برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

راهنمای جامع سفر به جزیره میکونوس در یونان

محتویات این نوشته:

میانه شما با افسانه‌های یونانی آن‌هم از نوع نبرد خدایان با غول‌های خستگی‌ناپذیر چطور است؟ شاید هنوز کسی از غول‌های خفته در دل آب‌های جزایر یونان قصه‌ای را آن‌طور که باید، برایتان تعریف نکرده است. شاید وقت آن رسیده خودتان را برای غلتیدن در آب‌های کم‌عمق جزیره میکونوس در یونان آماده کنید! جزیره میکونوس ماجراهای عجیب و دیدنی‌های تکرار نشدنی را در دل خود نهفته دارد و گناه بزرگی است که به یونان دوست‌داشتنی سفر کنید ولی سفر به جزیره میکونوس را از قلم بیندازید. البته که این اتفاق نخواهد افتاد. مخصوصاً پس از خواندن راهنمای امروز استارگیت و آشنا شدن با رمز و رازهای یکی از تماشایی‌ترین جزایر یونان! برای آشنایی با جزیره‌ی میکونوس یونان به پنج دقیقه زمان نیاز دارید.

تاریخچه جزیره میکونوس

راهنمای سفر به جزیره میکونوس در یونان

جزیره میکونوس کجاست؟ اجازه بدهید با مقداری اطلاعات دست‌اول در مورد یکی از پر رفت‌وآمدترین جزایر این کشور شروع کنیم.

میکونوس را به‌عنوان جزیره‌ها بادها می‌شناسند. این جزیره در قلب مجمع‌الجزایر سیکلادس Cyclades قرار دارد. یونان بیش از گذشته خود را آماده محبوبیت جهانی میکونوس می‌کنند که مهم‌ترین دلیل این محبوبیت، انتخاب بسیاری از گردشگران برای تجربه یک سفر لوکس در آب‌های مرجانی جزیره است.

جزیره میکونوس در یونان با ظاهر زنی زیبا که زیر آفتاب دریای اژه، حمام آفتاب می‌گیرد، در پوششی از دلربایی و رمز و راز خودنمایی می‌کند. تمامی گردشگرانی که پا به جزیره می‌گذارند، جدای از  دیدنی‌های جزیره میکونوس، از زندگی شبانه بسیار دل‌چسب و متنوع آن تعریف و از آن یاد می‌کنند.

در افسانه‌های یونان، این جزیره پس از اولین فرمانروای خود، میکونوس، پسر یا نوه آپولو و هرا، نام‌گذاری شد. محلی‌ها داستان‌های دیگری از جزیره تعریف می‌کنند. آن‌ها میگویند که این جزیره محل نبرد گیگانتوماچی (شرور بزرگ)، نبردگاه زئوس و غول‌ها و جایی بود که هراکلس برای کشتن غول‌های شکست‌ناپذیر به پا خاست، درحالی‌که برای حفاظت از کوه المپوس اغوایشان کرده بود. بنا بر همین افسانه‌های دورودراز، صخره‌های بزرگ میکونوس جزیره در یونان مدفن گاه همه آن غول‌های شکست‌خورده است.

چگونه جزیره میکونوس در یونان را تصور کنم؟

با نگاهی به عکس جزیره میکونوس یونان، متوجه می‌شوید که جزیره، دو چهره دارد؛ درحالی‌که بسیاری از گردشگران هنوز به آن پی نبرده‌اند! روی اول جزیره قطعاً جنبه درخشان و جهان‌وطن آن است و روی دیگر، کوچه‌پس‌کوچه‌های سنگفرش، خانه‌های سفید، صومعه‌های کوچک و آسیاب‌های بادی است که خبر از آرامش و امنیت می‌دهد.

آنچه این جزیره را در مقایسه با جزیره سفید یونان، یکی دیگر از پرطرفدارترین جزایر این کشور، چشمگیرتر کرده، قدرت آن در تأمین هر نوع نیاز ساکنین و گردشگران است؛ می‌توانید از دیدنی‌های باستانی آن خاطرات زیادی داشته باشید، از آداب‌ورسوم روستایی‌ها چیزهای زیادی بیاموزید و البته که از بین بهترین جزایر دریای اژه، از قدم زدن در سواحل آن غرق در لذت شوید.

از سوی دیگر در پایتخت میکونوس، کورا Chora، بهترین هتل‌های جزیره میکونوس و اقامتگاه‌های ارزان‌تر آماده پذیرایی از مهمانان هستند. با وجود طراحان لباس خوش‌ذوق و بوتیک‌های متنوع، گالری‌های هنری و تعداد زیادی رستوران و بارهای مشهور یونان در این جزیره، دیگر حرفی برای گفتن باقی نمی‌ماند!

آب‌وهوای جزیره میکونوس در یونان

بنا بر گزارش رصدخانه ملی یونان، میکونوس آب‌وهوای نیمه گرمسیری دارد که دلیل اصلی این آب‌وهوای، کم بودن بارندگی است. البته آب‌وهوای مدیترانه‌ای آب‌وهوای غالب این سرزمین است که بیشتر از همسایگی با دریای اژه تأثیر می‌گیرد.

فصل بارش در جزیره از اوایل پاییز تا اوایل بهار ادامه دارد. پوشش گیاهی از الگوی معمول منطقه پیروی می‌کند و رشد آن در اواسط فصل پاییز آغاز می‌شود و در اوایل تابستان به پایان می‌رسد.

میانگین دمای روزانه در فصل زمستان حدود 15 درجه سانتی‌گراد ‌است که در فصل تابستان به حدود 27 درجه سانتی می‌رسد. میانگین دمای شبانه 11 درجه در فصل زمستان و 24 درجه سانتی‌گراد در فصل تابستان است.

روزهای تابستان جزیره میکونوس در یونان به دلیل بادهای موسمی خنک معروف به مل تمی meltemi، مانند سایر جزایر سیکلادس، تقریباً خنک، خشک، آفتابی و دل‌چسب است.

بهترین فصل سفر به جزیره‌ی میکونوس یونان

جزیره میکونوس در کشور یونان

اهل سفر درحالی‌که بین موجی از جمعیت گم شده‌اید، نیستید؟ پس احتمالاً تابستان یونان با وجود هوای مطبوعی که دارد برایتان مناسب نخواهد بود! درحالی‌که یکی از بهترین اوقات برای سفر به جزیره، فصل تابستان است. بااین‌حال شما می‌توانید برای پرسه زدن در کوچه‌پس‌کوچه‌های خلوت و تماشای خانه‌های سفید شهر و دمی در هوای خنک جزیره، نفس تازه کردن، فصل بهار را انتخاب کنید.  فقط یک دست لباس گرم سبک حتماً با خودتان همراه ببرید.

دیدنی‌های جزیره میکونوس را بشناسید

تور جزیره میکونوس یکی از پیشنهادهای همیشگی و جدی مشاوران هلدینگ استارگیت برای آن دسته از مسافرانی است که تصمیم دارند برای همیشه، به کشور یونان مهاجرت کنند. متقاضیان مهاجرت به دروازه اروپا، در جلسه‌ای که با وکلای مهاجرت خواهند داشت، به‌اندازه کافی از زیبایی‌های جزیره میکونوس در یونان خواهند شنید و درنهایت، برای یک جزیره گردی خود را آماده می‌کنند.

در ادامه با یک تور مجازی از جاذبه‌های گردشگری جزیره، شما را سر شوق می‌آوریم!

ونیز کوچک

جزیره میکونوس یونان

اگرچه جاذبه‌های جزیره‌ای یونان ازجمله جزیره خیوس یونان و جزیره سفید، قابل وصف نیست، ولی انصافاً نباید ونیز کوچک میکونوس را با هیچ نقطه دیگری در جزایر یونان مقایسه کنید. منطقه‌ای به نام آلفکانترا Alefkantra در جزیره واقع شده است که شباهت بسیار نزدیکی با ونیز ایتالیا دارد. با ورود به این منطقه، از تماشای خانه‌های خوش‌نقش‌ونگار و شیشه‌های رنگی آن که در همسایگی دریا قرار دارند، قطعاً لذت خواهید برد.

آسیاب‌های بادی

دیدنی‌های جزیره میکونوس

آسیاب‌های بادی نماد میکونوس هستند. این دیدنی‌های واقع در اطراف دریای اژه، شهرت جهانی دارند که با قامت سفیدرنگشان، در حدفاصل ونیز کوچک و منطقه نیوچوری قرار گرفته‌اند. آسیاب‌های بادی میکونوس نماد توسعه اقتصادی در این جزیره به شمار می‌روند.

خانه‌ لنا  (Lena’s House)

خانه‌ لنا  (Lena’s House) در جزیره میکونوس

برای آشنایی با معماری اصیل یونانی، حتماً سری به خانه لنا در منطقه چورا بزنید. این خانه برای طبقه متوسط ساخته شد و پیشینه آن به قرن نوزدهم میلادی بازمی‌گردد. در کنار بهره‌مندی از زیبایی و قدمت خانه لنا، شما می‌توانید از تماشای کلکسیون اشیای قدیمی قرن نوزدهمی، وسایل دکوری، آینه‌های حکاکی شده و گلدوزی‌های سنتی در هر قسمت خانه لذت ببرید.

موزه‌ فولکلور میکونوس

موزه‌ فولکلور میکونوس

علاقه‌مندان به تاریخ مردمی یونان می‌توانند در بازدید از یک بنای دوطبقه قدیمی، از مجموعه وسایل قدیمی، سرامیک‌های دست‌ساز و دست‌نوشته‌های قدیمی دیدن کنند. این موزه بهترین فرصت برای آشنایی با فرهنگ بومی منطقه است. بازدید از موزه فولکلور را به آن دسته از افرادی توصیه می‌کنیم که در حال تحصیل در یونان هستند یا قصد مهاجرت تحصیلی به یونان را دارند.

موزه‌ دریانوردی اژه (Aegean Maritime Museum)

بعید است که عاشق جزیره گردی و نفس کشیدن در سواحل مدیترانه‌ای یونان باشید ولی گذری به تاریخچه دریانوردی این کشور نکنید!

موزه‌ دریانوردی اژه (Aegean Maritime Museum) در جزیره میکونوس

موزه دریانوردی یک سازمان غیرانتفاعی است که در سال 1983 در نزدیکی خانه لنا راه‌اندازی شد. هدف از ساخت این موزه، حفظ پیشینه دریانوردی و سنت‌های مربوط به آن در یونان است. با ورود به جزیره میکونوس در یونان، محلی‌ها شما را تشویق می‌کنند تا به دیدن ماکت کشتی‌ها و قایق‌های قدیمی بروید و از کنجکاوی در مورد نقشه‌ها، سکه‌های قدیمی و مجسمه‌های موجود در موزه لذت ببرید.

کلیساها

کلیساهای جزیره میکونوس

بیش از 70 کلیسای ارتدکس یونانی در جزیره! بله شما جزیره‌ای را انتخاب کرده‌اید که کلیساهای بسیاری در آن طبق معماری یونانی ساخته‌شده‌اند و تعداد زیادی از آن‌ها، به دستور خانواده‌های ثروتمند جزیره بودند برای برگزاری آیین شکرگزاری و همچنین به جا گذاشتن یادگاری از خود. برای ورود به کلیساهای میکونوس کافی است پوشش مناسبی داشته باشید.

فانوس دریایی آرمنیستیس  (Armenistis Lighthouse)

فانوس دریایی آرمنیستیس  (Armenistis Lighthouse) جزیره میکونوس

با ورود به جزیره‌ی میکونوس در یونان، به‌راحتی متوجه یک فانوس دریایی 19 متری خواهید شد! این جاذبه گردشگری که دورتادور خود، مناظر و چشم‌اندازهای تماشایی دارد، بهترین مکان برای لذت بردن از غروب خورشید در دریای اژه است. یکی از دل‌چسب‌ترین لذت‌های بازدید از اطراف فانوس دریایی، تماشای قایق‌های تندرویی است که در دوردست بین جزیره تینوس و میکونوس رفت‌وآمد می‌کنند.

منطقه‌ باستانی ( Panagia Paraportiani)

منطقه‌ باستانی ( Panagia Paraportiani) جزیره میکونوس یونان

جزیره میکونوس در یونان علاوه بر افسانه‌های شنیدنی در مورد خدایان و نبرد آن‌ها با غول‌ها، منطقه پاناگیا پاراپورتیانی را برای بازدید دارد؛ یکی از مهم‌ترین مناطق باستانی و مذهبی جزیره. منطقه باستانی پاناگیا شامل یک مجموعه دو طبقه از پنج کلیسا می‌شود. اگر به معماری قرن شانزدهمی در جزایر اروپا علاقه داشته باشید، این جاذبه حسابی توجه شما را جلب خواهد کرد.

شهر باستانی دلوس  (Ancient City of Delos)

شهر باستانی دلوس  (Ancient City of Delos) در میکونوس یونان

شهر باستانی دلوس بر اساس افسانه‌های یونانی، محل تولد آپولو و آرتمیس است. آر طرف دیگر، برای آشنایی با معماری سنتی یونانی، به‌راحتی می‌توانید روی بناهای ساخته‌شده در این شهر باستانی حساب کنید. شکل مراقبت ویژه در شرایط مناسب باعث شده است تا بسیاری از عناصر معماری یونانی در این شهر، زنده بماند.

شهر باستانی دلوس در سال 1990 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت و بارها به‌عنوان پروژه مرمت و بازسازی، در نظر گرفته شد.

هزینه سفر به جزیره میکونوس در یونان

بعد از هزینه سفر به جزیره سانتورینی که یکی از جزایر پرخرج یونان در فصل پر گردشگر به شمار می‌رود، هزینه جزیره گردی در میکونوس ممکن است جیب شما را حسابی خالی کند! بنابراین توصیه می‌کنیم با خواندن این بخش از راهنمای سفر به جزیره میکونوس در یونان، یک برآورد هزینه برای خود داشته باشید. هزینه‌ها به‌طورکلی برای موارد زیر در نظر گرفته می‌شود:

  • هزینه اقامت در هتل جزیره میکونوس- ( هاستل از شبی 15 یورو. توصیه می‌کنیم فصل‌های کم گردشگر را انتخاب کنید تا مجبور به پرداخت شبی سی یورو برای هتل نشوید.)

هزینه سفر به جزیره میکونوس در یونان

  • هزینه خوردوخوراک- میکونوس یک جزیره گران برای غذا خوردن است و تا 24 یورو برای غذا باید پرداخت کنید. بنابراین بهترین کار درست کردن غذا برای خودتان یا خوردن ساندویچ و پیتزای ارزان است.
  • هزینه حمل‌ونقل- اتوبوس (1.60 یورو)، اتوبوس‌های شبانه (2 یورو)، تاکسی برای هر مسیر (9-18 یورو)

جزیره‌گردی تمام‌عیار با استارگیت

سفر به مقاصدی که اولین بار است قصد رفتن به آن را دارید قطعاً تجربه‌ای متفاوت و تکرار نشدنی خواهد بود. اگر اولین بار است برای سفر به جزیره میکونوس در یونان آماده می‌شوید، ما در تیم سفر و مشاوره استارگیت به گرمی دستان شما را می‌فشاریم و باافتخار آماده ارائه هرگونه خدمات به شما و عزیزانتان هستیم.

همچنین درصورتی‌که متقاضی مهاجرت به یونان به دلایل متفاوت ( کار، تحصیل یا زندگی) باشید، تیم وکلای مهاجرت استارگیت تمامی مراحل صدور ویزای موردنظر را از انجام امور اداری، حقوقی، بانکی و مالی، انجام امور مربوط به خرید، اجاره و بازسازی ملک، مشاورۀ مدیریت و راه‌اندازی کسب‌وکار در کشور یونان، مشاوره جهت انتخاب بهترین مدارس و دانشگاه‌ها برای تحصیل فرزندان مهاجران و انتخاب بهترین بیمه خدمات درمانی را در بالاترین سطح استاندارد بین‌المللی برای شما به عهده می‌گیرد. پیشاپیش سفر لذت‌بخش و امنی را برایتان آرزومندیم!

منبع: visitgreece، wikipedia

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی