برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

محتویات این نوشته:

کشور یونان دارای جزایر و سواحل بسیار زیبایی است و از این رو کشوری جذاب برای برگزاری مراسم ازدواج است. هر ساله افراد زیادی مراسم نمادین ازدواج خود را در این کشور برگزار می‌کنند اما نکته جالب توجه این است که علاوه بر اقامت یونان با خرید ملک یا سرمایه گذاری، مهاجرت به یونان از طریق ازدواج با یک شهروند یونانی نیز ممکن است.

این روش گرفتن اقامت یونان یکی از روش‌های پرطرفدار مهاجرت به این کشور اروپایی است و البته سختی‌های خاص خود را دارد به عنوان مثال اثبات واقعی بودن رابطه شما برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت یونان به این روش. در ادامه با شرایط مهاجرت به یونان از طریق ازدواج آشنا شده و مسائل مربوط به آن را با هم بررسی می‌کنیم.

شرایط مهاجرت به یونان از طریق ازدواج

برای محقق شدن پروسه مهاجرت به یونان از طریق ازدواج داشتن یکسری شرایط مهم و الزامی است:

 • حداقل سن 18 سال کامل
 • عدم سوء سابقه
 • 7 سال اقامت قانونی در یونان
 • حداقل 3 الی 5 سال زندگی با شریک یونانی
 • اجتناب از موارد منجر به دیپورت
 • تسلط کامل به زبان یونانی
 • وارد شدن به عرصه اقتصادی و اجتماعی
 • اثبات تمکن مالی برای تامین هزینه زندگی
 • اثبات مجردی
 • در اختیار داشتن مکانی برای زندگی در یونان

بررسی انواع ازدواج در کشور یونان

در یونان ازدواج در سه شکل متفاوت انجام می‌شود: ازدواج رسمی، صوری و نمادین.

 • ازدواج نمادین

یونان به دلیل داشتن مناظر بی‌نظیر به مقصدی جذاب برای بسیاری از زوج‌ها تبدیل شده تا مراسم نمادین ازدواج خود را در آنجا برگزار کنند. در ازدواج نمادین، زوج ازدواج رسمی را در کشور خود انجام داده‌اند و فقط برای داشتن خاطرات زیبا و به یاد ماندنی، مراسمی نمادین یا فورمالیته را با سفر به یونان انجام می‌دهند. شرکت‌های بسیاری امروزه در یونان وجود دارند که برگزاری این مراسم جالب را برای زوج‌های متقاضی بر عهده می‌گیرند. لازم به ذکر است که این نوع سفر و مراسم با اخذ ویزای توریستی یونان قابل انجام است و قاعدتا به اقامت منجر نمی‌شود.

 • ازدواج صوری

در ازدواج صوری که شخص برای کسب اقامت یونان انتخاب می‌کند ابتدا از طریق همسری یونانی اقدام به مهاجرت کرده و بعد از انجام این هدف از یکدیگر جدا خواهند شد. این روش مهاجرت به یونان از طریق ازدواج غیر قانونی است و توصیه می‌شود که اصلا این راه را برای رسیدن به یونان انتخاب نکنید و بهتر است از روش هایی مانند اقامت یونان با تمکن مالی یا خرید ملک و سرمایه گذاری اقدام کنید.

 • ازدواج رسمی

روش مهاجرت به یونان از طریق ازدواج، از طریق این نوع ازدواج یعنی ازدواج رسمی به دست می‌آید. در این روش باید ازدواج رسمی با همسر یونانی تبار خود را به ثبت قانونی برسانید تا واجد اخذ اقامت و تابعیت این کشور شوید. در این روش باید مدارکی به دولت یونان ارائه کنید که اثبات کنند رابطه شما واقعی است و قصد ادامه زندگی را در کنار شریک یونانی خود برای سال‌های زیاد دارید.

البته نوع دسته‌بندی دیگر ازدواج در یونان، ازدواج مدنی یا مذهبی است و هر دو قانونی است با این تفاوت که ازدواج مدنی را یک مقام رسمی کشور انجام می‌دهد و ازدواج مذهبی توسط کشیش یا مقام مذهبی به ثبت می‌رسد.

شرایط دریافت ویزا ازدواج یونان در سال 2023 چیست؟

مهم‌ترین شرط مهاجرت به یونان از طریق ازدواج در سال 2023، اثبات واقعی بودن این رابطه و ازدواج است. به طوری‌ که زوج باید ثابت کنند که این ازدواج بر اساس علاقه شخصی است و نه به دلیل دریافت اقامت این کشور. لازم است فرد متقاضی این ازدواج را به ثبت دفاتر قانونی و رسمی یونان برساند. از جمله مواردی که اثبات کننده تعهد و درستی این ازدواج است می‌توان به داشتن فرزند یا زندگی با شریک یونانی به‌ مدت حداقل ۳ سال اشاره کرد.

شرایط اخذ ویزای ازدواج یونان

اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج چگونه امکان پذیر است؟

پروسه مهاجرت به یونان از طریق ازدواج و دریافت اقامت این کشور تشریفات اداری بسیاری دارد و تمام این مراحل متضمن پرداخت هزینه هستند. پس بهتر است برای طی کردن این پروسه از مشاوره یک وکیل ماهر در این امور استفاده کنید تا در تهیه مدارک لازم و هزینه‌های مورد نظر شما را راهنمایی کند. در این روش متقاضی باید برای به رسمیت شناخته شدن ازدواج خود مدارکی را قبل و بعد از ازدواج به مراکز مختلف یونان ارائه کند. این مدارک باید همگی به زبان یونانی باشند؛ پس ترجمه مدارک بعد از هر مرحله باید انجام شود. لازم است نام زوج نیز در فرم درخواست ازدواج به زبان یونانی نوشته شده باشد. طی این پروسه اصولا زمانبر است و ممکن است چند هفته به طول بیانجامد. برای تایید ملزومات و مدارک لازم بهتر است در هر حالت با شورای محلی (جهت انجام ازدواج مدنی) یا رهبر مذهبی منطقه (برای ثبت ازدواج مذهبی) هماهنگی انجام شود. مدارک مورد نظر برای ازدواج در یونان به شرح زیر است:

 • مدارک شناسایی زوج مانند پاسپورت، کارت شناسایی، اصل یا کپی برابر اصل گواهی تولد، اصل یا کپی برابر اصل گواهی وضعیت تاهل زوج، مدارک رسمی لازم در صورت هر گونه تغییر نام.
 • گواهی عدم ممانعت در ازدواج یعنی اینکه شما مجرد هستید و در صورت لزوم حکم طلاق ازدواج سابق یا گواهی فوت همسر سابقتان را دارید.
 • یک نسخه از روزنامه‌ای که اعلامیه عروسی شما در آن منتشر شده است.

متقاضی باید در مدت 40 روز ازدواج خود را در دفتر شهرداری به ثبت برساند در غیر اینصورت جریمه خواهد شد. در انتها سند ازدواج در کشور یونان بعد از 3 روز به دست زوجین خواهد رسید.

مطلب پیشنهادی: اقامت یونان با سرمایه گذاری

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به یونان از طریق ازدواج چیست؟

برای انجام امور مربوط به مهاجرت به یونان از طریق ازدواج مدارکی مورد نیاز است که در ادامه به ذکر آن‌ها می‌پردازیم:

 • پاسپورت و ویزای معتبر تا حداقل یکسال
 • مدارک شناسایی شخصی مانند شناسنامه یا کارت ملی
 •  دو قطعه عکس
 • اثبات تمکن مالی همسر یا خودتان با استعلام از بانک که باید این نامه استعلام را در مدارک خود بگذارید.
 • در صورتی که به سن کافی نرسیده‌اید، ارائه رضایت‌‌نامه والدین نیز الزامی است.
 • در صورت داشتن هرگونه مدارک شغلی یا تحصیلی بهتر است آن را ارائه دهید.

آیا برای مهاجرت به یونان از طریق ازدواج تمکن مالی نیاز است؟

ارائه گواهی تمکن مالی برای مهاجرت به یونان از طریق ازدواج الزامی است و همراه با مدارک مورد نیاز برای ویزا باید فرستاده شوند. میزان تمکن مالی در این کشور طبق درآمد همسر یونانی بوده و حداقل ماهانه ۲۵۰۰ یورو است که در ازای همسر و هر فرزند به ‌ترتیب ۲۰ و ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.

تمکن مالی برای اقامت یونان با ازدواج

لیست مشخصات هزینه های ازدواج در یونان

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج امروزه به یکی از روش‌های محبوب دریافت اقامت این کشور تبدیل شده است. مسئله مهم این است که قبل از هر اقدامی نسبت به هزینه‌ها و قوانین آن آگاهی کامل داشته باشید. در این روش متقاضی باید هزینه‌‌های مربوط به سفارت یونان را پرداخته و در کنار آن تمکن مالی لازم برای پرداخت هزینه زندگی در این کشور را نیز داشته باشد.  البته هزینه زندگی در یونان نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا کمتر است و شما می‌توانید با پیدا کردن یک موقعیت‌ شغلی مناسب، درآمد کسب کرده و توان پرداخت هزینه زندگی را داشته باشید.

هزینه‌های معمول و اصلی انجام مراسم ازدواج قانونی در یونان شامل موارد زیر است:

 • گواهی ازدواج: 7 یورو
 • مدارک ازدواج: 200 تا 500 یورو
 • خدمات ترجمه مدارک: 100 یورو

بعد از تحقق مهاجرت به یونان از طریق ازدواج، برای اجرای مراسم می‌توان صرفه‌جویی کرد یا مراسمی لوکس برگزار کرد. به طور تقریبی برای برگزاری مراسم ازدواجی با 30 مهمان در یونان در سال 2023، هزینه شما به صورت زیر خواهد بود:

موارد

هزینه (یورو)

هزینه‌های اداری

200- 500

محل برگزاری

1500

موسیقی و دی ‌جی

900

گل

500

دکور

300

لباس، کفش، لوازم جانبی

500

برنامه ریز عروسی

2000

عکاس

800

کیک

100

غذا هر نفر

100

نوشیدنی هر نفر

75

جمع بندی 

علاوه بر گلدن ویزای یونان ، مهاجرت به یونان از طریق ازدواج و دریافت اقامت این کشور، امروزه یک روش‌ محبوب برای مهاجرت به یونان تلقی می‌شود. در این روش مهاجرتی فرد متقاضی باید با شخصی که دارای اقامت یونان بوده و تمکن مالی مناسبی نیز دارد ازدواج رسمی کند.

لازم به ذکر است که این روش مهاجرتی چالش‌های خاص خود را داشته و هزینه‌هایی نیز در پی دارد بنابراین لازم است قبل از اقدام به مهاجرت به یونان از طریق ازدواج از این موارد آگاهی کامل داشته باشید و در صورت بروز هرگونه مشکل و سؤالی می‌توانید از مشاوره کارشناسان ما در استارگیت استفاده کنید. کارشناسان متبحر ما همه روز آماده پاسخگویی به سؤالات شما در این خصوص خواهند بود.

سوالات متداول

بعد از چند سال زندگی با همسر یونانی، دریافت اقامت دائم یونان ممکن است؟

بعد از داشتن ۳ سال زندگی مشترک با همسر یونانی، درخواست اقامت ۵ تا ۱۰ سال ممکن است.

آیا ممکن است در این روش به کشور خود دیپورت شد؟

بله، درصورتی‌ محرز شدن غیر واقعی بودن ازدواج شما، درخواست لغو شده و به کشورتان دیپورت خواهید شد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ارشیا

سلام . مهمترین شرط مهاجرت به یونان از طریق ازداوج چیه؟

stargate

درود بر شما
مهاجرت به یونان از طریق ازدواج چندین شرط مهم دارد که شما می‌توانید لیست تمامی آنها را در داخل مقاله مطالعه کنید.

ساناز

سلام. منظورتون از ۷ سال اقامت توی یونان چی هست؟ بعد از مهاجرت یعنی باید ۷ سال برای ازدواج صبر کرد؟

stargate

با سلام دوست عزیز.
به طور کلی برای ازدواج در یونان شما نیازی نیست اقامت دائم داشته باشید یا اینکه شهروند آنجا باشید. اما برای ازدواج می بایست حتما مجوز اقامت معتبری را ارائه بدهید. الزامات قانونی در شهر مختلف متفاوت می باشد و برای اطلاع از آن می بایست با مقامات محلی صحبت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید (تلفن رایگان: 02172265)

مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی