برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

شرایط تحصیل در مدارس یونان در سال 2024

محتویات این نوشته:

تحصیل در مدارس یونان فرصتی مناسب برای دانش آموزان است که با شرایط و پیش نیازهای خاصی همراه است؛ مدارس یونان شامل مقاطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان است که زمان شروع مقطع ابتدایی از 6 سالگی می باشد. علاوه بر آن، تحصیل دانش آموزان به زبان یونان است. یکی از مزایای تحصیل در یونان نسبت به سایر کشور های اروپایی، هزینه پایین تر آن است. وزارت آموزش و پرورش این کشور در تلاش بوده تا با برنامه هایی جذاب، دانش جویان بین المللی را جذب کند تا در نهایت این کشور را به یک مقصد تحصیلی جهانی تبدیل کند. در این مطلب از استارگیت به بررسی جامع شرایط تحصیل در مدارس یونان میپردازیم.

 

تحصیل در مدارس یونان؛ مقطع ابتدایی

تحصیل در مدارس یونان در مقطه ابتدایی، 6 سال طول می کشد. شایان ذکر است که تحصیل در مقاطع ابتدایی و راهنمایی اجباری است. همچنین در صورتی کم کاری در این موضوع، والدین خاطی مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند. به صورت جزئی:

دروس تدریس شده

سال

میزان ساعت

زبان یونانی، هنر، ریاضی، علوم، ورزش و تعلیمات دینی

1 - 3

کلاس اول و دوم: 25 ساعت در هفته

موارد فوق + زبان انگلیسی، تاریخ و جغرافیا

4

کلاس سوم تا ششم: 28 ساعت در هفته

موارد فوق + جامعه شناسی

5 - 6

---

نحوه اخذ بورسیه تحصیلی در یونان

تحصیل در مدارس یونان؛ مقطع راهنمایی

افراد 12 تا 15 سال می توانند در دوره راهنمایی تحصیل کنند که 3 سال طول می کشد. همانطور که میدانید این مقطع، بخش مقدماتی متوسطه را تشکیل داده که گذراندن آن الزامی میباشد. برای پذیرفته شدن در مدارس راهنمایی یونان، نیازی به آزمون خاصی نبوده و دانش آموز پس از قبولی سال آخر ابتدایی، در سال اول راهنمایی ثبت نام خواهد شد. همچنین لازم به ذکر است در کشور یونان، مدارس راهنمایی در دو نوع دولتی و خصوصی وجود دارد.

تحصیل در مدارس یونان؛ مقطع دبیرستان

در کشور یونان، دانش آموزانی که دوره راهنمایی را پشت سر میگذارند، در صورتی که به رشته های فنی علاقه داشته باشند میتوانند در مدراس فنی حرفه ای مقطع دبیرستان ثبت نام کنند؛ چرا که در این مدارس اکثر آموزش ها به صورت عملی است. مقطع دبیرستان در کشور یونان، برای افراد 15 تا 18 سال بوده و 3 سال طول خواهد کشید.

چگونگی مدارس دولتی و خصوصی یونان

شرایط تحصیل در مدارس یونان

معمولا در اکثر مقاطع تحصیلی یونان، آموزش به صورت رایگان یا با حداقل هزینه انجام میشود که همین موضوع باعث شده تا محبوبیت زیادی در بین دانش آموزان و دانشجویان بین المللی پیدا کند.

در صورتی که تحصیلات متوسطه را به خوبی به پایان رسانده باشید، دارای گواهینامه معتبر تحصیلی باشید و همچنین در کشور خود تحصیلات عالی گذرانده باشید، شرایط درخواست تحصیل در یونان را خواهید داشت. با وجود تمامی این موارد، با استفاده از معیار های آموزشی یونان، سطح دانش شما را بررسی میکنند یا به عبارتی دیگر تعیین سطح خواهید شد.

اخذ بورسیه تحصیلی در یونان

لازم است بدانید که برای بورسیه تحصیلی در یونان، فقط نمرات فرد متقاضی نیست که مورد بررسی قرار میگیرد؛ بلکه موارد مختلفی در صدور این بورسیه موثر است. برخی از این موارد شامل رشته تحصیلی، ملیت دانشجو، عضویت در یک سازمان مذهبی و… میشود که نتیجه آنها در نهایت منجر به اعطای بورسیه تحصیلی یونان برای شما خواهد شد.

بنا بر همین مواردی که ذکر شد، لازم است پیش از درخواست جهت اخذ بورسیه تحصیلی در یونان، با موسسه مهاجرتی استارگیت تماس حاصل کنید یا به صورت حضوری مراجعه کنید و طی مشاوره با کارشناسان استارگیت، از تمامی شرایط فعلی برای بورسیه تحصیلی یونان با خبر شوید. با این کار پشنهاد های متناسب با شرایط خود را از موسسه استارگیت به عنوان ارائه دهنده خدمات جامع یونان، دریافت خواهید کرد.

بهترین مدارس ابتدایی و دبیرستان های یونان

لیست بهترین مدارس برای تحصیل در یونان

آموزش در کشور یونان هم در مدارس دولتی، هم خصوصی و هم مدارس شبانه روزی ارائه میشود. هر سه این مدارس، زیر نظر وزارت آموزش، تحقیقات و علوم دینی یونان هستند. در مدارس دولتی یونان، آموزش در همه دوره های تحصیلی به صورت اجباری میباشد و این مدارس تماما رایگان بوده و هزینه ای نخواهند داشت.

در کشور یونان، مدارس خصوصی نیز مانند مدارس دولتی، آموزش های خود را ارائه میدهند اما با این تفاوت که آموزش های مدارس خصوصی، حرفه ای تر و پیشرفته تر است. اغلب مدارس شبانه روزی در کشور یونان، فقط در دوره های متوسطه و دوره های بالاتر آموزش ارائه میدهند. معمولا مدارس شبانه روزی یونان به عنوان مدارس بین المللی و خصوصی فعالیت میکنند؛

مدارس ابتدایی یونان

در جدول زیر، بهترین مدارس ابتدایی برای تحصیل در یونان، در دو شهر آتن و سانتورینی آمده است:

مدارس ابتدایی در آتن

مدارس ابتدایی در تسانولیکی

American Community Schools

Arsakeio Highschool and Lyceum of Thessaloniki

Costeas-Geitonas School

German School of Thessaloniki

مدارس راهنمایی یونان

در این بخش بهترین مدارس راهنمایی در دو شهر مهم یونان یعنی آتن و تسانولیکی را ذکر کردیم:

مدارس راهنمایی در آتن

مدارس راهنمایی در تسانولیکی

St. Catherine’s British Embassy School

The American Farm School of Thessaloniki

Lycee Leonin,Patissia & Nea Smyrni

French school MILF of Thessaloniki

مدارس دبیرستان یونان

در این قسمت نیز میتوانید بهترین مدارس دبیرستان پایتخت یونان آتن و شهر تسانولیکی را مشاهده کنید:

مدارس دبیرستان در آتن

مدارس دبیرستان در تسانولیکی

St Lawrence College, Athens

Kalamari Greek-french School

Moraitis School

Thessaloniki School, Peraia

سوالات متداول مرتبط با مدارس یونان

هزینه شهریه و هزینه های زندگی در یونان برای دانش آموزان بین المللی چقدر است؟

هزینه های تحصیل در یونان به نسبت بسیاری از کشور های اروپایی دیگر، مقرون به صرفه میباشد. با این حال، هزینه ها میتواند بر اساس مدرسه و برنامه تحصیلی تغییر کند. هزینه های زندگی از جمله محل اقامت، غذا و حمل و نقل نیز به سبک زندگی شما و شهری که برای زندگی انتخاب می کنید بستگی خواهد داشت.

آیا بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان بین المللی در دسترس است؟

برخی از مدارس دولتی یونان بورسیه هایی را برای دانشجویان بین المللی ارائه میدهند، اما لازم است بدانید معمولاً این بورسیه ها محدود و رقابتی هستند.

جمع بندی

تحصیل در مدارس باکیفیت یونان از مهمترین مواردی است که خانواده ها پیش از مهاجرت به یونان باید درباره آن تحقیق کنند. چرا که رشد تحصیلی و دانش فرزاندانشان در میان است. با توجه به سن دانش آموز و مدرسه مد نظر، نیاز به فراهم کردن شرایط خاصی بوده که اغلب مهارت زبان در تمامی آنها جزء پیش نیاز های اصلی میباشد. بنابراین برای مطلع شدن از تمامی مباحث مرتبط با تحصیل در مدارس یونان، میتوانید با موسسه استارگیت در ارتباط باشید تا جدیدترین شرایط اخذ بورسیه تحصیلی یونان در اختیار شما قرار گرفته و مشاوره های لازم صورت بگیرد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی