برای مهاجرت به یونان استارگیت را دنبال کنید

راهنمای مهاجرت به جزیره آنتیکیترا برای عاشقان بهشت زمینی یونان

محتویات این نوشته:

تصور کنید که به‌زودی قرار است برای همیشه در یکی از جزایر یونان ماندگار شوید و یک زندگی جزیره‌ای منحصربه‌فرد را که قبلاً تابه‌حال تجربه نکرده‌اید، برای خود بسازید! ازآن‌جهت یونان را مثال زدیم که نه‌تنها به دروازه اروپا شهرت دارد. بلکه جزایر این کشور یکی از مقاصد محبوب مهاجران ایرانی، مخصوصاً مهاجرت به جزیره آنتیکیترا است. این جزیره با وجود جذابیت‌های عجیب و آب‌وهوای مدیترانه‌ای که دارد، به‌راحتی می‌تواند علاقه‌مندان به مهاجرت به یک کشور اروپایی و مخصوصاً طرفداران آرامش و سکوت حاکم بر جزیره را به سمت خود جذب کند.

در مقاله امروز استارگیت قصد داریم شما را با یکی دیگر از جزایر یونان بیشتر آشنا کنیم. بنابراین اگر به‌زودی قرار است در جلسه مشاوره مهاجرت با تیم وکلای مهاجرت ما شرکت کنید، خواندن این مقاله به‌اندازه کافی مقدمات یک آشنایی مناسب را پیش از جلسه مشاوره در اختیارتان قرار خواهد داد.

جزیره آنتیکیترا: بهشت آرام دریای اژه

راهنمای مهاجرت به جزیره آنتیکیترا

آنتیکیترا Antikythera یکی از جزایر جنوبی یونان در همسایگی دریای اژه است که بین جزیره کرت Crete و پلوپونز Peloponnese قرار دارد. از زمان شکل‌گیری دولت محلی در سال 2011، این جزیره به‌عنوان بخشی از شهرداری جزیره کیترا شناخته می‌شود. همچنین ، ازآنجایی‌که آب‌های دریای مدیترانه وارد آب‌های جزیره کرت می‌شود، احتمال اینکه جزیره به تنگه کیترا-آنتیکیترا مربوط باشد وجود دارد.

برای محلی‌های ساکن آنتیکیترا، آرامش و امنیت این جزیره بیش از سایر ویژگی‌های خاص آن ارزش دارد. در یک کلام، آنتیکیترا نمونه دل‌فریبی از بهشت زمینی است. یکی از بازنشستگان نیروی هوایی یونان اضافه می‌کند که مکان دیگری در جهان وجود ندارد که تا این اندازه آرامش و سکوت و امنیت را برای مردمانش تأمین کند. او بیشتر اوقات خود را در این جزیره می‌گذراند.

سالمندان ساکن جزیره که در دهکده زندگی می‌کنند اکنون به بیست خانوار کاهش پیدا کرده‌اند. مدرسه‌ای با قدمت 24 ساله در جزیره فعال است که از سال گذشته و پس‌ازاینکه خانواده‌ای جوان با کودکانشان از آتن برای مهاجرت به جزیره آنتیکیترا آماده شدند، بار دیگر بازگشایی شد.

جمعیت جزیره آنتیکیترا یونان چند نفر است؟

مهاجرت به جزیره آنتیکیترا یونان

جمعیت جزیره آنتیکیترا به‌سختی به 30 نفر می‌رسد! قطعاً از خواندن این تعداد متحیر خواهید شد. حال تصور کنید که ساکنین آن هنوز پذیرای ورود گردشگران به قلمروی بهشتی خود نشده‌اند. دلیل هم واضح است.

جمعیت ناچیز حاضر در جزیره باعث شده است تا محلیان برای یک حرکت جسورانه خود را آماده کنند. ارائه پیشنهاد تحویل مسکن، زمین رایگان و ماهانه 500 یورو برای تازه‌واردها به جزیره به دولت یونان باعث شد تا آن دسته از مهاجرینی که قصد اقامت یونان با خرید ملک را دارند، برای این فرصت منحصربه‌فرد آستین بالا بزنند.

با طرح چنین پیشنهادی، چهار خانواده از آتن برای انتقال به جزیره اعلام آمادگی کردند. اقدام این خانواده‌ها مقدمات بازگشایی مدارس کوچک روستا را فراهم کرد و درنتیجه روح پویایی و جنب‌وجوش در رگ‌های جزیره جریان پیدا کرد.

آب‌وهوای جزیره چگونه است؟

دلیل شهرت و محبوبیت جزیره آنتیکیترا فقط به محیط آرام و اسرارآمیز آن مربوط نمی‌شود. بلکه آب‌وهوای مدیترانه‌ای یکی دیگر از جذابیت‌های این جزیره جنوبی کشور است که عامل اشتیاق مهاجران برای مهاجرت به جزیره آنتیکیترا به شمار می‌رود.

با شروع نیمه تابستان، گرم‌ترین ماه یونان هم آغاز می‌شود و با درجه حرارت 29 درجه سانتی‌گراد به استقبال ساکنین خود می‌رود. سردترین ماه سال هم اوایل دی‌ماه با دمای 10 درجه سانتی‌گراد است. اگر نگران زمستان‌های جزیره هستید باید عرض کنیم که زمستان ملایم‌تری را تجربه خواهید کرد.

آنتیکیترا: خاستگاه فناوری نوین

درباره جزیره آنتیکیترا یونان

شاید در جلسه شرایط مهاجرت به یونان که هلدینگ استارگیت برایتان ترتیب خواهد داد، از شنیدن یک سری توضیحات شگفت‌زده شوید! مثل؟

جزیره آنتیکیترا جایگاه قدیمی‌ترین رایانه آنالوگ جهان یا ماشین آنتیکیترا است. قدمت این ماشین به سال‌های 150- 100 پیش از میلاد می‌رسد. این ماشین با عملکردهای متفاوتی که داشت توجه مردمان آن دوره را به خود جلب کرده بود؛ پیش‌بینی موقعیت‌های نجومی، ثبت در تقویم‌ها، دلایل اخترشناسی و ردیابی چرخه چهارساله بازی‌های المپیک باستان.

شرایط مهاجرت به جزیره آنتیکیترا یونان چیست؟

برای دریافت اقامت جزیره آنتیکیترا کافی است از مشاوران مهاجرت هلدینگ استارگیت راهنمایی بخواهید. در ادامه، فهرست‌وار، به شرایط مهاجرت به این جزیره یونانی اشاره می‌کنیم:

  • دریافت ویزای مهاجرت- قدم اول برای اقامت در کشور یونان دریافت ویزای مهاجرت است. در این مورد راهنمایی‌های لازم را در اختیارتان قرار خواهیم داد.
  • امکانات و شرایط زندگی- آنتیکیترا یک جزیره بسیار آرام با جمعیت اندک است. بنابراین برای اطمینان از خدماتی مانند مسکن، بهداشت، آموزش و درمان لازم است حتماً اطلاعات لازم را کسب کنید.
  • یادگیری زبان یونانی- برای ارتباط بهتر با محلی‌های ساکن جزیره لازم است تسلط نسبی به این زبان داشته باشید. بدین‌صورت می‌توانید بخش زیادی از نیازهای خود را به‌راحتی برآورده کنید.

شرایط مهاجرت به جزیره آنتیکیترا یونان

  • اشتغال در جزیره- یکی از شرایط مهاجرت به جزیره آنتیکیترا در یونان، آشنایی با رده‌های شغلی موردنیاز در جزیره است. مشاغلی مانند ماهیگیری، رستوران‌داری. آشپزی، نانوایی و ساختمان‌سازی فرصت‌های شغلی مناسبی در دهکده آنتیکیترا هستند و شما می‌توانید با داشتن یکی از این مهارت‌ها، برای زندگی در جزیره اقدام کنید.
  • تسلط کامل به قوانین مهاجرتی- در این مورد بهتر است کار را به کاردان بسپارید. ما در مسیر اقدام برای دریافت اقامت در جزیره، همراه شما خواهیم بود.

زندگی در بهشت یونانی با استارگیت

طرفداران زندگی در محیط‌های غیرشهری، بدون تردید از لطف آرامش و امنیت در چنین فضاهایی باخبر هستند. جزیره آنتیکیترا در یونان یکی از همین موقعیت‌هاست که به تجربه زودهنگام بهشت برای زندگی تبدیل خواهد شد.

اگر برای مهاجرت به کشور یونان تصمیم جدی دارید و از طرفی، زمزمه‌هایی در مورد مهاجرت به جزیره آنتیکیترا در یونان شنیده‌اید، توصیه می‌کنیم پس از تماس با تیم مشاوران مهاجرت استارگیت، از چم‌وخم داستان اطلاع حاصل کنید.

استارگیت با بیش از یک دهه سابقه چشمگیر در اقدام برای بیش از هفت‌صد خانواده ایرانی برای مهاجرت به کشور یونان، موفق شده است تمامی مسیر را شامل انجام تمامی امور اداری، حقوقی، بانکی و مالی، انجام امور مربوط به خرید، اجاره و بازسازی ملک، مشاورۀ مدیریت و راه‌اندازی کسب‌وکار در کشور یونان، مشاوره جهت انتخاب بهترین مدارس و دانشگاه‌ها برای تحصیل فرزندان و انتخاب بهترین بیمه خدمات درمانی برای هم‌وطنان متقاضی مهاجرت به رعایت استانداردهای بین‌المللی برای دریافت اقامت در کشورهای خارجی، طی کند.

منبع: greekreporter، wikipedia

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مشاوره‌ رایگان تلفنی
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره با دفتر آتن
مشاوره با دفتر تهران
مشاوره‌ رایگان تلفنی