برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

چگونه برای دریافت ویزای یونان از ترکیه اقدام کنم؟

محتویات این نوشته:

از تاریخ 2 اوت 2023، دولت یونان اعلام کرد که به شهروندان ترکیه، ویزای یونان از ترکیه را با عنوان ویزای یک‌ساله اقامت در یونان اعطا می‌کند. این خبر برای بسیاری از ایرانیان ساکن کشور همسایه که قصد دارند برای تفریح یا با اهداف کاری، تحصیلی یا درمانی به یونان سفر کنند، خبری خوشحال‌کننده است. اما یک نکته بسیار مهم مطرح می‌شود و آن اینکه، چطور ویزای یونان برای ساکنان ترکیه صادر می‌شود؟ آیا شرایط و ضوابط خاصی وجود دارد که ایرانیان مقیم کشور همسایه باید پیش از اقدام به دریافت ویزا، در نظر داشته باشند؟ استارگیت در مقاله امروز خود به جزئیات بیشتری در مورد این موضوع می‌پردازد. اگر ازجمله هم‌وطنان ساکن در ترکیه هستید، خواندن این مقاله به بسیاری از سؤالات شما پاسخ خواهد داد.

چرا ویزای یونان برای شهروندان ترکیه اهمیت دارد؟

دریافت ویزای یونان از ترکیه

یونان یکی از کشورهای واقع در اروپای شرقی است که به دلیل عضویت در اتحادیه کشورهای عضو شینگن، فرصت‌های بسیار درخشانی را برای ایرانیان ساکن ترکیه فراهم می‌کند. این فرصت‌ها مشخصاً به شرایط مناسب سفر به یونان از طریق و هموار شدن مسیر سفر به سایر کشورهای اروپایی همسایه مربوط می‌شود.

درواقع دارندگان ویزای یونان می‌توانند بی هیچ‌گونه مشکلی، با در دست داشتن ویزای مسافرتی خود به تمامی کشورهای عضو پیمان‌نامه شینگن سفر کنند، بی‌آنکه نیاز باشد نگرانی بابت انتظار یا ریجکت شدن ویزای خود داشته باشند. این امکان برای ایرانیان ساکن کشور همسایه که به دنبال شرایط تفریحی یا زیستی به‌مراتب بهتر از شرایط کشور ترکیه هستند بسیار مطلوب و دلخواه است.

شرایط گرفتن ویزای یونان از ترکیه کدام‌اند؟

برای اخذ ویزای یونان از کشور ترکیه لازم است شرایط زیر را داشته باشید:

داشتن پاسپورت معتبر

پاسپورت شما باید دستکم شش ماه اعتبار داشته باشد. منظور از اعتبار شش ماه، شش ماه از تاریخ ورود فرد به یونان است.

تکمیل فرم درخواست ویزا

دومین اقدام، تکمیل و امضای فرم برگه درخواست ویزای یونان است. برای دریافت برگه درخواست دریافت ویزای یونان از ترکیه می‌توانید وارد سایت سفارت یونان شوید یا به سفارت یونان در ترکیه مراجعه کنید. در این فرم، ثبت اطلاعاتی شامل هدف از سفر به یونان و اطلاعات مربوط به محل اقامت فرد در این کشور ضروری است.

آدرس سفارت یونان در کشور ترکیه:

Turnacıbacı Sok. No: 32 Beyoğlu 80072 İstanbul

ارائه عکس پاسپورت

ایرانیان ساکن ترکیه ملزم هستند دو قطعه عکس پاسپورت را مطابق با ضوابط تعیین‌شده در سفارت یونان آماده کنند. عکس باید با زمینه سفید و چهره کامل متقاضی باشد.

آماده کردن گواهینامه بیمه درمانی

شرایط گرفتن ویزای یونان از ترکیه

بیمه درمانی موردنیاز برای دریافت ویزای یونان از ترکیه باید دستکم 30هزار یورو را پوشش بدهد. این بیمه، هزینه‌های پزشکی، بستری در بیمارستان و حمل‌ونقل پزشکی را دربر می‌گیرد.

بلیت رفت‌وبرگشت یا ووچر هتل/ اقامت

ارائه بلیت رفت‌وبرگشت همراه با ووچر هتل یا اقامت در یونان الزامی است. درواقع با ارائه بلیت برگشت ثابت می‌کنید که قصد بازگشت به کشور مبدأ (ترکیه) را دارید.

مدرک تمکن مالی

با ارائه مدارک مربوط به تمکن مالی، به افسر پرونده دریافت ویزای یونان از ترکیه این اطمینان خاطر را می‌دهید که قدرت تأمین هزینه‌های خود را در کشور یونان خواهید داشت. این مدارک، گواهی اشتغال، گواهی حساب بانکی و اسناد بانکی را شامل می‌شود.

سایر مدارک

سفارت یونان در ترکیه ممکن است مدارک بیشتری را از شما درخواست کند که مدارک مربوط به هدف فرد از سفر به یونان را دربر می‌گیرد. این مدارک به شرح زیر هستند:

 • دعوت‌نامه از یک شهروند یا شرکت یونانی
 • رزرو تور یونان از ترکیه یا ووچر هتل
 • بلیط یونان ترکیه (هواپیما یا قطار)
 • گواهی پذیرش در یک مدرسه یا دانشگاه یونانی
 • مدارک مربوط به شغل یا کسب‌وکار

مراحل دریافت ویزای یونان از کشور ترکیه

با تکمیل پرونده درخواست ویزا، نوبت به طی کردن مراحل زیر می‌شود تا ویزای یک‌ساله صادر شود:

 • تعیین نوع ویزا- باید مشخص کنید که با چه هدفی قصد سفر به یونان را دارید؛ گردشگری، کسب‌وکار، تحصیل یا دیدار با خانواده و آشنایان.
 • جمع‌آوری مدارک موردنیاز- این مرحله را در بخش شرایط اخذ ویزای یونان از ترکیه به‌طور کامل توضیح دادیم.
 • تعیین وقت ملاقات- پس از ارسال مدارک تکمیل‌شده، نوبت به تعیین وقت سفارت می‌رسد.

مراحل دریافت ویزای یونان از کشور ترکیه

تجربه ثابت کرده است که طی کردن این مسیر با راهنمایی کارشناس مهاجرت باتجربه، فرایند صدور ویزا را به‌مراتب سریع‌تر و ساده‌تر خواهد کرد. به همین منظور کارشناسان ما  در هلدینگ استارگیت آماده برقراری تماس با شما هستند تا تمامی جزئیات تکمیل مدارک تا تعیین وقت مصاحبه را در اختیار شما قرار بدهند و بدون نیاز به دخالت شما، شخصاً فرایند را تا تماس با شما برای شرکت در جلسه مصاحبه، پیگیری کنند. توجه داشته باشید که حتماً برای اطمینان خاطر، از کارشناسان بخواهید نکات تکمیلی در مورد مدارک درخواست ویزا را برای شما توضیح بدهند.

 • شرکت در مصاحبه- در روز مصاحبه باید به سؤالاتی در مورد هدف از سفر به یونان، تمکن مالی و ارتباط خود با کشور ایران پاسخ بدهید. اصل صداقت و اعتمادبه‌نفس را کاملاً رعایت کنید.
 • پرداخت هزینه ویزا- هزینه ویزای یونان از ترکیه را در زمان ارسال درخواست ویزا باید پرداخت کنید. مبلغ آن 75 یورو است.
 • پیگیری درخواست- پس از ارسال درخواست امکان پیگیری از تیم کارشناسان استارگیت برای دریافت اطلاعات ضروری یا امکان نیاز به مدارک بیشتر وجود دارد.
 • دریافت ویزا- در پایان، ویزای شما با اعتبار یک‌ساله صادر می‌شود و می‌توانید برای دریافت آن به سفارت یونان در ترکیه مراجعه کنید.

آیا می‌توانم شخصاً برای دریافت ویزای یونان از ترکیه اقدام کنم؟

شایان‌ذکر است که شما می‌توانید شخصاً برای اخذ ویزای یونان یا دریافت اقامت یونان از ترکیه اقدام کنید. ولی با توجه به بروز پیچیدگی‌های احتمالی که شامل ریجکت شدن ویزای یونان و انتظار طولانی برای دریافت ویزا می‌شود، اهالی فن توصیه می‌کنند که حتماً از یک شرکت مهاجرتی واسطه برای تسهیل فرایند دریافت ویزا اقدام کنید.

آیا می‌توانم شخصاً برای دریافت ویزای یونان از ترکیه اقدام کنم

با این اوصاف، هلدینگ استارگیت با در اختیار داشتن تیمی از کارشناسان مهاجرت باتجربه و دلسوز، بستر امن صدور ویزای ایرانیان مقیم ترکیه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم کرده است. باید اضافه کنیم که برای تسهیل فرایند لازم است چند نکته زیر را به خاطر بسپارید:

 • مدارک خود را با دقت تکمیل و امضا کنید.
 • مدارک موردنیاز را به‌طور کامل ارائه دهید.
 • به سؤالات بره درخواست ویزا کاملاً صادقانه و دقیق پاسخ بدهید.
 • مدارک مربوط به هدف سفر خود را ارائه دهید.
 • با کارشناسان استارگیت نهایت همکاری را داشته باشید.

مزایای گرفتن ویزای یونان از ترکیه

ویزای یک‌ساله یونان برای شهروندان ترکیه مزایای قابل‌توجهی دارد که در ادامه می‌خوانید:

امکان اقامت و کار در کشور یونان به مدت یک سال

اگر قصد دریافت اقامت یونان با خرید ملک را داشته باشید یا با هدف کسب‌وکار به این کشور بخواهید سفر کنید، ویزای یک‌ساله به‌خوبی پاسخگوی هدف شما خواهد بود. همچنین سفرهای تفریحی با این ویزا به‌راحتی امکان‌پذیر است و بهترین فرصت برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری یونان خواهد بود.

امکان تحصیل در مدارس و دانشگاه‌های یونان

دانش آموزان و دانشجویان ایرانی مقیم ترکیه می‌توانند با در دست داشتن ویزای یونان از ترکیه، از یک فرصت منحصربه‌فرد برای استفاده از امکانات آموزشی کشور یونان بهره‌مند شوند.

امکان استفاده از خدمات بهداشتی- درمانی

در مدت‌زمان اقامت خود در کشور یونان به‌راحتی می‌توانید با ویزای یونان، از خدمات بهداشتی- درمانی این کشور بهره‌مند شوید.

آیا ویزای یک‌ساله یونان برای من مناسب است؟

جزئیات ویزای یونان از ترکیه

تصمیم برای دریافت این نوع ویزا کاملاً به شرایط شما بستگی دارد؛ برای مثال اگر قصد دارید برای دریافت اقامت یونان با خرید ملک اقدام کنید، با اخذ ویزای یک‌ساله بستر دریافت اقامت شما فراهم خواهد شد. بنابراین ازنظر کارشناسان مهاجرت تیم استارگیت، این نوع ویزا گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. همچنین می‌توانید بدون نگرانی، از ویزای یک‌ساله یونان برای تحصیل در این کشور استفاده و در صورت نیاز آن را تمدید کنید.

آیا احتمال ریجکت شدن ویزای من وجود دارد؟

بله. بهتر است خود را برای ریجکت احتمالی ویزای یونان از ترکیه آماده کنید! این اتفاق کاملاً طبیعی است و به قانع نشدن افسر پرونده شما مربوط می‌شود. ناقص بودن مدارک صدور ویزا باعث می‌شود تا افسر پرونده اطمینان کافی از بازگشت شما به کشور مبدأ نداشته باشد. بنابراین بهترین کار تکمیل پرونده مدارک و ارائه دلایل محکم برای سفر به یونان است.

سایر دلایل ریجکت شدن ویزای یونان

 • عدم اطمینان به بازگشت متقاضیان اخذ ویزا به کشور خود
 • ارائه مدارک جعلی
 • مشخص نبودن هدف سفر و عدم متقاعد کردن افسران ویزا از هدف سفر به یونان
 • عدم توانایی مالی در پرداخت هزینه‌های اقامت و سفر به یونان
 • بیمه‌نامه مسافرتی نامعتبر

با توجه به توضیحات ارائه‌شده، هوشمندانه‌ترین کار این است که از مشورت اهالی فن در فرایند صدور ویزای یونان از ترکیه اقدام کنید. به همین منظور، هلدینگ استارگیت آماده ارائه هرگونه خدمات برای دریافت ویزای یک‌ساله یونان است و با توجه به مهارت کامل برای دریافت این ویزا، می‌توانید کار را به کاردان بسپارید!

آیا امکان رفع ریجکتی وجود دارد؟

شما می‌توانید با انتظار 9 ماهه و پس از تکمیل دوباره مدارک ناقص، دوباره درخواست بدهید. برای رفع ریجکت لازم است یک نامه به زبان انگلیسی، شامل ذکر دلایل و با درخواست رفع نقص پرونده برای افسر پرونده بنویسید. این درخواست شرایط بررسی دوباره پرونده ویزای شما را فراهم می‌کند.

سفر به یونان با تیم استارگیت

ایرانیان عزیزی که ساکن کشور ترکیه هستند و قصد دارند به دلایل تفریحی، کاری یا تحصیلی و درمانی به کشور یونان سفر کنند لازم است بدانند که سفر به این کشور با شرایط و ضوابطی همراه است. با توجه به وجود پیچیدگی‌هایی در این مسیر، مجموعه استارگیت با ضمانت انجام فرایند کامل صدور ویزای یونان از ترکیه، آماده ارائه هرگونه خدمات صدور ویزا برای هم‌وطنان ایرانی ساکن کشور همسایه است.

استارگیت به پشتوانه بیش از یک دهه فعالیت تخصصی در زمینه مهاجرت به یونان و انجام بیش از 700 پرونده مهاجرتی برای ایرانیان عزیز، افتخار همراهی شما را در این مسیر تا ورود به کشور یونان را دارد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی