برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

راهنمای جامع بازدید از جزیره خیوس یونان (برای سفر یا مهاجرت)

محتویات این نوشته:

گردشگرانی که یونان را به‌عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند، عموماً به دلیل آب‌وهوای مدیترانه‌ای و تنوع جزایر تماشایی، هیجان سفر به این کشور اروپایی را دارند. از بین جزایر خوش آب‌وهوا و دیدنی این کشور، جزیره خیوس یونان عنوان یکی از بزرگ‌ترین جزایر این کشور را به خود اختصاص داده است. فرقی نمی‌کند که گردشگر باشید و بخواهید به‌قصد تفریح روی شن‌های روان این جزیره قدم بگذارید یا به‌عنوان مهاجر، از زندگی امن و آسوده در جزیره خیوس در یونان لذت ببرید؛ این خشکی محاصره‌شده با آب، داستان‌های شنیدنی برای بازدیدکنندگانش دارد! در راهنمای امروز استارگیت قصد داریم تصویر تمام نمایی از یکی از جزایر دوست‌داشتنی یونان در اختیار شما قرار دهیم.

خیوس؛ جزیره آدامسی!

راهنمای سفر به جزیره خیوس یونان

خیوس Chios که در زبان انگلیسی سیو Scio خوانده و نوشته می‌شود، یکی از پنج جزیره بزرگ واقع در کشور یونان است. این جزیره در شمال دریای اژه واقع شده و دهمین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه است. جزیره خیوس به‌واسطه تنگه خیوس از کشور ترکیه جدا شده.

خوب است بدانید که

دلیل شهرت جزیره خیوس یونان، صادرات آدامس کندر است. درواقع به همین دلیل به جزیره کندر شهرت پیدا کرده. این جزیره نیز همانند سایر جزایر توریستی یونان به لطف دهکده‌های قرون‌وسطایی و صومعه‌ای متعلق به قرن یازدهم به نام نیا مونی Nea Moni در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است.

جزیره خیوس در کشور یونان یادآور شکل صلیب یا به شکل کلیه است؛ طول آن از شمال به جنوب، 50 و عرض آن 29 کیلومتر و مساحت آن 842 هزار و 289 کیلومترمربع برآورد شده است. زمین این جزیره خشک و کوهستانی با ردیفی از کوه‌ها در طول آن است. دو کوه بزرگ واقع در جزیره به نام‌های پلینیون Pelineon و ایپوس Epos هرکدام به ترتیب با ارتفاع 1298 و 1188 متر در شمال جزیره واقع شده‌اند.

آب‌وهوای جزیره خیوس در یونان

آب‌وهوای جزیره خیوس در یونان

آب‌وهوای این جزیره شناخته‌شده گرم و معتدل است و درواقع نماینده‌ای از آب‌وهوای مدیترانه‌ای به شمار می‌رود. درنتیجه با چنین آب‌وهوایی شما نباید انتظار تغییرات جوی ویژه‌ای را داشته باشید که دلیل اصلی، محاصره آن با دریا است.

میانگین دمای جزیره معمولاً از 30 درجه سانتی‌گراد ( اوج گرمای تابستان) تا دمای پایین 7 درجه سانتی‌گراد در سرمای زمستان است. البته نباید از دمای بالای 40 درجه یا دمای یخبندان در بعضی از اوقات سال غافل ماند.

وزش نسیم در طول سال از جهت شمالی یا جنوب غربی از دیگر ویژگی‌های آب‌وهوای جزیره خیوس یونان است.

بهترین زمان سفر به جزیره خیوس یونان

بهترین زمان سفر به جزیره خیوس یونان

خیوس، جزیره‌ای فوق‌العاده دیدنی است که قطعاً در هر فصلی از سال، جذابیت خاص خود را دارد. بنابراین شما نباید انتظار داشته باشید که خیوس تابستان با خیوس پاییز یکی باشد! اوج زیبایی جزیره در تابستان‌ها و اوج ریزش و سکوت جزیره در زمستان‌ها است.

باید اضافه کنیم

اینکه بخواهید بهترین زمان سفر به جزیره خیوس در کشور یونان را مشخص کنید کاملاً به خواسته شما بستگی دارد. به خاطر داشته باشید که یونان آفتابی‌ترین کشور اروپا است. ولی این صفت به معنای همیشگی بودن فرصت شنا در آب‌های جزیره نیست!

اما اجازه بدهید در ادامه مشاوره هلدینگ استارگیت برای سفر تفریحی به جزایر یونان، یک دسته‌بندی جزئی و دقیق‌تر برای زمان‌بندی سفر ارائه بدهیم:

اگر قصد شنا و حمام آفتاب دارید

گرم‌ترین ماه سال ژوئن، جولای و اوت (به ترتیب خرداد، تیر و مرداد) است. شاید در شهریورماه ( سپتامبر) هم با آب‌وهوای غافلگیرکننده‌ای برای تنی به آب زدن روبه‌رو شوید. اما آب دریا معمولاً در شهریورماه گرم‌تر از مردادماه است که این تفاوت به دلیل تابش مداوم نور تیز خورشید اتفاق می‌افتد.

جزیره خیوس یونان هرگز جمعیت زیادی را به خود نمی‌بیند. گرچه جزیره‌ای پرمشغله است ولی همیشه جایی برای خلوت در دل جزیره برای شما وجود دارد.

توجه داشته باشید که اگر قصد اقامت یونان با خرید ملک و شروع کسب‌وکار در یونان یا جزایر این کشور را دارید، تمامی مشاغل خدماتی جزیره ازجمله رستوران‌ها، هتل‌ها، کافه‌ها و بارهای ساحلی با پایان گرفتن سپتامبر (شهریورماه) کسب‌وکار خود را تعطیل می‌کنند. البته کسب‌وکارهای شهر خیوس در تمام طول سال مشغول و مغازه‌ها و رستوران‌ها باز هستند.

اگر قصد قدم زدن در ساحل با کمترین آزار گرما را دارید

جزیره خیوس در یونان

اگر علاقه‌ای به خیس عرق شدن زیر تابش مستقیم خورشید یونانی را ندارید و خیلی هم اهل شنا کردن نیستید، دو هفته اول خرداد و همچنین شهریورماه را برای سفر به جزیره خیوس یونان پیشنهاد می‌دهیم. البته عموماً ماه‌های ژوئن (اواخر خرداد) و اوت (اواسط مرداد) فرصت مناسبی برای افرادی مثل شما است. در این بازه زمانی احتمال داغی امواج دریا کمتر خواهد بود.

اگر طرفدار شب‌های جزیره و نسیم خنک ساحلی هستید

سه هفته اول مرداد (اوت) درست همان زمانی است که می‌توانید منتظر هر اتفاقی باشید ( دورهمی‌های ساحلی، رویدادهای شبانه و خیلی تفریحات لذت‌بخش دیگر). البته بالاتر اشاره کردیم که جزیره خیوس در کشور یونان، مکان شلوغی نیست. بنابراین اگر دانشجو هستید و در این کشور درس می‌خوانید، خیوس برایتان گزینه مناسبی خواهد بود.

  • ● مهم: عموماً خیوس را به‌عنوان یک جزیره روح‌افزا برای تمدد اعصاب و رهایی انتخاب می‌کنند.

اگر قصد سفر گروهی دارید

دو ماه ژوئن و جولای ( به ترتیب اواسط خرداد و تیرماه) برای آن دسته از افرادی که اهل سفر گروهی به جزایر یونان هستند، مناسب خواهد بود.

اگر تازه‌عروس/ داماد هستید

با توجه به توصیفات و هر آنچه در جزیره خیوس یونان اتفاق می‌افتد، ممکن است ماه‌عسل لذت‌بخشی در این جزیره نداشته باشید. برای شروع عاشقانه مشترکتان، جزیره سفید یونان را قطعاً پیشنهاد می‌دهیم!

اگر به دنبال یک سفر اقتصادی با بودجه مشخص هستید

جزیره خیوس در یونان

هزینه‌ها عموماً در جزیره خیوس در یونان منصفانه است. با این احوال بهتر است دو ماه می و ژوئن ( دو هفته اول خرداد تا اواسط تیرماه) را در نظر بگیرید.

اگر در یک سفر خانوادگی با کودک هستید

از بابت امنیت و آسایش موجود در جزیره نگران نباشید! این جزیره پذیرای خانواده‌هایی است که با کودکان خود سفر می‌کنند. با توجه به مراقبت از کودکان در برابر آفتاب‌سوختگی، دو هفته آخر خرداد تا تیرماه را بهترین زمان سفر با خانواده توصیه می‌کنیم.

چگونه به جزیره خیوس برویم؟

برای رسیدن به جزیره خیوس یونان از شهر آتن، بهتر است از بندرگاه پیرئوس با اتوبوس دریایی حرکت کنید. سفر دریایی شما 9 ساعت طول می‌کشد. باید اضافه کنیم که در تمامی طول سال اتوبوس‌های دریایی تردد می‌کنند و شما می‌توانید با در نظر گرفتن برنامه 3 بار در هفته اتوبوس‌ها، برای سفر خود به جزیره برنامه‌ریزی کنید. البته که می‌توانید از خیوس به جزایر دیگر یونان ازجمله لسبوس، میکونوس، سیروس، ایکاریا و ساموس نیز سفر کنید.

کلیسایی در جزیره خیوس یونان

استارگیت راهنمای شما برای جزیره گردی در یونان

با توجه به جذابیت روزافزون کشور یونان برای ایرانیان متقاضی سفر و مهاجرت به کشورهای اروپایی، استارگیت مفتخر است بستر مناسبی را برای اقدام به مهاجرت به دروازه اروپا فراهم کند.

تیم وکلای مهاجرت استارگیت با تضمین انجام کلیه خدمات مهاجرتی ازجمله انجام تمامی امور اداری، حقوقی، بانکی و مالی، انجام امور مربوط به خرید، اجاره و بازسازی ملک، مشاورۀ مدیریت و راه‌اندازی کسب‌وکار در کشور یونان، مشاوره جهت انتخاب بهترین مدارس و دانشگاه‌ها برای تحصیل فرزندان متقاضیان و انتخاب بهترین بیمه خدمات درمانی، زمینه آغاز یک زندگی جدید را برای هم‌وطنان علاقه‌مند فراهم می‌سازد.

همچنین اگر علاقه‌مند به سکونت یا توسعه کسب‌وکار در جزایر این کشور ازجمله جزیره خیوس یونان باشید، می‌توانید پس از تماس با تیم مشاوره سایت، از کلیه خدمات اعم از مشاوره، انتخاب بهترین روش اقامت و تکمیل مدارک اطلاعات لازم را کسب کنید.

منبع: wikipedia، chios-secrets، Greeka

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی