برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

سیر تا پیاز زبان یونان که باید بدانید!

محتویات این نوشته:

کشور یونان طی یک دهه اخیر به یکی از مقاصد گردشگری و مهاجرتی جذاب و پرطرفدار برای ایرانیان تبدیل شده است. شهرت اصلی این کشور علاوه بر اینکه به‌عنوان دروازه اروپا و عضو اتحادیه شینگن شناخته می‌شود، ویژگی‌های زیستی، آب و هوایی و فرهنگی بارز آن است. اما همه‌چیز در این پکیج دلخواه خلاصه نمی‌شود! یکی از شرایط اصلی زندگی موفق برای آن دسته از هم‌وطنانی که قصد مهاجرت به یونان را دارند، آشنایی با زبان یونان است. اگرچه این زبان به دلیل ویژگی‌هایی که دارد به‌عنوان یکی از چالش‌های اصلی برای مهاجران شناخته می‌شود، ولی یادگیری آن، مسیر زندگی تازه در یک کشور اروپایی را به‌مراتب هموارتر خواهد کرد. در مقاله امروز استارگیت قصد داریم کمی بیشتر به زبان یونانی به‌عنوان زبان رسمی کشور یونان بپردازیم. قصد مهاجرت دارید؟ این مقاله مشخصاً برای شما نوشته شده است!

زبان یونانی چیست؟

سیر تا پیاز زبان یونان

زبان یونانی به انگلیسی Greek language، یکی از زبان‌های شاخه هندواروپایی رایج در کشور یونان است. تاریخچه این زبان به چهار بخش تقسیم می‌شود: زبان یونان باستان، کوین Koine، یونانی عصر بیزانتین و یونانی مدرن. یونانی باستان دو زیرمجموعه زبانی یونانی مایسنیان Mycenaean Greek (قرون 13-14 پیش از میلاد) و یونانی آرکائیک و کلاسیک ( قرون 4-8 پیش از میلاد) دارد.

درصد بسیار زیادی (حدود 99%) از جمعیت یازده میلیونی مردم یونان، به زبان یونان حرف می‌زنند. بنابراین، در جلسات مشاوره مهاجرت به کشور یونان که در هلدینگ استارگیت برگزار می‌شود، وکلای مهاجرت در مورد ضرورت یادگیری این زبان  به‌عنوان زبان رسمی این کشور توضیحات بیشتری را در اختیار متقاضیان قرار خواهند داد.

ویژگی برجسته برخورداری از ادبیات غنی باعث شده است تا زبان یونانی همچنان جایگاه محبوب خود را بین طرفداران حفظ کند. بسیاری از علاقه‌مندان به شاهکارهای ادبی جهان، علاقه‌مند هستند که آثار ارزشمند هومر، سوفکلس و آشیل (آیسخولوس) را به زبان یونانی مطالعه کنند. باید افزود که بسیاری از واژگان علمی و فلسفی از گنجینه واژگانی یونانی ساخته شده است.

سایر زبان‌های رایج در این کشور اروپایی، زبان انگلیسی، زبان مقدونی (در یونانی اسلاو مقدونی)، آلبانی ( بیشتر در مرکز و جنوب یونان)، ترکی ( بیشتر در جوامع مسلمان‌نشین اطراف دریای اژه)، آرومانی و بلغاری است.

امروزه، زبان یونانی مدرن به‌عنوان زبان رسمی این کشور شناخته می‌شود. اگرچه یونانی مدرن، زبان رایج در بخش کوچکی از جمعیت مردم جهان است، ولی اثرات فرهنگی بسیار گسترده‌ای از خود نشان داده.

آیا می‌توانم در یونان به زبان انگلیسی حرف بزنم؟

زبان یونانی چیست؟

اگرچه زبان رسمی کشور یونان و شهر آتن، یونانی است، ولی بخش بزرگی از جمعیت یونان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. بنابراین اگر پس از بررسی شرایط یادگیری، متوجه شدید که نمی‌توانید به این زبان چالش‌برانگیز صحبت کنید، می‌توانید با زبان انگلیسی در زمان گشت‌وگذار در شهر، خرید یا سفارش غذاهای معروف یونان در رستوران‌های این کشور به‌سادگی با مردم ارتباط برقرار کنید.

جدای از زبان یونانی که زبان رایج این کشور است، زبان انگلیسی یکی از زبان‌های پرتکلم در یونان به شمار می‌رود. مخصوصاً در بخش‌های توریستی شهرهای یونان، گردشگران خارجی به‌راحتی می‌توانند با زبان انگلیسی صحبت کنند. بسیاری از یونانی‌هایی که در هتل‌ها، رستوران‌ها یا مغازه‌های شهر کار می‌کنند، مشکلی در تعامل با انگلیسی‌زبان‌ها ندارند.

زبان‌های خارجی مردم یونان کدام‌اند؟

علاوه بر زبان انگلیسی که به‌عنوان زبان دوم رایج در این کشور شناخته می‌شود و 48% مردم با این زبان برای تجارت بین‌الملل و همچنین مراودات آموزشی، صحبت می‌کنند، سه زبان آلمانی ( 9%)، فرانسوی (8.5%) و ایتالیایی (8%) به‌عنوان زبان‌های خارجی رایج در این کشور شناخته می‌شوند.

آیا یادگیری زبان یونان ساده است؟

آیا یادگیری زبان یونان ساده است

بسیاری از متقاضیانی که قصد دریافت اقامت یونان با خرید ملک را دارند، نگران تسلط خود به زبان یونان هستند و می‌خواهند بدانند زبان یونانی سخته؟ باید اضافه کنیم که از بین همه زبان‌های اروپایی، زبان کشور یونان به‌عنوان یکی از دشوارترین زبان‌ها برای افراد انگلیسی‌زبان به شمار می‌رود. این سختی شامل حال کسانی که به زبان‌های رومی (لاتین یا لاتین نو) هم صحبت می‌کنند، می‌شود.

اگر شما هم قصد دارید برای مهاجرت به یونان برنامه‌ریزی کنید، مشاوران ما در جلسه مشاوره مهاجرت، به‌طور مفصل در مورد فرایند یادگیری و روش‌های آموختن این زبان، آموزش‌های لازم را تقدیم شما خواهند کرد. اگرچه آغاز یادگیری کمی دشوار خواهد بود ولی با توجه به تعامل شما با مردم محلی یونان و لزوم برآورده کردن نیازهایتان به زبان یونانی، درنهایت می‌توانید با زبان یونان صحبت کنید. همچنین ناگفته نماند که بهتر است برای ترجمه زبان یونان از اپلیکیشن‌های رایج تبدیل زبانی از سایر زبان‌ها به یونانی یا انگلیسی کمک بگیرید.

چند آموزش ابتدایی برای یادگیری!

یادگیری زبان یونانی

شاید بهتر باشد برای شروع، کمی از آن استرس آشنا برای یادگیری یک زبان بیگانه را از بین ببرید! اجازه بدهید در جدول زیر اطلاعات اولیه‌ای را که برای اصطلاحاً راه افتادن به آن‌ها نیاز دارید، با شما به اشتراک بگذاریم:

نوع اصطلاح

معادل فارسی و ترجمۀ یونانی

روزهای هفته

دوشنبه ( Deftera)، سه‌شنبه (Triti)، چهارشنبه (Tetarti)، پنجشنبه (Pemti)، جمعه (Paraskevi)، شنبه ( Savvato)، یکشنبه ( Kiriaki)

اعداد 1 تا 10 به زبان یونانی

یک (Ena)، دو ( Dio)، سه ( Tria)، چهار (Tessera)، پنج ( Pente)، شش (  Exi)، هفت ( Epta)، هشت ( Okto)، نه 9 ( Ennia)، 10 ( Deka)

واژه‌های پرکاربرد

غمگین ( Lipimenos)، متأسفم ( Lipamai)، نگران نباش ( Min Anisikhite)، خوب (Kalo)، بد ( Kako)، مشکل( Diskolo)، باهم ( Mazi)، آقای (Kirios)، خانم ( Kiria)
 

استارگیت؛ راهنمای شما از ایران تا یونان

پس از مطالعه مقاله امروز مطمئن شده‌اید که یکی از شرایط زیست سالم و بادوام در کشور خارجی، یادگیری زبان رسمی آن کشور است. این مورد برای مهاجرت به کشور یونان اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند؛ چون نزدیک به 99% مردم این کشور به زبان یونانی صحبت می‌کنند. همچنین زبان دوم در کنار زبان یونان، زبان انگلیسی است. بنابراین شما در کنار توانایی حرف زدن به زبان انگلیسی باید با الفبای یونانی و گرامر زبانی آن، آشنایی نسبتاً خوبی داشته باشید.

استارگیت طی بیش از یک دهه فعالیت در حوزه مهاجرت به کشور یونان، با برگزاری جلسات مشاوره که با حضور وکلای مهاجرت باتجربه، متعهد و دلسوز تشکیل می‌شود، در این مسیر راهنمای شما خواهد بود.

ما با انجام تمامی امور اداری، حقوقی، بانکی و مالی، انجام امور مربوط به خرید، اجاره و بازسازی ملک، مشاورۀ مدیریت و راه‌اندازی کسب‌وکار در کشور یونان، مشاوره جهت انتخاب بهترین مدارس و دانشگاه‌ها برای تحصیل فرزندان مهاجران و انتخاب بهترین بیمه خدمات درمانی در طول مسیر کنار شما هستیم. تلاش استارگیت برای رفع هرگونه مانع احتمالی در روند دریافت اقامت است تا زندگی تازه، امن و خوشایندی را برای شما و عزیزانتان رقم بزند.

منبع: britannica، introducingathens، linguistics، languagebird

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی