برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

راهنمای جامع سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی در سال 2024

محتویات این نوشته:

سفرهای خارجی با ماشین شخصی برای آن دسته از افرادی که روحیه ماجراجویی دارند، یک تجربه غیرقابل‌توصیف و تکرار نشدنی است. حال تصور کنید این سفر، سفر زمینی به یونان، دروازه اروپا باشد! احتمالاً در فضای مجازی با بخشی از تجربیات هم‌وطنان ایرانی ساکن ترکیه که به قصد تفریح در یونان، با ماشین سفر کرده‌اند، آشنا شده‌اید. در مقاله امروز استارگیت قصد داریم به جزئیات خواندنی و مفید بیشتری در مورد سفر به یونان با ماشین شخصی بپردازیم. با مطالعه این راهنما تردید نداشته باشید که به‌زودی سفر به یونان زمینی هم صرفاً یک رؤیا نخواهد بود!

محبوبیت سفر زمینی به یونان بین ایرانیان

راهنمای جامع سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی در سال 2024

بله همین‌طور است! کشور یونان به دلیل همسایگی با کشور ترکیه، به یکی از گزینه‌های جذاب و همیشگی هم‌وطنان ایرانی ساکن کشور همسایه یا علاقه‌مند به کشورهای اروپایی برای سفر و تفریح تبدیل شده است. بنابراین سفر به یونان از طریق ترکیه یکی از روش‌های متداول بازدید از این کشور اروپایی بسیار تماشایی و باستانی است. البته ناگفته نماند که همه‌چیز در سفر از ترکیه خلاصه نمی‌شود، بلکه شما می‌توانید از مبدأ ایران، یک برنامه سفر جذاب با ماشین شخصی‌تان داشته باشید.

مدارک موردنیاز برای سفر به یونان با ماشین شخصی

اجازه بدهید با یکی از مهم‌ترین ضروریات برای شروع سفر زمینی، ادامه بدهیم؛ مدارک موردنیاز.

دریافت ویزا

مهم‌ترین و اولین مدرک موردنیاز، ویزای یونان است. این مورد حتی برای مسافرانی که قصد دارند با ماشین شخصی به یونان سفر کنند، ضرورت دارد. هلدینگ استارگیت فرایند اقدام برای دریافت ویزا تا صدور آن را با رعایت تمامی استانداردها، انجام خواهد داد. بنابراین شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه اقدام مستقیم، پس از تماس با کارشناسان سایت، برای صدور ویزای یونان (ویزای شینگن) اقدام کنید.

مجوز خروج با ماشین

برای دریافت مجوز خروج خودرو یا کاپوتاژ، لازم است مدارک زیر را ارائه بدهید:

 • برگ سبز خودرو
 • سند کارخانه
 • کارت ماشین
 • گواهینامه ملی (با اعتبار حداقل یک ماه و ۳ روز)
 • بیمه‌نامه شخص ثالث خودرو
 • عکس سه در چهار
 • گذرنامه دارای حداقل ۶ ماه اعتبار و کپی صفحه اول آن
 • همراه داشتن خودرو شخصی

همچنین مراحل کاپوتاژ برای سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی به شرح زیر است:

مدارک موردنیاز برای سفر به یونان با ماشین شخصی

 • مراجعه به ادارات گمرک
 • تحویل گرفتن برگه کاپوتاژ خود
 • مراجعه به کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور
 • دریافت گواهینامه بین‌المللی
 • دریافت دفترچه بین‌المللی
 • دریافت پلاک ترانزیت
 • دریافت کارنه دو پاساژ (مجوز عبور از مرز یک کشور و ورود به کشور دیگر با کمترین هزینه)

در جدول زیر می‌توانید از ریز هزینه‌های کاپوتاژ خودرو اطلاع حاصل کنید:

نوع خدمات

هزینه

هزینه برگ کاپوتاژ (دریافت برگ خروج موقت خودرو از گمرک)

250 هزار تومان

ترجمه گواهینامه بین‌المللی (یک‌ساله)

356 هزار تومان

ترجمه گواهینامه بین‌المللی (۳ ساله)

یک‌میلیون و 110 هزار تومان

دفترچه مالکیت

337 هزار تومان

پلاک ترانزیت

1 میلیون و 75 هزار تومان

علامت CD و IR

13 هزار تومان

کارنه دو پاساژ 5 برگی (اختیاری)

892 هزار تومان

تأیید سوابق مدارک بین‌المللی (اعم از گواهینامه، دفترچه مالکیت، مدارک ترانزیت و غیره)

50 هزار تومان

گواهی‌نامه بین‌المللی

پس از ورود به کشور یونان، باید مجوز تردد با خودروی شخصی را برای تردد داخلی داشته باشید. در دست داشتن گواهینامه بین‌المللی همراه با پلاک جدید خودرو، ضروری است.

بیمه‌نامه ماشین

بیمه‌نامه ماشین از الزمات سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی

برای اینکه سفری همراه با آرامش خاطر داشته باشید، لازم است هم مدارک بیمه خودروی خود را همراه داشته باشید و هم مدارک بیمه شخصی را آماده کنید. ناگفته نماند که آشنایی کامل با مقررات راهنمایی و رانندگی کشور مقصد، تا میزان قابل‌توجهی شما را از خطر تصادفات شهری و جاده‌ای در امان نگه می‌دارد. در دست داشتن بیمه‌نامه معتبر خودرو خیال شما را بابت تأمین هزینه از طرف بیمه آسوده خواهد کرد.

مدارک ماشین و مدارک شناسایی

سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی بدون تکمیل مدارک ماشین و مدارک شناسایی یک اشتباه بزرگ است. مدارک شناسایی خودرو، مدارک بیمه، عکس‌های مخصوص پاسپورت، کپی مدارک شخصی، دفترچه ماشین و سایر مدارک مربوط به بیمه را باید حتماً در یک پوشه مناسب در دسترس داشته باشید. همچنین فراموش نکنید که مدارک مربوط به واکسن را در طول سفر، در دسترس داشته باشید.

شماره تلفن‌های ضروری

بهترین کار این است که هرگونه احتمالی را در نظر بگیرید و ضریب اطمینان را در سفر به یک کشور جدید که آشنایی جزئی با قوانین و جزئیات آن دارید، افزایش بدهید. به همین منظور، در جدول زیر، شماره‌های ضروری را در اختیارتان قرار داده‌ایم:

خدمات اضطراری

توضیحات

خدمات اضطراری اروپایی (112)

*

پلیس (100)

*

آتش‌نشانی (199)

*

اورژانس پزشکی (166)

*

گارد ساحلی (160)

*

گزارش قاچاق انسان (1109)

پس از تماس، ابتدا پیامی به زبان یونانی و سپس انگلیسی می‌شنوید. با فشار دادن دکمه 2، به‌صورت زنده با کارشناس صحبت خواهید کرد.

دبیرخانه عمومی برابری جنسیتی ( 15900)

اپراتور با دو زبان یونانی و انگلیسی صحبت می‌کند.

یافتن اعضای خانواده (صلیب سرخ یونان)- ۲۱۰۵۲۳۰۰۴۳

اپراتور با سه زبان یونانی، انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کند.

حمایت از کودکان (سازمان لبخند کودک)- 1056

زبان‌های تحت پوشش، عربی، انگلیسی، فارسی، فرانسوی. اگر متوجه هرگونه سوءاستفاده از کودک یا نوجوان شده باشید، می‌توانید با این شماره تماس بگیرید.

تجهیزات موردنیاز برای سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی

تجهیزات موردنیاز برای سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی

اگر مسافر جاده‌ای بوده باشید، حتماً از اهمیت کامل بودن تجهیزات سفر اطلاع دارید. توجه کنید که برخلاف تجهیزات سبک برای یک سفر جاده‌ای داخلی چندروزه، برای سفر زمینی به یونان، شما به امکانات کاملاً مجهز، به‌روز و بی‌نقصی نیاز پیدا می‌کنید تا هرلحظه از سفر به کمک شما بیاید.

آن دسته از مسافرانی که با ون مسافرتی یا کاروان سفر می‌کنند از این بابت دغدغه چندانی ندارند و می‌توانند به‌تناسب بزرگی ون یا کاروان، تجهیزات خود را مدیریت کنند. به‌طورکلی، وسایل ضروری برای سفر به یونان زمینی به شرح زیر است:

لوازم حمام، فلاکس برقی، لوازم شست‌وشو، ظروف یک‌بارمصرف، قاشق و چنگال و قابلمه، لوازم پنچرگیری خودرو، گاز پیک‌نیکی، بی‌سیم، وسایل موردنیاز برای خواب، فندک، کبریت، لوازم خوراکی و کنسرو، تنقلات، مسواک و خمیردندان، سایر لوازم شخصی، لوازم خیاطی، پلاستیک و کیسه‌زباله، اسپری، دارو و پماد گزش حشرات، لوازم الکترونیکی مانند موبایل، تبلت، لپ‌تاپ همراه با شارژر جداگانه، یخچال‌های کوچک، چراغ‌قوه، مدارک شناسایی، دوربین عکاسی، لباس سرد و گرم، بخاری‌برقی.

آشنایی با مسیر سفر زمینی با ماشین به یونان

جالب است بدانید که تعدادی از متقاضیان مهاجرت به کشور یونان، برای افزایش هیجان و لذت سفر، ترجیح می‌دهند مسیر زمینی را با خودروی شخصی‌شان تجربه کنند. برای نمونه، آن دسته از متقاضیانی که قصد دریافت اقامت یونان با خرید ملک را دارند، با توجه به غیرحضوری بودن فرایند ثبت درخواست و ارسال مدارک و خرید ملک در هلدینگ استارگیت، می‌توانند پیش از دریافت کلید منزل جدید خود در یونان، سفر زمینی به یونان را آغاز کنند. این سفر منحصربه‌فرد در کنار جذابیت‌هایی که سفر جاده‌ای برایتان رقم خواهد زد، زمینه آشنایی شما را با مسیرهای مواصلاتی یونان فراهم می‌کند.

آشنایی با مسیر سفر زمینی با ماشین به یونان

قطعاً آشنایی با مسیر سفر زمینی به یونان، آمادگی شما را برای تجربه‌های جدید در طول سفر دوچندان می‌کند. در ادامه مراحل مسیر زمینی را توضیح خواهیم داد:

 • ورود به مرز بازرگان در شهر ماکو (آذربایجان غربی)
 • تحویل مدارک (بیمه‌نامه+برگه کاپوتاژ) به گمرک
 • پرداخت عوارض ورود ( سفر اول 520 هزار تومان، سفر دوم780 هزار تومان و سفر سوم 1میلیون 40هزار تومان)
 • کاپوتاژ خودرو و آغاز سفر
 • ورود به کشور ترکیه از مرز بازرگان
 • ورود به شهر استانبول
 • عبور از مرز یونان و ورود به کشور ترکیه

ناگفته نماند که در سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی، با ورود به مرز ترکیه و یونان، باید بیمه سبز اروپا را همراه داشته باشید. این بیمه مجوز ورود شما به کشور یونان خواهد بود.

◄ مهم: با توجه به طولانی بودن صف‌های ورود به کشور یونان، توصیه می‌کنیم طوری برای سفر خود زمان‌بندی کنید که به این صف‌های طولانی خسته‌کننده برخورد نکنید.

در تصویر زیر، فاصله زمینی ایران تا یونان را برای آشنایی بیشتر شما با مسیر سفر ترسیم کرده‌ایم:

فاصله زمینی ایران تا یونان

هزینه سفر به یونان زمینی چقدر است؟

اگرچه هزینه خوردوخوراک و اقامت، ممکن است چندان بالا نباشد، ولی هزینه سوخت، استهلاک خودرو و کاپوتاژ خودرو بسیار بالاست و یک چالش در طول سفر به‌حساب می‌آید. بنابراین ممکن است در مقایسه با هزینه‌های سفر با هواپیما یا قطار، بیشتر باشد.

بخش مهمی از هزینه‌های سفر به یونان زمینی با اقامت‌های متنوع شما در کمپینگ سایت‌های بین مسیر، کاهش پیدا می‌کند. بنابراین اگر قصد دارید هزینه‌های سفر را برای بخش‌های دیگری که در نظر دارید، کنار بگذارید، انتخاب سایت‌هایی که در نقاط مختلف مسیر وجود دارد و مناسب کمپ است، هوشمندانه خواهد بود.

مزایای سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی

در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد که سفر زمینی به کشور یونان چه مزایایی دارد. چهار مورد از مزایای این نوع سفر را بخوانید:

 • شما محدودیتی در طول سفر نخواهید داشت و دیگر خبری از برنامه‌های گروهی یا نظم رایج در تورهای مسافرتی نیست. بنابراین می‌توانید به سلیقه خودتان برای سفر برنامه‌ریزی کنید.
 • هرزمان که بخواهید، می‌توانید از شلوغی شهر فاصله بگیرید.
 • تمام تجهیزاتی را که برای سفر زمینی نیاز دارید، می‌توانید در ماشین شخصی‌تان جابدهید و محدودیتی شامل محدودیت بار سفر نخواهید داشت.
 • می‌توانید برنامه منعطفی تنظیم کنید و هرزمان و هر مکان را به‌راحتی در برنامه سفر خود بگنجانید.

بهترین زمان سفر زمینی به یونان

بهترین زمان سفر زمینی به یونان

کشور یونان با توجه به آب‌وهوای مدیترانه‌ای که دارد، مقصد جذابی برای ایرانیان علاقه‌مند به تفریحات ساحلی و لذت بردن از حمام آفتاب است. اما به‌طورکلی توصیه می‌کنیم برای سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی، فصل بهار تا اوایل تابستان و همچنین فصل پاییز را انتخاب کنید.

یونان را زمینی کشف کنید!

احتمالاً سفر زمینی به یونان با ماشین شخصی، اولین تجربه شما برای سفرهای خارجی از مسیر زمینی است. بنابراین با خواندن این مقاله کاملاً با شرایط سفر آشنا خواهید شد. اگر قصد مهاجرت به یونان را دارید و از طرفی روحیه ماجراجوی شما همواره بیدار است، از شما دعوت می‌کنیم پس از تماس با مشاوران مهاجرت هلدینگ استارگیت، از شرایط مهاجرت و دریافت اقامت شهروندی یونان اطلاع حاصل و سپس سفر پرهیجان خود را آغاز کنید. سفر خاص و فراموش‌نشدنی را برایتان آرزومندیم!

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی