برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

تحصیل پرستاری در یونان در سال 2023

محتویات این نوشته:

علاوه بر اقامت یونان با تمکن مالی ، راه‌های دیگری برای مهاجرت به یونان وجود دارد که در این مقاله یکی از آنها را بررسی می‌کنیم. امروزه تحصیل در رشته‌های مختلف علوم پزشکی مانند پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مامایی، پرستاری و غیره در سراسر دنیا مورد توجه دانشجویان قرار گرفته است. برخی از این افراد ترجیح می‌دهند برای تحصیل در این رشته‌ها به کشور دیگری مهاجرت کنند تا در ادامه و پس از اتمام تحصیلات بتوانند در آن‌جا مشغول به کار شده و اقامت آن کشور را بدست آورند. از جمله این کشورها و رشته‌ها که امروزه مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است تحصیل پرستاری در یونان است. درس خواندن در هر رشته و هر کشور قوانین خاص خود را دارد که در مورد تحصیل پرستاری در کشور یونان هم این مورد صدق می‌کند. پس اگر قصد ادامه تحصیل در این رشته و این کشور را دارید حتما از قبل درباره قوانین و شرایط آن اطلاعات کامل و کافی کسب کنید.

تحصیل پرستاری در یونان

از جمله روش‌های مهاجرت به یونان اخذ ویزای تحصیلی است و یکی از رشته‌های مورد توجه دانشجویان برای تحصیل در یونان ، پرستاری است. یونان دارای دانشگاه‌های معتبر با امکانات عالی است که با پذیرش دانشجو در رشته‌های مختلف، موفق به جذب مشتاقان به تحصیل از سراسر دنیا شده است.

به منظور تحصیل پرستاری در یونان پس از کسب آگاهی از شرایط و قوانین، ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کرده و نسبت به اخذ پذیرش از آن اقدام کنید. در سال‌های اخیر دولت یونان اعلام کرده که با کمبود نیروی ماهر پرستار مواجه است در نتیجه فارغ التحصیلان این رشته از کشورهای مختلف می‌توانند برای کار در این شغل در یونان اقدام کنند.

اما کسانی که مدرک پرستاری نداشته و تمایل به کسب آن و کار در یونان دارند می‌توانند اقدام به اخذ ویزای تحصیلی یونان کرده و با انتخاب رشته پرستاری به تحصیل در این رشته پرداخته و پس از اتمام تحصیلات به کار مشغول شوند. تحصیل این رشته در یونان اصولا هشت ترم طول می‌کشد که آخرین ترم آن شامل تمرینات بالینی است. متقاضیان تحصیل پرستاری در یونان باید دارای مدرک دیپلم باشند و همه فارغ التحصیلان آن نیز باید برای کار حتما مجوز پرستاری دریافت کرده و به زبان یونانی نیز مسلط باشند.

بررسی بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پرستاری در یونان

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پرستاری در یونان

تحصیل رشته پرستاری در یونان در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ممکن است. در ادامه به معرفی  بهترین دانشگاه‌های یونان برای تحصیل در این رشته می‌پردازیم.

  • دانشگاه نیکوزیا (Nicosia

پرستاری در دانشگاه نیکوزیا در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می‌شود. دوره‌ها و دروس ارائه شده در این رشته و این دانشگاه مطابق آخرین پیشرفت‌های علمی در این زمینه است و از این نظر دانشگاه نیکوزیا از برترین دانشگاه‌ها برای تحصیل پرستاری در این کشور است.

فارغ التحصیلان با گذراندن دوره‌های بالینی و عملی پس از فارغ‌التحصیلی با بهره‌گیری از دانش و مهارت خود در حوزه‌های مراقبت، مدیریت، آموزش و حتی تجارت مشغول به کار خواهند شد. برخی دانشجویان با ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد بینشی جامع‌تر نسبت به پرستاری و انکولوژی پیدا خواهند کرد.

  • دانشگاه پلوپونز (Peloponnese

تحصیل پرستاری در یونان در دانشگاه پلوپونز فقط شامل دوره کارشناسی خواهد بود. در این دانشگاه با توجه به نیازهای روز جامعه به رشته پرستاری، دانشجویان آموزش‌هایی در سطوح بالا خواهند دید و می‌توانند به تحقیق و پژوهش در جنبه‌های مختلف این رشته بپردازند. دوره‌های آموزشی شامل سخنرانی‌ها و تمرینات عملی و آزمایشگاهی است و در پایان هر ترم امتحان کتبی برگزار خواهد شد.

دانشجویان در هر ترم ملزم به گذراندن تعدادی واحد درسی اجباری و چند واحد اختیاری هستند. در زمینه دروس اختیاری دانشجویان می‌توانند واحدهایی را انتخاب کنند که علاقه بیشتری به بالا بردن سطح علمی خود در آن زمینه دارند.

  • موسسه آموزشی اپیروس (Epirus)  

در این موسسه آموزشی، تمرکز بر افزایش یادگیری و سطح بینش دانشجویان در مورد جنبه‌های مختلف پرستاری است. در اپیروس پرستاری در مقطع کارشناسی تدریس می‌شود و دو دوره برای آن وجود دارد: پرستاری مقارن و عمومی. کورس‌ها در دوره اول شامل دروس پرستاری جامعه، جراحی بزرگسالان و غیره است و کورس‌های دوره عمومی شامل دروس تغذیه،  فارماکولوژی، قلب و آسیب‌شناسی است.

این دانشگاه با هدف آموزش متخصصانی با مهارت‌های استفاده از فناوری مدرن کار می‌کند و کورسی بنام کاربرد فناوری IT در پرستاری (Application of IT technologies in nursing) برای نیل به این هدف برای رشته پرستاری در این دانشگاه تدریس می‌شود.

  • دانشگاه ملی و کاپودیستری آتن  (National and Kapodistrian University of Athens)

از دیگر دانشگاه‌های برتر برای تحصیل در رشته پرستاری در یونان دانشگاه ملی آتن است که پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد در آن برگزار می‌شود. لذا این دانشگاه اولین موسسه آموزش عالی است که در آن دوره کارشناسی ارشد پرستاری کاملا به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد. مجموعه جامعی از دروس پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه ارائه می‌شود که سطح علمی و عملی دانشجویان این رشته را افزایش خواهد داد.

هزینه تحصیل پرستاری در یونان چقدر است؟

هزینه تحصیل پرستاری در یونان

تحصیل پرستاری در یونان از سایر کشورهای اروپایی هزینه کمتری دارد اما به تنهایی باز هم مبلغ کمی نخواهد بود. برای دانشجویان خارجی نسبت به بومیان تامین این هزینه چالش‌برانگیزتر خواهد بود.  این دانشجویان علاوه بر هزینه تحصیل باید مبلغی را نیز برای پرداختن هزینه‌ زندگی در یونان مانند مسکن، غذا و برخی خدمات در نظر بگیرند. لازم به ذکر است که مهاجران عضو اتحادیه اروپا نسبت به سایرین شهریه کمتری برای تحصیل پرستاری در یونان خواهند پرداخت. در برخی دانشگاه‌ها به منظور ساپورت مالی دانشجویان، بورسیه‌های تحصیلی به آن‌ها تعلق خواهد گرفت که البته دریافت این بورسیه نیز احراز شرایط خاصی را نیاز دارد مثلا دانشجویان ممتاز یا دارای دستاوردهای علمی قابل توجه.

به طور متوسط دانشجویان برای تحصیل پرستاری در یونان ​​سالانه مبلغی حدود 9200 یورو باید به دانشگاه بپردازند. لازم به ذکر است که این هزینه برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد متفاوت خواهد بود.

بررسی مقاطع تحصیل پرستاری در یونان

تحصیل پرستاری در یونان و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی آن در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد برگزار می‌شود البته دوره‌های تحصیلات تکمیلی در تعداد کمتری برگزار می‌شود.  استاد. متقاضیان خارجی که قصد ادامه تحصیل در رشته پرستاری یونان را دارند برای مقطع کارشناسی این رشته می‌توانند از دانشگاه نیکوزیا، پلوپونز و موسسه آموزشی اپیروس پذیرش دریافت کنند و برای تحصیل پرستاری در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ملی آتن یا دانشگاه نیکوزیا مناسب هستند.

شرایط لازم برای تحصیل پرستاری در یونان چیست؟

شرایط لازم برای تحصیل پرستاری در یونان

متقاضیان تحصیل پرستاری در یونان ملزم به رعایت و احراز برخی شرایط و ارائه یکسری مدارک هستند. شرط اصلی دریافت ویزای تحصیلی یونان، اخذ پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی در رشته پرستاری است. برای متقاضیان مقطع کارشناسی پرستاری ارائه مدارک دوره متوسطه الزامی است. بعلاوه گواهی زبان انگلیسی نیز مهم است. در دانشگاه نیکوزیا بسیاری از کورس‌های پرستاری به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و تسلط به این زبان برای متقاضیان ضروری است. در اغلب دانشگاه‌ها تدریس به زبان یونانی انجام می‌شود و یادگیری این زبان نیز مهم است.

بنابراین علاوه بر ارائه ریزنمرات مقاطع قبلی، مدرک زبان نیز باید ارائه شود. پس از اینکه متقاضی موفق به اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های یونان شود می‌تواند اقدام به دریافت ویزای این کشور کند. در بسیاری از کشور‌های اروپایی دوره‌های تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند اما در یونان بیشتر کورس‌ها یه زبان یونانی ارائه خواهند شد و برخی دانشگاه‌ها دو زبانه هستند به عنوان مثال تحصیل پرستاری در یونان در دانشگاه نیکوزیا به زبان انگلیسی است اما دوره‌های کارشناسی ارشد اغلب به زبان یونانی هستند.

جمع بندی

متقاضیان تحصیل پرستاری در یونان باید ابتدا از یکی از دانشگاه‌های ارائه دهنده رشته پرستاری در یونان پذیرش گرفته و سپس با ارائه نامه پذیرش نسبت به اخذ ویزای تحصیلی یونان اقدام کنند. برای انجام این امور آگاهی کامل به همه جوانب کار و تهیه مدارک مورد نیاز الزامی است. چنانچه شما نیز قصد تحصیل پرستاری در یونان یا اخذ گلدن ویزای یونان را دارید کارشناسان ما در استارگیت پاسخگوی هر گونه سؤال و ابهام شما در اینباره خواهند بود.

سوالات متداول

تحصیل پرستاری در یونان در چه مقاطعی انجام می‌شود؟

این رشته در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های مختلف یونان برگزار می‌شود.

امکان تحصیل پرستاری در یونان به زبان انگلیسی وجود دارد؟

این رشته در برخی دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دنیا

سلام
مرسی از سایت خوبتون
ممکن هست صفر تا صد مراحل تحصیل پرستاری در یونان رو بگید؟
از اولین مرحله شروع اپلای تا دریافت بورسیه

stargate

سلام، ممنون از لطف شما
برای تحصیل پرستاری در یونان شما ابتدا نیاز دارید ریز نمرات خود را برای دانشگاه ها یا موسسات آموزش عالی بفرستید و از یکی از آنها پذیرش دریافت کنید. برای کسب اطلاع از صفر تا صد مراحل می‌توانید با شماره تلفن 02122022203 تماس بگیرید، کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما هستند.

مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی