

بهترین وکیل برای خرید ملک در یونان

دریافت اقامت یونان با خرید ملک ریسک بالایی دارد و فرد متقاضی باید از تمام موارد آگاهی داشته باشد که مسلما این امر مستلزم صرف وقت و انرژی فراوانی است. پس برای این کار می‌توان از مشاوره وکلای متخصص بهره ببرید تا در جریان انجام کار متضرر نشوید. چنانچه برای انجام این کار از تخصص این افراد استفاده کنید نه تنها زیان نکرده‌اید بلکه از تصمیم و سرمایه‌گذاری‌تان راضی و خشنود خواهید بود. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید ملک و اخذ اقامت با خرید ملک در یونان با مشاورین مجرب و متخصصین این امر مشورت کنید.

بسته اخذ اقامت یونان با خرید ملک

با خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار یورو، در بعضی مناطق یونان؛ می توان اقامت دائم یونان را دریافت کرد. در این نوع اقامت همه افراد خانواده که شامل پدر و مادر همسر و شخص متقاضی می باشد، مشمول دریافت اقامت دائم خواهند شد. این نوع اقامت شرط حضور دائم ندارد. در ادامه لیستی از جدیدترین آگهی های املاک فروشی یونان را قرار داده ایم تا شما عزیزان از بروزترین قیمت های خرید ملک آگاه شوید.

 • نوع ملک: آپارتمان.
 • موقعیت جغرافیایی: واقع در منطقه پیرائوس نزدیک به مارینای Zeas 
 • متراژ: 62 متر.
 • سال ساخت: نوساز.
 • ویژگی: طبقه سوم، دارای آسانسور و انباری.
 • قیمت: 257.000 یورو

جمع بندی

در این مقاله از استارگیت به معرفی روش دریافت اقامت یونان با خرید ملک پرداختیم و شرایط، محدویت‌ها، مزایا و هزینه‌های این امر را بررسی کردیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت به کشوری خوش آب و هوا با امتیازات ویژه مانند امکان سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارید، یونان گزینه مناسبی خواهد بود. پس با مشاوران ما تماس گرفته و اقدامات لازم را انجام دهید.

سوالات متداول خرید ملک در یونان

حداقل مبلغ مورد نیاز برای اقامت یونان از طریق خرید ملک چقدر است؟

شما برای اقامت در یونان از طریق خرید ملک باید حداقل خانه یا خانه هایی جمعا به مبلغ ۲۵۰۰۰۰ یورو خریداری کنید.

چقدر طول می کشد تا شما ویزای طلایی یونان را دریافت کنید؟

میانگین زمان دریافت ویزای طلایی یونان سه تا پنج ماه است. هنگامی که درخواست شما تایید شد، معمولا حدود 20 روز کاری طول می کشد تا اجازه اقامت خود را دریافت کنید. با این حال، گاهی اوقات ای زمان ممکن است طولانی‌تر شود، و در صورت هرگونه مشکل یا در صورت نیاز به ارائه اسناد اضافی به شما اطلاع داده می‌شود.

LinkedIn
Telegram
WhatsApp
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
کیارش

بهترین قیمت ملک الان تو سال ۲۰۲۳ برای کدوم از شهر های یونان هست؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

stargate

با سلام دوست عزیز.
بهترین منطقه یونان، مرکز آن می باشد که قیمت آپارتمان، متری 3200 – 4500 یورو می باشد. البته این عدد در قسمت های ساحلی یونان بیشتر است. جهت دریافت مشاوره تخصصی خرید ملک با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آرشام

سلام باتشکر از مقاله کامل‌تون. من ۳ میلیارد سرمایه دارم و ۲۷ سالمه. با این شرایط از چه طریقی میتونم اقامت یونان رو بگیرم؟

مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی