برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

راهنمای سفر به جزیره های یونان

محتویات این نوشته:

از خانه های سفید در جزیره سفید یونان، سانتورینی گرفته تا مناظر سرسبز کورفو، یونان برای هر مسافری با هر سلیقه‌ای جزیره‌ دارد. چه به دنبال آرامش در سواحل خلوت باشید و چه به دنبال ماجراجویی در شهرهای شلوغ، جزایر یونان وعدۀ سفری فراموش نشدنی را به شما می‎‌دهند. هنگامی که اسم جزیره های یونان را می‌شنوید شاید تصوری نداشته باشید که یونان چند جزیره دارد باید گفت تعداد جزیره های یونان بیش از ۶۰۰۰ تا است اما تنها ۲۲۷ تا از این جزایر مسکونی هستند. در این‌جا به معرفی بهترین جزیره های یونان برای سفر می‌پردازیم.

فهرست جزیره های یونان

شاید در اوقات فراغت خود به نام یک جزیره یونان در جدول برخورده باشید و یا عکس جزیره های یونان را روی کارت‌پستال‌ها دیده باشید اما برای انتخاب بهترین زمان سفر به یونان و بهترین جزیره یونان برای سفر بهتر است ابتدا با فهرست جزایر یونان آشنا شوید.

مجمع الجزایر کیکلادس

این مجمع‌الجزایر با دوتا از محبوب‌ترین جزیره های توریستی یونان یعنی میکونوس و سانتورینی، معمولاً اولین انتخاب مسافران است. به طور کلی این گروه جزایر متشکل از ۲۲۰ جزیره است که ۲۴ تا از این جزایر مسکونی هستند. این جزایر از مهم ترین جزیره های یونان برای اقتصاد این کشور به شمار می‌روند.

میکونوس به خاطر تفریحات شبانه و سواحل دیدنی‌اش شناخته شده است. سانتورینی رمانتیک و مجلل است و بهترین انتخاب برای تور ماه عسل در یونان به شمار می‌رود. شما می‌توانید هزینه سفر به جزیره سانتورینی و میکونوس را با خرید تور ترکیبی کاهش دهید. برای کسانی که به دنبال جایگزین‌هایی برای این جزیره های معروف یونان هستند، گزینه‌های زیادی وجود دارد. میلوس با سواحل ماورایی و غارهای معروف کلفتیکو، تینوس با کلیسای مریم مقدس و دیگر جزایر کیکلادس مثل کوفونیزیا، دونوسا، شینوسا و ایراکلیا که برای کمپینگ عالی هستند گزینه‎‌های مناسبی به نظر می‌رسند. بزرگ‌ترین جزیرۀ این مجمع‌الجزایر ناخوس و پرجمعیت‌ترین جزیرۀ آن سیروس است. جزایر کوچکی مانند سیکینوس نیز در این مجمع‌الجزایر وجود دارند.

  • راهنمای سفر به مجمع الجزایر کیکلادس

شما می‌توانید با استفاده از یک سایت خرید ملک در یونان ملکی را برای مدت سفرتان در کیکلادس اجازه کنید. فصل اوج گردشگری در جزایر کیکلادس از اواسط آوریل تا اواسط اکتبر است. اگر اولین باری است که به این منطقه می‌روید، بهتر است از میکونوس یا سانتورینی بازدید کنید و در فروشگاه‌ها، گالری‌ها و تاورناهای این جزایر وقت بگذرانید. تور دریایی در سواحل کیکلادس با کشتی کاتاماران نیز تجربه‌ای فراموش نشدنی را برای شما رقم خواهد زد.

راهنمای سفر به جزیره های یونان - کیکلادس

جزیره کرت

کرت جنوبی‌ترین و بزرگترین جزیره یونان است. کرت با آداب و رسوم، آب و هوا، لهجه و غذاهای خاص خود مانند کشور کوچکی در دریای مدیترانه به نظر می‌رسد. هم‌چنین برخی از بهترین دانشگاه های یونان در این جزیره قرار دارند. از آن‌جایی که دیدنی‌های کرت بی‌شمارند مسافران معمولاً ترجیح می‌دهند با تورهای ترکیبی یونان به کرت سفر نکنند و تمام زمان سفر خود را به گشت و گذار در این جزیرۀ بزرگ اختصاص دهند.

  • راهنمای سفر به جزیره کرت

این جزیره دارای دو فرودگاه اصلی است که دسترسی به کرت از آتن را بسیار آسان کرده است. در صورتی که در کرت ماشین کرایه کنید حدود شش ساعت طول می‌کشد تا از سمتی به سمت دیگر جزیره رانندگی کنید.

بسیاری از جاهای دیدنی یونان در کرت قرار دارند. شما می‌توانید در ساحل الافونیسی شنا کنید؛ در تنگه ساماریا پیاده‌روی کنید یا در مسیر روستاهای کوهستانی در میان گل‌های وحشی قدم بزنید و اگر برای یک سفر یک روزه وقت دارید، جزیره اسپینالونگا در سواحل الوندا که به جزیره جذامیان در یونان معروف است ارزش دیدن را دارد؛ در گذشته افراد مبتلا به جذام به این جزیره تبعید می‌شدند.

راهنمای سفر به جزیره های یونان - جزایر کرت - ساحل الفونیسی

جزایر خلیج سارونیک

جزایر خلیج سارونیک نزدیک‌ترین مجمع‎‌الجزایر به آتن هستند. جزایری چون هیدرا، اسپتسز، پوروس، ایجاینا (اگینا) و آگیستری که در خلیج سارونیک قرار دارند بین مسافران یونانی و بازدیدکنندگان اروپایی بسیار محبوبند. توجه داشته باشید که سفر بدون ویزا به جزایر یونان ممکن نیست و شما به یکی از انواع ویزای یونان برای سفر به این جزایر نیاز دارید.

  • راهنمای سفر به جزایر خلیج سارونیک

تجربۀ قدم زدن در شهر بدون ماشین یونان یعنی هیدرا به یاد ماندنی خواهد بود. در جزیره اسپتسز می‌توانید سوار کالسکه شده و از تماشای مناظر لذت ببرید. در صورتی که قصد دارید به یک سفر خانوادگی بروید پوروس که در میان علاقه‌مندان به قایقرانی پرطرفدار است انتخاب مناسبی خواهد بود. در اگینا، نزدیک ترین جزیره یونان به آتن، چهار ساحل شنی و معبد باستانی آفایا قرار دارد. از آن‌جایی که جزایر خلیج سارونیک بسیار نزدیک به آتن هستند، با هیدروفویل (قایق باله‌دار) از بندر پیرائوس آتن می‌توانید به راحتی به هر یک از این مقاصد سفر کنید. با دریافت گلدن ویزای یونان امکان سفر به یونان بدون ویزا را خواهید داشت.

راهنمای سفر به جزیره های یونان - خلیج سارونیک

جزایر ایونی

جزایر سرسبز ایونی که تحت عنوان هفت جزیره نیز شناخته می‌شوند فرهنگ، هنر و معماری منحصر به فردی را ارائه می‌دهند. در میان جزیره های ایونیایی، کورفو یکی از معروفترین جزایر یونان است اما شش جزیره دیگر ناحیه جزایر ایونی نیز از دیدنی ترین جزایر یونان هستند که تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می‌کنند.

  • راهنمای سفر به جزایر ایونی

می‌توانید در خیابان‌های شهر قدیمی کورفو که توسط یونسکو محافظت می‌شود، پرسه بزنید. در نزدیکی کورفو، جزیره پاخوس پوشیده از درختان زیتون، با سه خلیج جذاب و جزیره آنتی‌پاخوس که به آب‌های شفافش معروف است قرار دارد. در کفالونیا، بزرگ ترین جزیرۀ جزایر ایونی، امکان تماشای اسب‌های وحشی‌ای که در اطراف کوه آینوس می‌چرخند را دارید. در زاکینتوس ساحل ناواجیو (کشتی شکسته) که فقط از طریق دریا قابل دسترسی است و غارهایی که می‌توانید در آن‌ها شنا کنید قرار دارند. جزیره لفکادا که توسط یک پل به سرزمین اصلی یونان متصل شده دارای دهکده‌های جنگلی و برخی از بهترین سواحل یونان است. جزیره ایتاکا که برای طرفداران هومر، نویسنده دو کتاب اشعار حماسی یونان (ایلیاد و ادیسه)، به عنوان خانه ادیسیوس شناخته می‌شود، طرفداران خاص خود را دارد اما جزء جزیره های گردشگری یونان به شمار نمی‌رود. جزیره کیثیرا که به پنیر بز و زیتون خود مشهور است در فاصله دوری نسبت به دیگر جزایر ایونی قرار دارد و به جزایر کیکلادس نزدیک‌تر است و به راحتی از پلوپونز قابل دسترسی است. زیتون یکی از مهم‌ترین صادرات یونان است و سرمایه گذاری در بخش غذا و کشاورزی یکی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در یونان به شمار می‌رود.

کورفو، کفالونیا، زاکینتوس و کیثیرا همگی دارای فرودگاه‌هایی هستند که پروازهای داخلی از آتن و خطوط هوایی بین‌المللی دریافت می‌کنند.

راهنمای سفر به جزیره های یونان - جزایر ایونی زاکینتوس

جزایر اسپورادس

این ۲۴ جزیرۀ سرسبز در سواحل شمال شرقی سرزمین اصلی یونان قرار دارند اما تنها چهار جزیره از این جزایر مسکونی هستند. درختان کاج سبز تیره و کلیساهای سفید نماد این جزایرند.

  • راهنمای سفر به جزایر اسپورادس

جزیره اسکیاتوس به خاطر سواحل شنی طلایی و تفریحات شبانه‌اش معروف است و جزیره اسکوپلوس بهشتی طبیعی از خلیج‌های سنگریزه‌ای سفید، جنگل‌های بلوط، صومعه‌ها، دهکده‌های سنتی و تعداد زیادی کشتی‌های غرق‌شده در سواحل پارک ملی دریایی است. در جزیره آلونیسوس شما امکان برگزاری عروسی زیر آب را دارید. جزیره اسکایروس نیز به خاطر صنایع دستی محلی و کلیساهایش مشهور است.

جهت سفر به جزایر یونان شما به ویزای توریستی یونان نیاز دارید. برای رفتن به جزایر اسپورادس، پروازهای مستقیم از آتن به اسکیاتوس و اسکایروس وجود دارد. سفر به اسکیاتوس با کشتی از تسالونیکی نیز ممکن است. در تابستان، هیدروفویل‌ها از بندر آگیوس کنستانتینوس در سرزمین اصلی یونان به هر چهار جزیره می‌روند. امکان سفر به هر یک از جزایر اسپورادس با کشتی یا قایق از سه جزیره دیگر ممکن است.

راهنمای سفر به جزیره های یونان - جزایر اسپورادس اسکیاتوس

جزایر شمال شرقی دریای اژه

این گروه که متشکل از ۱۳ جزیره است نزدیک ترین منطقه یونان به ترکیه به شمار می‌رود. در جزایر یونانی در نزدیکی ترکیه سواحل باورنکردنی و شگفتی‌های طبیعی‌ای چون جنگل سنگ‌شدۀ لسبوس، سنگ‌های آتشفشانی و تپه‌های ماسه‌ای لیمنوس و چشمه‌های آب‌گرم ایکاریا در انتظار شما هستند.

  • راهنمای سفر به جزایر شمال شرقی دریای اژه

جزایر لیمنوس، لسبوس و ساموس فرودگاه های بین المللی دارند، و جزیره ایکاریا و جزیره خیوس یونان دارای فرودگاه های داخلی هستند. به دلیل این که این جزایر یونان نزدیک ترکیه قرار دارند شما امکان خرید تور جزایر یونان از ترکیه و استفاده از راه‌های سفر به یونان از طریق ترکیه برای کاهش هزینه‌های سفرتان را دارید. هم‌چنین با کشتی از بندر پیرئوس آتن نیز می‌توانید به این جزایر سفر کنید و از سایت های باستان شناسی معبد هرا در ساموس که نزدیکترین جزیره یونان به ترکیه است، آکروپولیس در تاسوس، شهر باستانی ایفستیا در لیمنوس و قلعه باشکوه لسبوس دیدن کنید. نام جزیره های یونان در میان بهترین مکان‌ها برای کایت‌سواری و موج سواری در اروپا به چشم می‌خورد؛ برای مثال می‌توان به ساحل کروس در لیمنوس اشاره کرد.

راهنمای سفر به جزیره های یونان - جزایر دریای اژه - لسبوس

جزایر دودکانس

این مجمع الجزایر نام خود را از عدد یونانی ۱۲ (Δωδεκάνησα) گرفته است، زیرا شامل ۱۲ جزیره اصلی و چندین جزیره کوچک‌تر می‌شود. رودس و کوس بزرگ‌ترین جزایر مجمع الجزایر دودکانیز به شمار می‌روند و در لیست بهترین شهر های یونان برای زندگی قرار دارند.

  • راهنمای سفر به جزایر دودکانس

جزیره رودس و کوس دارای فرودگاه‌های بین المللی هستند و جزایر آستیپالیا، کلیمنوس و کارپاتوس تنها پروازهای داخلی دارند. هم‌چنین امکان سفر به هر ۱۲ جزیره با کشتی از بندر آتن ممکن است.

رودس با قلعه‌های صلیبی و کنیسه‌های باستانی یکی از زیباترین جزایر یونان است. در محدوده باستانی لیندوس در رودس، یک آکروپلیس یونان باستان در بلندترین قسمت جزیره، یک دهکده در وسط و یک شهر مدرن در کنار ساحل وجود دارد. در جزایر مجاور، می‌توانید از عمارت‌های کاسوس، خانه‌های با رنگ‌آمیزی درخشان کاستلوریزو و چورای آستیپالیا دیدن کنید. شما هم‎‌چنین در لروس امکان موج‌سواری و غواصی در میان خرابه‌های جنگ جهانی دوم را دارید. گروه استارگیت جهت اخذ اقامت و ویزای یونان در کنار شماست.

راهنمای سفر به جزیره های یونان - جزایر دودکانس کارپاتوس

سخن آخر

ارائه راهنمای کاملی برای سفر به جزایر یونان تقریباً غیرممکن است زیرا هر یک از این جزایر شگفتی‌های مخصوص خود را دارند که تنها راهی که برای کشفشان وجود دارد سفر به این جزیره‌هاست. زمینی، هوایی و یا با کشتی، از هر راهی که خود را به این جزایر برسانید دنیایی از دیدنی‌‌های کشور یونان پیش روی شما خواهد بود. شرکت مشاوره مهاجرتی استارگیت با سه دفتر در شهرهای تهران و آتن امکان هماهنگی و تسریع فرآیند اخذ ویزا برای شما را دارد. شما می‌توانید از طریق راه های ارتباطی تماس با موسسه استارگیت با ما در ارتباط باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی