برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

راه های مهاجرت به یونان در 2023

محتویات این نوشته:

امروزه تب مهاجرت به کشورهای دیگر در بین ایرانیان بسیار بالا گرفته است و از اقشار مختلف جامعه تلاش می‌کنند که روش‌های گوناگون به کشورهای مورد نظر خود مهاجرت کنند. از جمله این کشورهایی که ایرانیان به عنوان مقصدی جهت مهاجرت انتخاب می‌کنند، یونان است. می‌توان گفت یکی از بهترین راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت یونان دریافت گلدن ویزای یونان است.

برای مهاجرت به یونان روش‌های مختلفی وجود دارد که هر متقاضی با توجه به شرایط خود یکی از این راه‌ها را انتخاب خواهد کرد و هر کدام مزایا، معایب و چالش‌های منحصر به فرد خود را دارد. از محبوب ‎ترین روش‌های مهاجرت به یونان می‌توان دریافت ویزای کار، تحصیل و سرمایه‌گذاری را نام برد.

در ادامه این مقاله به بررسی روش‌های مختلف مهاجرت به یونان پرداخته و شهرهای مهاجرپذیر این کشور را معرفی می‌کنیم؛ پس اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید با مطالعه این مقاله همراه ما باشید.

انواع راه های مهاجرت به یونان

برای مهاجرت به یونان روش‌های مختلفی وجود دارد که هر متقاضی با در نظر گرفتن شرایط خود روش مناسب را انتخاب می‌کند. از راهکارهای مهاجرت به یونان و اخذ اقامت این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لازم به ذکر است که هر کدام از این روش‌ها قوانین و شرایط خود را داشته و بهتر است قبل از هر اقدامی، تمام جنبه‌های روش مهاجرتی مورد نظرتان را بررسی کنید و در صورت نیاز از مشاوره کارشناسان متخصص در این زمینه نیز استفاده کنید. در ادامه به شرح روش‌های مهاجرت به یونان می‌پردازیم.

مهاجرت کاری به یونان

مهاجرت کاری به یونان

این روش یکی از پرطرفدارترین و در عین حال پر چالش‌ترین روش‌های مهاجرت به یونان است. برای مهاجرت کاری به یونان چنانچه شهروند اتحادیه اروپا نباشید، باید حتما مجوز کار دریافت کنید.

یکی از راه‌های دریافت مجوز کار، پیدا کردن یک کارفرما و بستن قرارداد کاری با اوست؛ یا اینکه بعد از اتمام تحصیلات، اقدام به گرفتن ویزای کار کنید. پس از کسب پیشنهاد شغلی و پذیرش در مصاحبه، می‌توانید برای اخذ ویزای کاری به سفارت یونان در ایران مراجعه کنید که البته این روند چند ماه زمان خواهد برد.

مهاجرت تحصیلی به یونان

از جمله روش‌های محبوب مهاجرت به یونان مانند سایر کشورها، اخذ ویزای تحصیلی است. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در یونان تقریبا زیاد است و باید قبل از اقدام به این روش، شرایط مالی خود را بررسی کنید و در صورت قطعی شدن تصمیم‌تان مراحل زیر را انجام دهید:

 • از یک موسسه آموزش عالی در یونان پذیرش بگیرید.
 • رشته تحصیلی خود را انتخاب کرده و ثبت نام کنید.
 • داشتن تمکن مالی‌تان را به دولت یونان اثبات کنید.
 • شهریه کامل را در ترم اول بپردازید.

پس از طی این مراحل، دولت یونان یه شما اقامت یکساله در ازای ویزای تحصیلی خواهد داد که تا پایان تحصیلات هر سال قابل تمدید است. در برخی دانشگاه‌ها و رشته‌ها امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان ممتاز وجود دارد.

یک نکته مهم این است که حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظرتان جهت ادامه تحصیل در یونان، بررسی کنید که وزارت علوم ایران آن دانشگاه را تایید کند.

مهاجرت توریستی به یونان

این روش مهاجرت به یونان نیز مورد توجه قشر خاصی از افراد است که اصولا قصد دریافت ویزای شینگن را دارند. اغلب متقاضیان از روند مهاجرت توریستی با این روش آگاهی زیادی نداشته و طی گذراندن مراحل اشتباه، ریجکت خواهند شد.

از دلایل رایج ریجکت شدن، داشتن سوء سابقه کیفری یا پاسپورت نامعتبر است و همچنین متقاضی باید مدارک مربوط به محل اقامت و تمکن مالی خود را به درستی ارائه دهد.

مهاجرت توریستی به یونان

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به یونان از بهترین راه‌های دریافت اقامت این کشور است که لازم است فرد متقاضی توانایی مالی بالایی داشته باشد تا بتواند اقدام به سرمایه‌گذاری در یونان کند.

سرپرست خانواده یا فرد متقاضی باید بتواند ماهانه ۲۰۰۰ یورو برای خود، ۴۰۰ یورو برای همسر و ۳۰۰ یورو در ازای هر فرزند کمتر از ۱۸ سال خود فراهم کند که این درآمد باید به یکی از ۴ روش زیر تامین شود:

 • داشتن سپرده در بانک به میزان مشخص
 • دریافت اجاره از ملکی به نام خود و در کشور خود
 • دریافت حقوق بازنشستگی
 • دریافت سود سهام از شرکتی در بورس

مدارک دال بر درآمد ماهانه باید حداقل دو سال در حساب بانکی فرد متقاضی باشد. لازم به ذکر است که این روش از پرداخت مالیات معاف بوده، نیازی به مدرک زبان انگلیسی نداشته و محدودیت سنی نیز ندارد. با این روش مهاجرت به یونان، فرد متقاضی، اجازه رفت و آمد و زندگی در کشورهای حوزه شینگن را دارد.

یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری برای مهاجرت به یونان، ثبت شرکت در این کشور است که فرد متقاضی به اندازه بودجه خود در یونان شرکتی با یک طرح تجاری ثبت خواهد کرد. در این روش داشتن حداقل سن ۲۱ سال الزامی است و دارای شرایط مالیاتی است.

سرمایه گذاری در یونان چه مزایایی دارد؟

به دلیل اینکه یونان در مرحله رشد و توسعه اقتصادی قرار دارد و با آغوش باز پذیرای سرمایه گذاران است، سرمایه گذاری در یونان دارای مزایای فراوانی میباشد. همچنین، زیرساخت مناسبی برای رشد سرمایه در این کشور زیبا وجود دارد. با سرمایه گذاری در یونان علاوه بر رشد سرمایه، امکان اقامت در این کشور نیز برای شما وجود خواهد داشت. برخی از مزایای سرمایه گذاری در یونان را در ادامه ذکر کردیم:

 • یونان در سال 2000، در بین 191 کشور عضو سازمان بهداشت جهانی، رتبه 14 را کسب کرد که نسبت به کشورهایی مانند آلمان، انگلستان و قبرس، بسیار موفقیت آمیز بود. افزون بر این، یونان از نظر تامین هزینه های درمان شهروندان خود هم بسیار موفق عمل کرده است.
 • یکی از مزیت های سرمایه گذاری در کشور یونان، لذت بردن از طبیعت بکر این کشور است؛ آتن و تسالونیکی بهترین شهرهای این کشور جهت زندگی محسوب میشوند، اما علاوه بر آنها، این کشور دارای جزایر بسیار زیبا و خوش آب و هوا نیز میباشد.
 • از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در یونان میتوان به امکان اخذ ویزای شینگن اشاره کرد. شما میتوانید از طریق ویزای شینگن، به تمامی کشور های اتحادیه اروپا، به راحتی سفر کنید.

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

یکی از مهمترین راه‌های مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری، خرید ملک در یونان است. در این روش فرد متقاضی ویزای طلایی یونان دریافت خواهد کرد و اجازه سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا (شینگن) را بدست خواهد آورد.

دریافت این ویزای طلایی با خرید ملک فقط برای افراد غیر اروپایی ممکن است و متقاضی با پرداخت حداقل هزینه می‌تواند اقامت 5 ساله یونان را دریافت کند.

با اخذ گلدن ویزای یونان، فرد متقاضی قادر است برای همسر و فرزندان زیر 21 سال، والدین خود و خواهر و برادرهای زیر 21 سال خود ویزای همراه بگیرد.

یکی از مزایای این روش این است که مبلغ پرداختی برای خرید ملک در یونان نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار کمتر است. برای مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک حداقل مبلغ 250000 یورو مورد نیاز است و پس از آن فرد اقامت یونان را دریافت خواهد کرد.

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

روش خود حمایتی یا ارائه تمکن مالی نیز از دیگر روش‌های مهاجرت به یونان و اخذ اقامت این کشور است. شرط این روش مهاجرتی که زیر مجموعه‌ای از روش سرمایه‌گذاری است این است که فرد متقاضی مبلغی حدود 20 تا 22 هزار یورو را به عنوان تمکن و پشتوانه مالی در حساب خود داشته باشد تا ثابت کند قادر به تامین هزینه زندگی خود و افراد همراهش در یونان خواهد بود.

اقامتی که از این روش بدست می‌آید ابتدا برای 2 سال و بعد 3 سال خواهد بود و در ادامه دوباره قابل تمدید برای 2 سال است ولی باعث دریافت اقامت دائم نخواهد شد و فرد متقاضی در صورت تمایل به دریافت اقامت دائم بعد از 7 سال می‌تواند درخواست اخذ پاسپورت یونانی ارائه کند تا بررسی شود.

شرایط مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

برای مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی نیاز است تایید صلاحیت شوید که نیازمند چند شرط اصلی میباشد:

در ابتدا الزامی است که شما دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های جاری زندگی خود و همراهان باشید؛ چرا که در این روش مهاجرت به شما مجوز کار نخواهند داد و تمکن مالی باید در گردش حساب بانکی شما قابل مشاهده باشد؛ مانند سود بانکی، اجاره ملک، سود سهام و یا هر روش درآمد زایی بدون اشتغال.

حداقل درآمد 2500 یورو در ماه برای اخذ ویزای یونان با تمکن مالی نیاز است که این مبلغ با اضافه شدن همراهان، طبیعتا افزایش خواهد یافت.

مهاجرت از طریق همراه به یونان

از شیوه‌های مهاجرت به یونان از طریق همراه، دو روش تمکن مالی و ویزای کاری است. در این دو مسیر مهاجرتی متقاضی پس از گذشت مدت زمانی مشخص قادر به ارائه درخواست ویزای همراه برای اعضای خانواده خود خواهد بود. دولت یونان هزینه اقامت افرادی که قصد دارند به عنوان همراه در این کشور بمانند را تعیین کرده است.

مهاجرت از طریق پناهندگی به یونان

از دیگر شیوه‌های مهاجرت به یونان و دریافت اقامت آن، پناهندگی است. حتما تا به حال درباره افرادی که به قصد مهاجرت به یونان پناهنده می‌شوند، شنیده‌اید. در واقع طبق تعریف دولت یونان پناهنده کسی است که به دنبال حمایت بین‌المللی بوده یا بدون تابعیت است.

چنین فردی قادر به اعلام درخواست پناهندگی به یونان است. این درخواست ممکن است به این علت باشد که فرد متقاضی در کشور خود به دلیل داشتن نژاد، ملیت، عقاید خاص یا عضویت در یک گروه سیاسی امنیت جانی نداشته باشد.

در این میان باید مراقب افراد سودجو و کلاهبردار بود که از ناآگاهی متقاضیان پناهندگی سوء‌استفاده کرده و‌ با فریب آن‌ها، جان و مال افراد را به مخاطره می‌اندازند. لازم به ذکر است که شرایط زندگی در یونان برای افراد پناهنده اصولا بسیار نامناسب است.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج با یک فرد تبعه یا مقیم این کشور از دیگر راه‌های مهاجرت به یونان است. برای کسب مجوز اقامت، لازم است فرد متقاضی نسخه تایید شده گذرنامه خود را همراه ویزا یا مجوز اقامت دائم یا موقت، گواهی ثبت ازدواج، کپی شناسنامه همسر یونانی و گواهی بیمه وی، به اداره مهاجرت یونان ارائه کند.

پس از بررسی مدارک و طبق قانون پیوستن به خانواده، به مدت پنج سال برای او مجوز اقامت در یونان صادر خواهد شد که پس از پایان این دوره و در صورت ادامه یافتن ازدواج، این فرد می‌تواند درخواست صدور کارت اقامت 10 ساله کند.

لازم است در این حالت فرد حتما برای مدت 6 ماه پیوسته در یونان حضور داشته و به زبان یونانی نیز تسلط داشته باشد. چنانچه ازدواج منجر به تولد فرزندی شود، بعد از 3 سال فرد می‌تواند درخواست اخذ پاسپورت یونانی دهد.

مهاجرت به یونان از طریق تولد فرزند

دولت یونان در رابطه با تابعیت از طریق تولد زیاد سخت‌گیر نیست زیرا سیستم خاک به عنوان سیستم اصلی تابعیت در نظر گرفته می‌شود و سیستم خون در حالت فرعی اعمال خواهد شد. در این روش همانطور که از نام آن پیداست فرزند باید در خاک یونان متولد شده و گواهی تولدش در ثبت احوال این کشور کامل شود.

نام و نام خانوادگی، ساعت، تاریخ و مکان تولد نیز باید در این گواهی ذکر شود. در این روش لازم نیست که والدین حتما تبعه این کشور باشند اما ذکر وضعیت اقامت مادر الزامی است. در انتها اگر تمام موارد لازم به تایید شهرداری محل برسد، دریافت تابعیت بلامانع خواهد بود.

مهاجرت به یونان از طریق تولد فرزند

بررسی مزایا و معایب مهاجرت به یونان

مهاجرت به هر کشوری در جهان مزایا و معایب خاص خود را دارد و یونان نیز از این امر مستثنی نخواهد بود. در ادامه به برخی از مزایا و معایب مهاجرت به یونان اشاره می‌کنیم.

مزایای مهاجرت به یونان

مزایای مهاجرت و اقامت در یونان از دیدگاه‌های مختلف به صورت زیر است:

 • سبک زندگی جذاب

مردم کشور باستانی و تاریخی یونان برای خانواده، آداب و رسوم و عشق به زندگی اهمیت زیادی قائل هستند. صنعت توریسم در این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی رونق زیادی دارد به خصوص در فصل تابستان، به همین علت بسیاری از مردم به ویژه در مناطق توریستی به زبان انگلیسی مسلط هستند.

یونان دارای فرهنگ غذایی غنی است و غذاهای یونانی، مخصوصا غذاهای دریایی آن بسیار متنوع و عالی هستند. آب و هوای مطلوب ‌و بی‌نظیر مدیترانه‌ای از دیگر مزایای زندگی در این کشور است.

 • خدمات درمانی مناسب

در یونان کیفیت مراقبت‌های پزشکی و خدمات درمانی به خصوص در شهرهایی مانند آتن و تسالونیکی بسیار خوب است.

لازم به ذکر است که خدمات درمانی اورژانسی برای همه افراد کاملا رایگان است. در موارد غیر اورژانسی نیز مهاجران اغلب نوعی بیمه درمانی خصوصی انتخاب می کنند که به آن‌ها خدمات درمانی را با کیفیت خوب و در زمانی کمتر از سیستم درمانی عمومی ارائه می‌کند.

 • آرامش و امنیت عالی

یونان از امن‌ترین کشورهای عضو اتحادیه اروپاست و اقدامات امنیتی دولت آن مانع از سرقت‌ و دزدی می‌شود. جرم و جنایت در شهرهایی مانند آتن محدود به کیف قاپی و از این قبیل است و جرایم بزرگ و خشن بسیار کم اتفاق می‌افتند.

 • شرایط اقامت

روش‌های متفاوت دریافت اقامت یونان و ایجاد تسهیلات و امکانات از طرف دولت برای پذیرش مهاجران، این کشور را به مقصدی جذاب برای متقاضیان خارجی تبدیل کرده است.

معایب مهاجرت به یونان

البته زندگی در یونان معایبی نیز به همراه دارد از جمله موارد زیر:

 • برای خرید ملک هزینه نسبتاً زیاد لازم است و در صورتی که اطلاعات کافی نداشته باشید ممکن است درگیر بدهی و ضررهای جبران ناپذیر شوید. باید متذکر شد که فروش ملک نیز در یونان دشوار است.
 • جمعیت در برخی مناطق و شهرهای توریستی به خصوص در فصل تابستان بسیار زیاد است.
 • بسیاری از شهرها و مناطق توریستی ترافیک سنگینی دارند.
 • در برخی مناطق به ویژه در فصل تابستان کمبود آب وجود دارد.
 • چنانچه با ویزای کاری یونان اقدام به مهاجرت به یونان می‌کنید باید به زبان یونانی مسلط باشید تا بتوانید در پیدا کردن کار و انجام آن موفق شوید.
 • در شهرهای توریستی یونان هزینه زندگی نسبتا بالاست.

هزینه زندگی در یونان

شهرهای مهاجرپذیر یونان

در بین شهرهای زیبای یونان، برخی از نظر پذیرش مهاجران خارجی در اولویت قرار دارند و اغلب آن‌ها را به عنوان مقصد اقامت پس از مهاجرت به یونان انتخاب می‌کنند. در ادامه به برخی از این شهرهای مهاجرپذیر اشاره می‌کنیم.

 • تسالونیکی (Thessaloniki)

دومین شهر بزرگ یونان که نزدیک دریاست و کلانشهری مدرن به شمار می‌آید. تسالونیکی اماکن تاریخی و گردشگری بسیاری داشته که زیبایی و جذابیت آن را چند برابر کرده است.

این شهر به عنوان یکی از بهترین شهرها جهت زندگی در یونان محسوب می‌شود زیرا هزینه زندگی در آن اغلب پایین بوده، ازدحام توریست و گردشگر ندارد و غذا و خوراکی‌ های متنوع و جذابی دارد. از طرفی داشتن زمستان‌های سرد و آرامش نه چندان آن برای برخی خوشایند نیست.

 • رودس (Rhodes)

شهر رودس که در جنوب‌شرقی این کشور قرار گرفته، یکی از جزایر یونان است و بیشتر از 300 روز سال از نور درخشان خورشید بهره می‌برد. به همین علت است که سواحل زیبای رودس در فصل تابستان پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست. این شهر پرجنب و جوش تابستان‌های گرمی داشته و کیفیت خدمات درمانی در آن زیاد خوب نیست اما شبکه اینترنت مطلوبی دارد.

 • پاتراس (Patras)

شهر بندری و شلوغ پاتراس، قرن‌ها به عنوان مرکز تجاری یونان بوده و به دلیل صنعتی بودن ممکن است به زیبایی سایر شهرهای این کشور نباشد. اغلب ساکنان پاتراس مسیحیان ارتدوکس و کاتولیک‌‌اند که به زبان یونانی صحبت می‌کنند.

این شهر دارای زمستانی معتدل بوده و شهری دانشجویی و پرهیاهو با سواحل فراوان است. لازم به ذکر است که این شهر کوچک فرودگاه نیز ندارد که این امر کمی برای مهاجران ایجاد مشکل در رفت و آمد می‌کند.

 • آتن (Athens)

آتن پایتخت یونان با قدمتی بیش از 3400 سال، از کهن‌ترین شهرهای دنیاست. این شهر دارای اماکن باستانی و تاریخی فراوانی است که شهرت جهانی دارند مانند آکروپولیس، صومعه قرون وسطایی دافنی، بناهای فرهنگی و موزه‌ و گالری‌های هنری. قطار شهری آتن دارای سیستمی فوق العاده است ضمن اینکه دسترسی به هر چیز مورد نیاز و ضروری در آن راحت است.

از طرفی به علت ازدحام جمعیت هوای نسبتا آلوده‌ای داشته و آرامش شهرهای کوچک را ندارد.

متوسط هزینه زندگی در یونان

یونان عضو اتحادیه اروپاست و بنابراین واحد پول رایج در آن یورو می‌باشد. به طور کلی هزینه زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی 30 درصد کمتر است به همین دلیل مورد توجه متقاضیان ایرانی مهاجرت به اروپاست.

البته این هزینه‌ها به سبک زندگی و نوع خوراک و پوشاکی که هر فرد استفاده می‌کند بستگی دارد. لازم به ذکر است که هزینه زندگی در مناطق و شهرهای مختلف یونان، متفاوت است. به عنوان مثال در مرکز یونان هزینه سوخت و سایر موارد زندگی ارزان‌تر از جزایر یونان است.

در بخش‌های روستایی هزینه‌ها نسبت به مناطق شهری کمتر است اما بالطبع خدمات و کالاها زیاد در دسترس نخواهند بود. شمال و جنوب شهر آتن، از گران‌ترین بخش‌های یونان برای زندگی هستند.

به طور متوسط برای زندگی در یونان ماهانه مبلغی حدود 600 تا 1500 یورو نیاز است بنابراین هزینه زندگی در یونان از ایران بسیار بیشتر است؛ اما بهای مسکن و اجاره آپارتمان 20 درصد کمتر از ایران است.

جمع بندی

یونان به عنوان کشوری عضو اتحادیه اروپا و صرفنظر از مزایا و معایبش، در حال حاضر به مقصدی جذاب برای مهاجران خارجی از جمله ایرانیان تبدیل شده است. مهاجرت به یونان همانطور که گفته شد از روش‌های مختلفی ممکن است که همین امر باعث جذب متقاضیان مهاجرت شده است، چرا که افراد می‌توانند با در نظر گرفتن شرایط خود اقدام به انتخاب یکی از چندین روش مهاجرت به یونان کنند.

اخذ اقامت یونان منجر به دریافت ویزای شینگن شده و این یک مزیت برجسته اقامت در این کشور است. در صورت تمایل به مهاجرت به یونان و کسب آگاهی بیشتر کارشناسان استارگیت پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود.

سوالات متداول

بهترین روش مهاجرت به یونان کدام است؟

به این دلیل که این کشور وضعیت اقتصادی مساعدی ندارد، روش تحصیل و خرید ملک منطقی‌ترین مسیرها برای مهاجرت به یونان هستند.

شرایط دریافت اقامت و تابعیت یونان چگونه است؟

متقاضیان برای دریافت تابعیت و پاسپورت یونان می‌توانند پس از 7 سال اقامت در این کشور درخواست دهند که البته تسلط به زبان یونانی و قبولی در آزمون تابعیت نیز لازم است.

نحوه اخذ پاسپورت یونان چگونه است؟

جهت دریافت پاسپورت یونانی پس از مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت، بایستی مراحل زیر را انجام دهید تا بدون هیچگونه مشکل موفق به دریافت پاسپورت این کشور شوید؛ در صورتی که قصد اخذ پاسپورت یونان را دارید تا انتهای این بخش را مطالعه کنید:

در مرحله اول که درخواست شهروندی میباشد، باید از طریق راه هایی مانند تابعیت و ازدواج اقدام کنید. پس از آن نیاز است تا مدارک لازم مانند اطلاعات هویتی، مجوز های اقامت، گواهی زبان و… را جمع آوری و آماده کنید؛ سپس درخواست شهروندی خود را به همراه مدارک جمع آوری شده، ارسال کنید.

باید بعد از گذراندن مراحل بالا، برای ادغام زبان اقدام کنید که ممکن است این مرحله شامل آزمون و مصاحبه شود. بعد از آن نوبت به تایید صلاحیت و بررسی پیشینه میرسد که این مرحله نیز شامل مصاحبه میشود. پس از آن که شهروندی شما تایید شد، تابعیت یونان و کارت شناسایی دریافت خواهید کرد.

حال نوبت به اقدام برای درخواست پاسپورت یونانی میرسد؛ در این مرحله باید با استفاده از فرم ها و مدارک مورد نیاز، درخواست پاسپورت خود را ارسال کنید. پس از تایید مدارک، پاسپورت یونانی شما، برای سفر های بین المللی صادر خواهد شد.

اعتبار پاسپورت یونان چقدر است؟

منظور از اعتبار پاسپورت یونانی، دوره پذیرش قانونی این پاسپورت برای سفر های بین المللی میباشد. پاسپورت یونانی به طور کلی برای افراد زیر 14 سال به مدت 5 سال اعتبار داشته و برای افراد بالای 14 سال، به مدت 10 سال اعتبار دارد. به این نکته توجه داشته باشید که برای جلوگیری از بروز هرگونه اختلال در سفر، پاسپورت خود را پیش از انقضای آن، تمدید کنید.

در شرایط خاصی مانند گم شدن یا سرقت پاسپورت شما، ممکن است به تعویض فوری این پاسپورت داشته باشید که باید سریعا برای آن اقدام کنید. همچنین انقضای این پاسپورت نیز میتواند در درخواست ویزای شما موثر باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی