برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

مزایای اقامت خود حمایتی یونان چیست؟

محتویات این نوشته:

یونان یکی از کشورهای ارائه‌دهنده ویزای خود حمایتی است. اگر درآمد ثابتی معادل چند هزار یورو در ماه دارید، اگر دوست دارید وقتی برای تجارت یا تعطیلات به یونان می‌روید آزادانه وارد کشورهای شنگن شوید و اگر می‌خواهید فرصتی برای اقامت قانونی در سواحل دریای مدیترانه به دست آورید، قوانین یونان فرصتی برای دریافت اجازه اقامت قانونی در این کشور بدون نیاز به سرمایه گذاری سنگین را فراهم می‌کند. دریافت ویزای تمکن مالی می‌تواند گزینۀ مناسبی برای افرادی باشد که به طور دورکاری برای کشورهای خارج از اتحادیۀ اروپا کار می‌کنند، زیرا درآمد متقاضی این ویزا باید از کشور دیگری تأمین گردد. در این‌جا به مهم‌ترین مزایای اقامت تمکن مالی و مقایسه مزایای ویزای تمکن مالی و گلدن ویزای یونان می‌پردازیم.

 

مزایای اقامت خود حمایتی یونان

طبق ماده ۲۰ قانون مهاجرت یونان ۴۲۵۱/۲۰۱۴ افرادی که از تمکن مالی بالایی برخوردار هستند و ساکن کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند، می‌توانند برای دریافت ویزای خود حمایتی یونان اقدام کنند. از مزایای ویزای خود حمایتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزیت اول: اقامت تمکن مالی در مقایسه با دیگر برنامه‌ها هزینۀ پایین‌تری دارد.

برخلاف ویزای طلایی یونان و سایر برنامه‌های ویزای طلایی اتحادیه اروپا، ویزای خود حمایتی یونان به سرمایه‌گذاری ملکی قابل توجهی نیاز ندارد. در واقع، شما اصلاً ملزم به خرید ملک در یونان نیستید. یکی مزایای اقامت خود حمایتی یونان به صرفه بودن آن است. برای مثال در مقایسه با ویزای تمکن مالی اسپانیا، پیامدهای مالیاتی تبدیل شدن به شهروند مشمول پرداخت مالیات یونان بسیار کمتر از پیامدهای مالیاتی تبدیل شدن به شهروند مشمول پرداخت مالیات اسپانیا است.

مزیت دوم: می‌توانید بدون ویزا به اتحادیه اروپا سفر کنید.

با در دست داشتن ویزای خود حمایتی یونان می‌توانید از سفر بدون ویزا به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا حداکثر ۹۰ روز در یک دورۀ ۶ ماهه لذت ببرید.

مزیت سوم: فرآیند اخذ این ویزا بسیار ساده است.

در صورتی که یک شرکت مهاجرتی با تجربه و مناسب را انتخاب کنید، اخذ ویزای اقامت تمکن مالی یونان یک فرآیند سریع و بی‌دردسر است.

مزیت چهارم: برای دریافت این ویزا نیازی به اقامت در خاک یونان نیست.

یکی از مزایای اقامت خود حمایتی یونان این است که برخلاف برنامه‌های ویزای خود حمایتی پرتغال، ایتالیا و اسپانیا، دارندگان اجازه اقامت تمکن مالی یونان، نیازی به اقامت در خاک این کشور ندارند. اما با توجه به قوانین مربوط به حداقل اقامت، برای تمدید اقامت و یا دریافت شهروندی یونان، گذراندن ۱۸۳ روز یا بیش‌تر در یونان الزامی است.

مزیت پنجم: خانواده‌تان می‌توانند شما را همراهی کنند.

یکی از مهم‌ترین مزایای مهاجرت از طریق خود حمایتی این است که برنامه ویزای اقامت خود حمایتی به شما این امکان را می‌دهد که همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود را به یونان بیاورید؛ به شرط آن که از تمکن مالی بالایی برخوردار باشید. با این که امکان همراهی خانواده از مزایای اقامت خود حمایتی به شمار می‌رود اما توجه داشته باشید که در صورت همراهی خانواده‌تان، ۲۰ درصد برای همسر و ۱۵ درصد به ازای هر یک از فرزندانتان به مبلغ درآمد ماهانه‌ای که باید ارائه دهید (۲۰۰۰ یورو) افزوده می‌شود.

مزیت ششم: فرزندان شما فرصت تحصیل در بهترین مدارس اروپایی را خواهند داشت.

فرزندان افرادی که از طریق تمکن مالی ویزای یونان را دریافت می‌کنند، حق تحصیل در مدارس، دانشگاه‌ها و سایر موسسات آموزشی یونان را دارند. یکی از مزایای تحصیل در یونان، هزینه پایین‌تر آن نسبت به دیگر کشورهای اروپایی است. از شرایط تحصیل در مدارس یونان می‌توان به یادگیری زبان یونانی اشاره کرد.

مزیت هفتم: برای دریافت اقامت خود حمایتی محدودیت سنی وجود ندارد.

یکی از مهم‌ترین مزایای اقامت خود حمایتی که ممکن است با ویزای بازنشستگی اشتباه گرفته شود این است که اقامت تمکن مالی محدودیت سنی ندارد. برای دریافت ویزا بازنشستگی شما باید بالای ۵۵ سال و یا در برخی از کشورها بالای ۶۵ سال داشته باشید اما متقاضیان بالای ۱۸ سال می‌توانند برای اقامت تمکن مالی درخواست دهند.

مزیت هشتم: نیازی به یادگیری زبان یونانی ندارید.

مانند برنامه اخذ اقامت یونان با خرید ملک، برای درخواست اقامت یونان از طریق برنامه ویزای خود حمایتی نیز نیازی به تسلط داشتن به زبان یونانی ندارید. البته توجه داشته باشید که برای اخذ شهروندی یونان باید به زبان یونانی مسلط باشید.

مزیت نهم: نیازی به ارائه مدارک تحصیلی ندارید.

یکی از مزایای اقامت خود حمایتی این است که برای این که واجد شرایط دریافت این ویزا باشید، نیازی به ارائه هیچ مدرک تحصیلی خاصی ندارید.

مزیت دهم: الزامی برای سرمایه‌گذاری در یونان وجود ندارد.

در حال حاضر هیچ الزامی برای خرید ملک و یا سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات یونان برای دریافت ویزای خود حمایتی وجود ندارد و در مقایسه با ویزای طلایی این یکی از مزیت‌های اقامت خود حمایتی به شمار می‌رود. البته با بررسی جزئیات قیمت خانه در یونان می‌توان گفت این کشور در لیست بهترین کشورها برای خرید ملک قرار دارد.

مزیت یازدهم: هزینه زندگی در یونان پایین‌تر از دیگر کشورهای اروپاست.

کشور یونان در مقایسه با کشورهایی مانند پرتغال و اسپانیا یکی از پایین‌ترین هزینه‌های زندگی در اروپا را دارد و این یکی دیگر از مزایای اقامت خود حمایتی به شمار می‌رود.

مزیت دوازدهم: اقامت تمکن مالی راهی برای دریافت شهروندی یونان است.

پس از ۷ سال اقامت دائم، می‌توان برای شهروندی یونان درخواست داد. البته باید توجه داشته باشید که برای دریافت شهروندی یونان باید حداقل ۱۸۳ روز در هر سال را در یونان سپری کرده باشید و باید در آزمونی در مورد تاریخ، فرهنگ و سیاست یونان که به زبان یونانی برگزار می‌شود شرکت کنید. هم‌چنین امکان اخذ تابعیت مضاعف در یونان وجود دارد.

مزایا و معایب اقامت خود حمایتی یونان در مقایسه با گلدن ویزا چیست؟

مزایای اقامت خود حمایتی بسیارند اما اگر می‌خواهید در یونان اقامت بلند مدت داشته باشید و واجد شرایط دریافت ویزای تمکن مالی نیستید، برنامه گلدن ویزای یونان می‌تواند گزینۀ مناسبی برای شما باشد. این برنامه که به عنوان ویزای سرمایه گذاری یونان نیز شناخته می‌شود، فرصتی عالی برای افرادی است قصد سرمایه گذاری در اروپا و دریافت اقامت را دارند.

مهاجرت از طریق خود حمایتی هزینۀ پایین‌تری دارد.

برخلاف ویزای اقامت خود حمایتی، برنامه ویزای طلایی یونان نیاز به سرمایه گذاری دارد. یکی از مزایای اقامت خود حمایتی برای دریافت اقامت تمکن مالی این است که جهت اخذ این ویزا تنها کافی است درآمد ماهانه شما ۲۰۰۰ یورو باشد اما حداقل مبلغ سرمایه ‌گذاری برای دریافت گلدن ویزای یونان ۲۵۰ هزار یورو است که این مبلغ در سال ۲۰۲۴ ممکن است به ۵۰۰ هزار یورو افزایش یابد. در صورتی که قصد مهاجرت به یونان و یا اقامت در این کشور را دارید می‌توانید برای دریافت مشاورۀ رایگان از طریق راه های ارتباطی تماس با موسسه استارگیت با ما در ارتباط باشید.

مدت اقامت از طریق خود حمایتی کم‌تر است.

گلدن ویزا به صورت ۵ ساله ارائه می‌گردد و هر ۵ سال باید تمدید گردد؛ برای تمدید کردن ویزای طلایی باید مالکیت ملک سرمایه‌گذاری شده را هم‌چنان در دست داشته باشید. از مزایای اقامت خود حمایتی این است که هزینۀ پایینی دارد اما مدت آن نیز نسبت به برنامه مهاجرت و اخذ اقامت یونان با سرمایه گذاری کوتاه‌تر است. اجازه اقامت برای افراد مستقل مالی برای بار اول به صورت ۲ ساله صادر می‌شود و باید هر ۳ سال تمدید شود؛ برای تمدید اقامت خودحمایتی باید مدارکی جهت اثبات درآمد غیرفعال خود ارائه دهید که نشان دهند هم‌چنان از تمکن مالی بالایی برخوردار هستید.

برای متقاضیان اقامت خود حمایتی، دسترسی به بازار کار وجود ندارد.

متقاضی اقامت تمکن مالی ملزم به تأمین هزینه های زندگی خود در طول اقامت خود در یونان است و مجاز به انجام کار حقوقی یا هر گونه فعالیت اقتصادی مستقل در یونان نیست. دارندگان ویزای طلایی یونان نیز مجاز به کار در یونان نیستند اما می‌توانند به عنوان مدیر عامل یک شرکت یونانی، افراد دیگری را برای توسعه کسب و کارشان استخدام کنند.

سرمایه شما در اقامت تمکن مالی راکد می‌ماند.

از مزایای اقامت خود حمایتی به هزینۀ پایین آن اشاره کردیم اما پول شما در اقامت خود حمایتی سرمایه‌گذاری نمی شود. بنابراین، نرخ سود بانکی آن عملاً صفر یا نزدیک به صفر است. اگر برای شما این سوال پیش آمده که در مقایسه با اقامت خود حمایتی، مزایای گلدن ویزای یونان چیست، می‌توان گفت یکی از مزایای ویزای طلایی یونان این است که در سرمایه گذاری ویزای طلایی با افزایش قیمت سالانه فعلی بازار املاک و مستغلات که حدود ۱۲ درصد است، سرمایه‌گذاری شما با سود مناسبی همراه خواهد بود و هم‌چنین امکان فروش ملک پس از دریافت شهروندی وجود دارد.

امکان رد شدن درخواست شما برای اقامت خود حمایتی بالاست.

امکان دریافت ویزا با حقوق بازنشستگی بالاتر است و با انواع دیگر حقوق دریافتی از شانس پایین‌تری برای اخذ این ویزا برخوردار هستید. مزایای اقامت خود حمایتی بسیارند اما در صورتی که از طریق سرمایه گذاری برای مهاجرت اقدام کنید، شانس بالاتری برای دریافت ویزای یونان خواهید داشت. لازم به ذکر است که فرصت‌های سرمایه گذاری در یونان تنها شامل سرمایه‌ گذاری در املاک نمی‌شوند.

امکان توقف ارائه ویزای خود حمایتی وجود دارد.

با توجه به سیاست‌ها و قوانین مهاجرتی جدید یونان، ممکن است در سال‌های آتی امکان مهاجرت از طریق تمکن مالی وجود نداشته باشد و یا شرایط آن تغییر کنند.

سخن آخر

به طور خلاصه برنامه مهاجرتی تمکن مالی برای افرادی که قصد دارند اقامت یا شهروندی اروپا را دریافت کنند مزایای بسیاری دارد. مزایای اقامت خود حمایتی یونان مثل هزینۀ پایین و امکان زندگی و تحصیل در منطقه اروپا، هر ساله توجه تعداد زیادی از افراد را جلب می‌کند. بعلاوه، شما می‌توانید به همراه خانواده‌تان از تاریخ و فرهنگ غنی یونان، مناظر خیره‌کننده آن و دیگر فرصت‌هایی که ویزای تمکن مالی در اختیار شما قرار می‌دهد استفادۀ لازم را ببرید. در صورتی که قصد مهاجرت به یونان را دارید، می‌توانید جهت تسریع در فرآیند اخذ ویزا، فرم بررسی صلاحیت اخذ ویزای یونان را تکمیل نمایید تا شرکت مشاوره مهاجرتی استارگیت به شما در انتخاب بهترین مسیر مهاجرت به یونان کمک کند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی