برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

راهنمای سفر به جزیره سفید یونان

محتویات این نوشته:

اگر در اینترنت جزایر یونانی را جست‌وجو کنید احتمالاً اولین نتایجی که مشاهده می‌کنید تصاویری از میکونوس یا سانتورینی خواهد بود. همه ما با دیوارهای گچی سفید و تزئینات آبی که مشخصه معماری این دو جزیره مشهور هستند آشنا هستیم. جزایری مثل واکاری در نیوزلند و آسپرونیتی در نزدیکی سانتورینی نیز به نام جزیره سفید شناخته می‌شوند اما به طور کلی سبک دو رنگ بیش‌تر در مجمع‌الجزایر کیکلادس که در دریای اژه قرار دارند محبوب است و خانه های سفید در یونان نیز در این منطقه قرار دارند. برای بسیاری این سوال پیش میاید که دلیل محبوبیت این سبک چیست و چرا در سرزمین اصلی یونان خانه های سفید مشاهده نمی‌شود؟ در دوران حکومت سرهنگ‌ها از سال ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۴حکومت، آبی و سفید را به عنوان رنگ‌های استاندارد خانه‌های کیکلادس اجباری کرد. در سال ۱۹۷۴ قانونی تصویب شد که این حکم را لغو می‌کرد. با این حال، مردم محلی متوجه شدند که این رنگ‌ها برای گردشگران جذاب است پس ترجیح دادند این سنت را که به اقتصاد منطقه کمک می‌کرد حفظ کنند. سانتورینی تنها جزیره سفیدپوش یونان نیست اما بدون شک محبوب‌ترین جزیره ی سفید یونان و از مهم‌ترین جاهای دیدنی کشور یونان به شمار می‌رود.

 

دلیل سفید بودن رنگ جزیره های سفید یونان چیست؟

وقتی که به یک جزیره از جزایر کیکلادس نگاه می‌کنید اولین چیزی که توجه شما را به خود جلب می‌کند، خانه‌های سفید رنگ است که معمولاً با درها و پنجره‌های آبی رنگ همراه هستند. بجز دلایل تاریخی، رنگ سفید خانه‌ها از نظر کاربرد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. جزیره سفید یونان تابستان‌های بسیار گرمی دارد بنابر این از قرن ۱۹ ساکنین جزیره با مخلوطی از آهک، نمک و آب  که ارزان‌تر از رنگ است دیوار خانه‌هایشان را رنگ‌آمیزی می‌کنند. رنگ سفید بیشترین بخش نور تابیده شده را منعکس می‌کند و از گرم شدن خانه‌ها جلوگیری می‌کند و این هدف اصلی معماری سنتی یونان است. این خانه‌ها هر ساله گردشگران زیادی را به یونان جذب می‌کنند، البته توجه داشته باشید که برای سفر به یونان نیاز به ویزای توریستی یونان دارید.

با توجه به منابع تاریخی، توضیح دیگری در مورد آن‌چه منجر به رواج خانه‌های سفید شده است، وجود دارد. در آغاز قرن بیستم، در طول جنگ، بیماری‌هایی مانند وبا در جزایر یونان فراگیر شد وبه دستور رهبر آن زمان یونان مادۀ ضدعفونی‌کنندۀ ارزانی به رنگ سفید برای جلوگیری از سرایت بیماری‌ در رنگ‌آمیزی خانه‌ها استفاده می‌شد. به هر حال حتی در دوران مینوسی و از زمان قدیمی‌ترین تمدن‌های اژه‌ای، رنگ‌های روشن به رنگ‌های کسل‌کننده ترجیح داده می‌شدند.

خانه های سفید یونان

دلیل وجود رنگ آبی در خانه های سفید یونان چیست؟

رنگ آبی خانه‌های جزیره سفید یونان که در میان بهترین شهر های یونان برای زندگی قرار دارد از یک پودر آبی تمیزکننده به نام لولاکی نشات می گیرد. این پودر مانند پودر تالک است و تقریباً در اکثر خانه‌ها یافت می‌شود. مخلوط کردن این پودر نیلی رنگ با آهک رنگ آبی روشنی را ایجاد می‌کند که امروزه آن را در خانه های سفید یونان می‌بینیم. این مواد به دلیل ارزان بودن به جای رنگ استفاده می‌شدند. ماهیگیران و ملوانان یونانی درها و پنجره‌ها را با این رنگ باقی‌مانده از رنگ‌آمیزی کشتی‌هایشان رنگ می‌کردند. هم‌چنین رژیم آن زمان بر این باور بود که این رنگ‌های مشخص، میهن‌پرستی و ملی‌گرایی را تشویق می‌کنند پس قانونی تصویب شد که صاحبان خانه‌های جزایر یونان را ملزم به رنگ‌آمیزی خانه‌شان به رنگ آبی و سفید می‌کرد.

جزیره سفید یونان کجاست؟

همان‌طور که گفتیم سبک دو رنگ در سرتاسر مجمع‌الجزایر کیکلادس استفاده می‌شود. اما سانتورینی محبوب‌ترین جزیره‌ای است که می‌توانید این خانه های سفید و آبی را در آن ببینید. جزیره سانتورینی یونان به دلیل وجود راه‌های سفر به یونان از طریق ترکیه گزینه مناسبی برای تجربه ترکیبی از سفر زمینی و دریایی به حساب میاید. البته سفر به این جزیره که در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب شرقی آتن در دریای اژه قرار دارد با هواپیما و از آتن تنها نیم ساعت طول می‌کشد.

جزیره سفید یونان کجاست

بهترین کارهایی که می‌توان در جزیره سفید یونان انجام داد چیست؟

تهیه لیست کاملی از کارهایی که می‌توانید در جزیره سفید و آبی یونان انجام دهید غیرممکن به نظر میاید اما در این‌جا به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

طلوع و غروب خورشید را تماشا کنید.

جزیره سفید در یونان به خاطر غروب‌های زیبای خود شناخته شده است. برای این که تماشای غروب خورشید در سانتورینی را تجربه کنید می‌توانید به اویا بروید. هم‌چنین با استفاده از یک سایت خرید ملک در یونان می‌توانید ملکی را با ویو دلخواهتان در این منطقه اجاره کنید. با ایستادن در بالای قلعه‌ای ویران شده در نزدیکی آسیاب بادی، شاهد منظره‌ای جادویی از جزیره سفید یونان خواهید بود که شما را مسحور می‌کند. فانوس دریایی آکروتیری نیز یک مکان جایگزین عالی برای تماشای غروب خورشید است. شما هم‌چنین می‌توانید در تورهای کشتی کروز که مخصوص تماشای طلوع و غروب خورشید هستند شرکت کنید.

با کشتی کاتاماران در اطراف جزیره بگردید.

کروز کاتاماران یکی دیگر از مواردی است که باید در سانتورینی امتحان کنید، به خصوص اگر در یک سفر کوتاه هستید. گردشگری دریایی در سال‌های اخیر به یکی از برترین فرصت های سرمایه گذاری در یونان تبدیل شده است. سفر با کشتی کروز به شما امکان کشف تمام جاذبه‌های جزیره و شنا کردن در آب‌های شفاف ساحل قرمز و ساحل سفید را می‌دهد. شما هم‌چنین می‌توانید در حین تماشای مناظر باشکوه صخره‌های کالدرا و جزایر آتشفشانی، غذاهای خوشمزه جزیره سفید یونان را نیز امتحان کنید.

در کالدرا، پیرگوس و فیرا پیاده‌روی کنید.

کالدرا یکی از زیباترین مناظر سانتورینی را دارد. این جزیره که پس از یک فوران آتشفشانی عظیم ایجاد شده، بر روی صخره‌ها واقع شده است. قدم زدن در اطراف خانه های سفیدپوش چه در نور روز و چه در شب فضای رمانتیکی برای شما ایجاد می‌کند. شما هم‌چنین می‌توانید از پیاده‌روی به دهکده‌های مجاور از جمله پیرگوس و فیرا لذت ببرید. قدم زدن در میان خانه های سفید مرواریدی و کلیساهای گنبد آبی وجود شما را سرشار از آرامش خواهد کرد. در ضمن هر یک از مناظر این مسیر پس‌زمینه‌ای عالی برای تصاویر شماست. پیرگوس یکی دیگر از روستاهای محبوب جزیره سفید یونان است که مناظری خیره‌کننده از دره‌های سبز، دریای آبی و سازه‌های معماری را از هر دو طرف جزیره به شما ارائه می‌دهد. اخذ اقامت یونان با خرید ملک در سانتورینی با مناظر آب‌های دریای اژه، فرصتی فوق‌العاده برای سرمایه‌گذاران است.

از آتشفشان دیدن کنید و از شنا کردن در چشمه‌های آب گرم لذت ببرید.

تور آتشفشان بهترین راه برای ترکیب تجربۀ تماشای غروب خورشید و شنا کردن در چشمه‌های آب گرم است. البته آب این منطقه بیش‌تر ولرم است تا داغ. قیمت این تورها که معمولاً شامل دیگر جزیره های یونان که در نزدیکی سانتورینی قرار دارند نیز می‌شود از ۲۷ دلار برای سه ساعت آغاز می‌شود. فرصت شنا کردن و لذت بردن از غذاها و نوشیدنی‌های یونانی را نمی‌توان از دست داد. توجه داشته باشید که رنگ آب جزیره سفید یونان ممکن است لباس شنای شما را لکه‌دار کند. بهتر است بهترین زمان سفر به یونان و جزایرش را قبل از خرید بلیت بررسی کنید.

در ساحل سیاه شنا کنید.

اگر با شریک زندگی خود در یک سفر عاشقانه هستید، ساحل پریولوس مکانی است که باید از آن دیدن کنید. در این ساحل که از شن‌های سیاه پوشیده شده می‌توانید جت اسکی و غواصی در سواحل یونان را تجربه کنید. چنان‌چه در یک سفر خانوادگی هستید، پیشنهاد ما ساحل پریسا یا کاماری است. این سواحل با امکانات رفاهیشان سفر خانوادگی خاطره‌انگیزی را در جزیره سفید یونان برای شما رقم می‌زنند. فراموش نکنید که برای سفر به یونان به یکی از انواع ویزای یونان برای ایرانیان نیاز دارید و سفر بدون ویزا به جزایر یونان ممکن نیست.

در ساحل سرخ شنا کنید.

ساحل سرخ که در نزدیکی آکروتیری قرار دارد، یکی از جاذبه‌های اصلی سانتورینی است. تپه‌های شیب‌دار قرمز رنگ، صخره‌ها و ماسه‌ها مناظر دیدنی‌ای را ایجاد می‌کنند. با سنگ‌ریزه‌های قرمز و دریای آبی جزیره سانتورینی سفید، آبی، قرمز و دیگر رنگ‌ها را در هم می‌آمیزد و پالتی تماشایی از رنگ‌ها را ایجاد می‌کند. تورهای کروز کاتاماران لذت شنا در آب‌های آبی شفاف جزیره سفید یونان را به شما ارائه می‌دهند. مسیر ساحل بسیار کوتاه اما بسیار ناهموار است، بنابراین پوشیدن کفش مناسب ضروری است. شما هم‌چنین می‌توانید با خرید ملک در یونان گلدن ویزای این کشور را دریافت کرده و هر زمانی که دوست دارید به سانتورینی و دیگر جزایر یونان سفر کنید.

در آمودی شام بخورید.

آمودی نقطه‌ای بی‌نظیر از اویا است که به خاطر مهمان‌نوازی مردمانش و غذاهای خوشمزه‌اش معروف است. تاورناهای یونانی (رستوران‌های محلی) زیادی را در آن‌جا خواهید یافت که برای دوستداران غذاهای دریایی، ماهی تازه سرو می‌کنند. تجربه لذت بردن از یک بشقاب غذای دریایی در حین تماشای زیبایی‌های باشکوه جزیره سفید یونان را از دست ندهید. به طور کلی آب و هوا و سبک زندگی در یونان ایده‌آل است. جهت اخذ اقامت و ویزای یونان در سریع‌ترین زمان ممکن می‌توانید از مشاوره رایگان گروه استارگیت استفاده کنید.

جزیره سفیدپوش یونان

از صومعه جذاب الیاس پیامبر دیدن کنید.

در جزیره سانتورینی از کلیسای کوچک گرفته تا صومعه‌های بزرگ را خواهید یافت. یکی از جاذبه‌های اصلی این جزیره، صومعه الیاس پیامبر است که از بیرون شبیه یک قلعه به نظر می‌رسد. جدا از تاریخ خود، این کلیسا به عنوان مرتفع‌ترین نقطه‌ای که از آن می‌توانید منظره منحصر به فرد سانتورینی را تماشا کنید شناخته می‌شود. این صومعه توسط چهار کلیسای کوچک احاطه شده است و یکی از بهترین مکان‌ها برای عکاسی در جزیره سفید یونان است. یکی از مزایای اقامت سرمایه گذاری در یونان این است که شما می‌توانید با خرید ملکی در نزدیکی این کلیسا و اجاره دادن آن کسب درآمد یورویی داشته باشید.

از محوطه تاریخی آکروتیری دیدن کنید.

شهر باستانی آکروتیری که در ساحل جنوبی سانتورینی قرار دارد پمپئی یونان نیز نامیده می‌شود. برخی معتقدند که آکروتیری می‌تواند شهر گمشده آتلانتیس باشد که توسط فیلسوف یونانی افلاطون توصیف شده است. بقایای این سکونت‌گاه عصر برنزی به خوبی حفظ شده است. برخی از یافته‌های مهم این شهر باستانی نیز در موزه باستان شناسی فیرا به نمایش گذاشته شده‌اند. در بررسی هزینه سفر به جزیره سانتورینی سهم بازدید از سایت تاریخی آکروتیری تنها ۱۲ دلار است.

از میدان تئوتوکوپولو بازدید کنید.

تئوتوکوپولو میدان اصلی فیرا، مرکز جزیره سفید یونان است. این‌جا جایی است که مردم محلی برای ملاقات و گپ زدن گرد هم میایند، گاهی اوقات کمی از محصولات تازه بازار خیابانی را می‌خرند یا فقط روی یکی از نیمکت‌ها می‌نشینند و از منظره فوق‌العاده کالدرا لذت می‌برند. در پشت میدان کلیسای جامع متروپولیتن ارتدوکس قرار دارد. این مکان در فصل رونق گردشگری یکی از شلوغ‌ترین قسمت‌های شهر است. جهت تسریع فرآیند اخذ ویزای یونان می‌توانید فرم بررسی صلاحیت اخذ ویزای یونان را پر کنید.

جزیره های سفید یونان

سخن آخر

سانتورینی بدون شک رمانتیک‌ترین جزیره یونانی برای سفر است. این جزیره که در دریای اژه قرار دارد یک جزیره آتشفشانی معروف است که به خاطر روستاهای زیبای سفیدپوش، غروب‌های شگفت‌انگیز، مناظر خیره‌کننده، آب‌های شفاف و فضای رمانتیکش شهرت دارد. جزیره سفید یونان یک مقصد محبوب برای تور ماه عسل و یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در یونان است. سانتورینی هم‌چنین یکی از محبوب‌ترین جزایر یونان برای سرمایه‌گذاری به شمار میاید. شما با سرمایه‌گذاری ۵۰۰ هزار یورو در املاک و مسغلات سانتورینی امکان دریافت ویزای طلایی و سفر بدون ویزا به ۲۷ کشور منطقه شنگن را خواهید داشت. برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیش‌تر از طریق راه های ارتباطی تماس با موسسه استارگیت با ما در ارتباط باشید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی