برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

سیر تا پیاز سفر به یونان از ایران

محتویات این نوشته:

دریای آبی، سواحل شنی،جزایر زیبا و قرن‌ها تاریخ و تمدن; این‌ها تنها بخشی از جاذبه‌هایی است که هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به یونان جذب می‌کند و به آن‌ها فرصت درک عمیق تاریخ و فلسفه این کشور را می‌دهد. یونان یکی از باستانی‌ترین و فرهنگی‌ترین تمدن‌های تاریخ است. قدمت یونان به دوران باستان، یعنی حدود ۳۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد. تاریخ یونان پر از رویدادها و شخصیت‌های ماندگاری است که هنوز هم بر جهان اثرگذارند. در این سفر می‌توانید انواع غذاهای محلی را بچشید، از آب و هوای بی‌نظیر لذت ببرید و با فرهنگ و هنری غنی آشنا شوید. در این مقاله می‌کوشیم از سیر تا پیاز سفر به یونان از ایران را مرور کنیم.

جزئیات هزینه بلیت رفت و برگشت یونان

چرا یونان؟

سفر به یونان یک تجربه فرهنگی، تاریخی و طبیعی بی‌نظیر است که هر لحظه می‌تواند شگفتی‌آور باشد. یونان میزبان شمار زیادی موزه، گالری و نمایشگاه‌‌های هنری است که آثار ارزشمندی را به نمایش می‌گذارند. آثار باستانی یونان از زیباترین و قدیمی‌ترین معماری‌ها جهان است که هرکس باید در زندگی خود یک بار ببیند. از جذابیت‌های دیگر یونان می‌توان به مناظر طبیعی چشم‌گیر آن اشاره کرد. جزایر زیبای سانتورینی و میکونوس تنها گوشه‌ای از زیبایی های این کشور است. فرهنگ اصیل یونان در خود زندگی‌های پرشور شبانه، بازارهای شلوغ و پرانرژی و جشنواره‌های محلی را دارد که این کشور را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری در اروپا تبدیل می‌کند.

مقاصد گردشگری معروف در یونان

اگر قصد سفر به یونان از ایران را دارید پیشنهاد می‌کنیم که این جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر را اصلا از دست ندهید:

 • آکروپلیس آتن: یکی از نمادهای بارز یونان با بازتاب تاریخ بی‌پایان و معماری باستانی است.
 • جزیره سانتورینی: با مناظر دریایی خیره‌کننده و خانه‌های سفید بر زمین، یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی یونان است.
 • دلفوس: محل مقدس باستانی با آثاری مانند معبد آپولو و استادیوم، جذب علاقه‌مندان به تاریخ و اسطوره‌شناسی می‌شود.
 • موزه بریتانیا در آتن: با مجموعه‌ای از آثار باستانی و هنرهای زیبا، یکی از موزه‌های مهم جهان است که ارزش بازدید را دارد.
 • تئاتر باستانی اودئون هرودس آتیکوس: یکی از آثار معماری برجسته یونان باستان است که هنوز هم برای نمایش‌های فرهنگی و هنری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع ویزا برای سفر به یونان

نخستین و مهم‌ترین مدارکی که شما در ابتدا برای ورود به خاک یونان نیاز دارید یک پاسپورت معتبر و ویزا است. انواع ویزای یونان برای ایرانیان به ۳ دسته تقسیم می‌شوند:

 • ویزای ترانزیت (فرودگاهی)
 • ویزای کوتاه‌مدت (شنگن)
 • ویزای بلند مدت

شما می‌توانید به نسبت هدف خود از سفر برای دریافت هر یک از ویزاهای بالا و از طریق سفارت یونان در ایران اقدام کنید. در ادامه به بررسی و شرح مختصر این ویزاها می‌پردازیم.

ویزای ترانزیت (فرودگاهی):

ویزای ترانزیت برای مواقعی است که پرواز شما پیش از رسیدن به مقصد اصلی خود در یک کشور توقف دارد. این ویزا معمولا 24 ساعته است و فرد اجازه خروج از فرودگاه کشور را ندارد. اگر پرواز شما در یونان توقف داشته باشد، به عنوان شهروند ایران به اخذ این ویزا نیاز خواهید داشت.

ویزای کوتاه مدت (شینگن):

ویزای کوتاه مدت یونان یا همان ویزای توریستی یونان و شینگن برای مقاصد تفریحی و گردشگری صادر می‌شود و به شما اجازه اقامت در این کشور و سفر به خاک کشورهای حوزه شینگن را به مدت ۹۰ تا ۱۸۰ روز خواهد داد و به ۲ صورت یک بار ورود و چند بار ورود خواهد بود.

ویزای بلند مدت یونان و انواع آن

 • خرید ملک

شما از طریق خرید ملک به قیمت حداقل ۲۵۰ هزار یورو می‌تواند گلدن کارت یونان را دریافت کنید که به شما اجازه اقامت تا ۵ سال در این کشور را خواهد داد و پس از پایان ۵ سال شما می‌توانید برای تمدید اقامت خود اقدام کنید. برای اطلاعات بیشتر درمورد اخذ این ویزا می‌توانید به این مقاله مراجعه کنید: اخذ اقامت یونان با خرید ملک.

 • تمکن مالی

اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در یونان یکی از بهترین شرایط را نسبت به باقی کشورهای اروپایی دارد. شما برای اخد این اقامت باید ثابت کنید که می‌توانید در سال حداقل ۲۴ هزار یورو درآمد داشته باشید. پس از اخذ این اقامت شما می‌توانید تا ۲ سال در این کشور سکونت داشته باشید، مسکن اجاره کنید و فرزندان شما اجازه تحصیل رایگان در این کشور را خواهند داشت. البته لازم به ذکر است که در این نوع ویزا شما اجازه کار نخواهید داشت. برای مطالعه تمام شرایط و مدارک لازم برای اخذ این اقامت، مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم: اقامت در یونان با تمکن مالی .

 • سرمایه‌گذاری

با سرمایه‌گذاری در یک شرکت یا استارت‌آپ به ملغ حداقل ۲۵۰ هزار یورو شما می‌توانید اقامت ۵ ساله در کشور یونان را کسب کنید و همچنین امکان پیوست همسر و فرزندان شما نیز وجود خواهد داشت. تبدیل این ویزا به اقامت دائم با رعایت کردن شرایطی خاص امکان‌پذیر است. برای مطالعه سیر تا پیاز شرایط اخذ این اقامت به این مقاله مراجعه کنید: اقامت یونان با سرمایه‌گذاری .

شرایط سفر به یونان از ایران

شرایط سفر به یونان از ایران

یونان یکی از ۲۶ کشور عضو حوزه شینگن می‌باشد و برای ایرانیان سفر به یونان بدون گرفتن ویزا ممکن نیست. شما پس از اخذ ویزای شینگن می‌توانید به مدت ۹۰ تا ۱۸۰ روز در خاک یونان اقامت داشته باشید و یا به کشورهای دیگر عضو این حوزه سفر کنید. اخذ این ویزا حدودا ۳ ماه طول می‌کشد و نیاز دارید مدارک زیر را آماده کنید:

 • شناسنامه ایرانی
 • گذرنامه (پاسپورت) معتبر: اعتبار گذرنامه شما باید شش ماه بیشتر از تاریخ اتمام اعتبار ویزای درخواستی باشد.
 • عکس پاسپورت: حتما در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد.
 • بیمه مسافرتی: تا سقف ۳۰ هزار یورو
 • فرم درخواست ویزا: از سایت سفارت دانلود کنید و پس از پر کردن اطلاعات شخصا امضا کنید.
 • بلیت رفت و برگشت
 • مدارک رزرو محل اقامت
 • تمکن مالی: گردش حساب مالی در ۳ ماه اخیر
 • نامه هدف از اقامت: در این نامه توضیح دهید هدف شما از سفر به این کشور چیست و در زمان اقامت خود چه برنامه‌هایی دارید.

پس از پر کردن فرم درخواست ویزای شینگن و آماده کردن مدارک، نیاز دارید از سفارت یونان یک وقت ملاقات بگیرید، در مصاحبه شرکت کنید و در صورتی که در طی ۵ سال اخیر به کشورهای حوزه شینگن وارد نشده‌اید، در روز مصاحبه مراحل احراز هویت را طی کنید.

هزینه‌های سفر به یونان

هزینه‌های سفر شما به موارد مختلفی همچون زمان سفر، مدت اقامت،محل اقامت و تصمیم‌گیری‌های شخصی که در طی سفر خواهید داشت مربوط خواهد شد. با این حال برای اخذ ویزای توریستی شما باید مبلغی ثابت را به سفارت پرداخت کنید که به شرح زیر خواهد بود:

 • بین ۶ تا ۱۲ سال: ۴۰ یورو
 • بالای ۱۲ سال: ۸۵ یورو
 • کودکان پایین ۶ سال از پرداخت مبلغ معاف هستند.

سفر با بودجه‌های مختلف

شما می‌توانید با توجه به بودجه مالی خود تجارب متفاوتی را در یونان داشته باشید. برخی از هزینه‌های شما مانند هزینه سفارت و بلیت هواپیما ثابت است اما باقی هزینه‌های سفر شما به مدت اقامت شما، هتل و ویژگی‌‌های دیگر سفر شما بستگی دارد. در ادامه سفر با ۳ بودجه مختلف را پیشنهاد می‌کنیم:

بودجه پایین

مقصد: آتن

مدت زمان: ۳-۴ روز

برنامه: بازدید از آثار باستانی همچون پارتنون، تئاترهای کوچک در آکروپولیس، موزه های برجسته مانند موزه ملی آثار باستانی

اقامت: هتل‌های سه ستاره یا مهمانخانه‌ها

غذا: تست کردن غذاهای محلی و رستوران‌های محلی

فعالیت‌های اضافی: بازدید از بازارها و خریدهای یونانی

بودجه متوسط

مقصد: آتن، میکنوس، سانتورینی

مدت زمان: ۷-۱۰ روز

برنامه: شامل بازدید از آثار باستانی در آتن، گشت و گذار در میکنوس با خانه‌های رنگی و خیابان‌های پرجذبیت، و تجربه شب های زیبای سانتورینی با منظره‌های دریای اژدهایی و ابی

اقامت: هتل‌های ۴-۵ ستاره

غذا: تست رستوران‌های لوکس و تجربه غذاهای محلی

فعالیت‌های اضافی: برگزاری تورهای قایقرانی، بازارهای محلی و خریدهای یونانی

بودجه بالا

مقصد: آتن، سانتورینی، کرفی

مدت زمان: ۱۰-۱۴ روز

برنامه: شامل بازدید از همه جا در آتن، تجربه سفر به جزیره‌های زیبای سانتورینی و کرفی، بازدید از شهرها و روستاهای ساحلی، آثار باستانی و قلعه‌ها

اقامت: هتل‌های لوکس ۵ ستاره و ویلای لوکس

غذا: تجربه غذاهای شیک و هنری یونانی و غذاهای سنتورینی

فعالیت‌های اضافی: بازدید از اقامتگاه‌های تاریخی، ژاکوزی و سپا در هتل‌ها، گشت‌های طبیعت گردی و ورزش‌های آبی

هزینه های سفر به یونان از ایران

خرید و هزینه بلیت رفت و برگشت یونان

شما می‌توانید برای سفر به یونان از ایران، از طریق وبسایت‌های معتبر و یا مراجعه به آژانس‌های مسافرتی بلیت رفت و برگشت خود را تهیه کنید. در حال حاضر و در سال ۱۴۰۳، هزینه بلیت رفت و برگشت از تهران به آتن بین ۳۴ تا ۴۷ میلیون می‌باشد. بدیهی است که با توجه به روند تغییر قیمت‌های بلیت هواپیما، بهتر است پیش از هر چیز، از طریق منابع معتبر و به روز قیمت‌ها را چک کنید.

از ایران تا یونان چند ساعت راه است؟

مدت زمان پرواز از ایران تا یونان به عواملی همچون فرودگاه مبدا و مقصد و همچنین شرکت هواپیمایی متنخب شما بستگی. با این حال مدت زمان پرواز از ایران تا یونان معمولا حدود ۴ ساعت است.

سفارت یونان در ایران

در حال حاضر شرکت VFSGlobal در ایران مسئول بررسی و اعطای ویزای شهروندان است. ساعت کاری و اطلاعات به شرح زیر است:

روز و ساعت کاری: یکشنبه تا پنجشنبه ساعت 10 الی 12

آدرس: تهران ، خیابان ولیعصر ، بلوار اسفندیار ، شماره 43 ، پلاک 4 ، کد پستی 1967915681

تلفن : 22050533 (009821)

 

سخن آخر

اگر قصد دارید یک تعطیلات رویایی داشته باشید، ادامه تحصیل بدهید و یا در یک کشور مدرن اروپایی سرمایه‌گذاری کنید، سفر به یونان را حتما به شما پیشنهاد می‌کنیم. همانطور که گفتیم، این کشور موقعیت‌های مختلفی را برای افراد غیر اروپایی در نظر گرفته است که به آن‌ها این امکان را می‌دهد که برای کار، تحصیل و یا سرمایه‌گذاری اقدام کنند و در عوض مزایای چشم‌گیر و قابل توجهی را برای آن‌ها در نظر دارد. اگر در هر مرحله از اخذ ویزای خود نیاز به کمک یا راهنمایی دارید تیم موسسه مهاجرتی استارگیت آماده خدمات‌رسانی به شماست.

 

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی